Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    összetört immár a második rx1000-es egerem is, de örülök, hogy megszabadultam tőle... (bár így utólag belegondolva el is ajándékozhattam volna)

    így most egérvásárlás előtt állok.

    amit nem szerettem az rx1000-ben (kontra)
    - rettentő kényelmetlen dizájn (keskeny, a hüvelyk ujjat be kell húzni a tenyér alá, a kisujj pedig folyamatosan lelóg és zsírozza az egér padot).
    - egy idő után elkezdett tapadni (bár ezzel mindegyik így van, ez inkább tappancs+alátét kérdése)
    - 1000dpi-vel igen lassúcska volt. nem szeretem a csuklóm rángatni, vagy ha vállból kell irányítani egy egeret, úgyhogy 1600 dpi-vel kényelmesebben mozgok (2 monitor, 22"w és 19")
    - billenthető görgő (bár ezen pillanatragasztóval tudtam segíteni)
    - a gombok iszonyú nagy holtjátéka (köztesekkel ezt is megoldottam)
    - nem elég határozott racsni (golyós megoldás, a rugó cseréjével sem lett jobb).
    - ugyanakkor a 3. gomb (görgető) kapcsolása meglehetősen nehéz volt

    amire kell:
    • ált. irodai használat, net, photoshop. ez utóbbihoz nem ár, ha van dpi kapcsoló.
    • három gombos bőven elég
    • nagy, főleg széles dizájn. eddig a legkényelmesebb egerem az rx 250 volt, elnyűttem párat. ha lenne G3 eladó, az pl. tökéletesen megfelelne.
    • a gombok finoman működjenek, ne lógjanak, ne legyen holtjátékuk.
    • főleg a görgető legyen precíz, a racsnija határozott (egy régebbi típusú rx250-be gémkapocsból hajtottam rugót, annál jobb görgető racsnim sosem volt... hasonló, mint a képen a G1, nekem eddig ez vált be legjobban). és a görgető megnyomása ne legyen túl nehéz, de túl könnyű sem, hogy magától kapcsolgasson (sokat használom, azzal váltok vízszintes görgetésre). ez nem túl spéci igény, az rx 250-nál már megoldották, az ideális. de van egy legalapabb logitech optikai egerem is (500 Ft lehetett), a gombjai annak is nagyon finomak.
    • lehetőleg lézer. az íróasztalom felületéhez jobban bevált, biztosabb. meg az optikai egerek egy idő után elkezdenek cidrizni, remegni, bizonytalankodni as képernyőn, mintha megöregedne az optika (???).
    • játék nem érdekes.

    így visszaolvasva úgy tudnám összegezni, hogy elsősorban a dizájn (forma) és a minőség (anyaghasználat, gombok, optika) mérvadó, a 800/1600dpi-s lézer már sztenderd az alapkategória felett (golfklasse).

    nézelődtem a neten, webshopokban, nagykerekben, de nem sok biztatót találtam, így inkább olcsóbb, eldobhatós darabokat néztem ki: a genius netcsroll 200 laser, a Kraun (?) KR.A6 Laser USB, ilyenek. nem sajnálnék többet kiadni rá, de a gamer egerek sok gombja nekem felesleges, sőt zavaró. (bár azokat gondolom ki is lehet iktatni).

    talán ha találnék egy logitech G3-t... :U

    kösz a tippeket,
    W

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz nyunyu #14272 üzenetére

    volt a logitechhez egy driver, ami felgyorsította az egereket, de ütközött egy másikkal(browser mouse 1.1) , ami egyszerre tudta a görgető megnyomásával vízszintes görgetésre váltás+a görgetés aktiválása az adott ablakban funkciókat. ezt így együtt még az x-mouse button controllból sem sikerül kicsiholnom (a vízszintes görgetést legalábbis), szóval emiatt leszedtem.
    most is csak a win egérbeállításait használom, a sebesség maxra húzva.
    a 7,5 cm persze igen relatív, nekem az is sok. most a noti egerét használom, az 1000 dpi-re állítva és 2-3 cm-en átszalad a két monitoron. (swex MI403)

    egéralátétet használok (általában pl. most is), de az rx1000 egy idő után lelassult rajtuk, vagy nem csúszott rendesen. macerás volt, végül maradt az asztal, mint kompromisszum.

    RX300-am volt, de nekem ez a karcsúsított darázsderék fazon nem jön be, hogy a hüvelykujjat be kelljen húzni a tenyér alá. persze ez is ízlés dolga.

    egyébként az rx1000-nél az volt az utolsó csepp, hogy a jobb gombja elkezdet "szorulni" olyan furcsán klikkelt, mintha megszorulna, aztán hirtelen megindulna. egy oltári vacak egér volt, Isten nyugosztalja.

    Inkabb egy 1000 cpi-s L optika, mint egy 400cpi-t duplazo vagy negyszerezo eger. (lasd gagyibajt&co)

    úgy érted, hogy ezek az 1600-2000 dpi-s (cpi-s) egerek csak szoftveresen gyorsítják a mozgást? ezt esetleg kifejethetnéd példákkal is, emögött választ gyanítok a kérdése(i)mre. :K

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #14274 üzenetére

    igen, azt én is néztem. sőt az mx 300 sem marad el mögötte. és ezekhez lehet venni teflon talpat is, méretre.

    csak nem kevés az a 800 dpi? be lehet úgy állítani, hogy gyors legyen, csak nagyon kicsit kelljen mozdítani rajta. néztem a tesztjét, de ahogy látom itt is a setpoint szoftverrel állítják be, azt meg mint írtam, nem használhatom, mert ütközik. a G3 meg anélkül is elég "gyors" (2000dpi). javíts ki, ha tévednék, nem igazán értek az egerek lelki világához.

    ezeket az említett egérpadokat hol lehet kapni? én még boltban nem láttam normálisat...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #14274 üzenetére

    ezek az egerek gyönyörűek. kösz a tippet, szerintem mindentől függetlenül beszerzek egyet már csak nosztalgiából is...
    és ezek már 1000dpi-sek.
    (csak mondjuk ahogy nézem, nincs hozzájuk win7 támogatás. nehogy úgy járjak, mint a hp lézernyomtatómmal. épp ma tanácsolta a telefon supportos, hogy tegyek fel xp-t, vagy vegyek másik nyomtatót...)

    egyébként ebben a G1-ben jobb optika van, mint pl. egy coolermaster CM STORM - Xornet Optical - SGM-2001-BLON1-ben?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #14278 üzenetére

    "A sarki ABC-ben nézelődve nem is lehet találni " - na azért a tesco diszpécsert is megkérdeztem! de utána fogok járni, mert már régóta vágyom egy jó egérpadra, de még nem tettem érte semmit. :B

    időközben utánaolvastam ennek az egér dolognak, és találtam egy-két érdekes darabot. mx518 vagy mx400. szerinted? ami tetszik, hogy még az a hagyományos görgetőkerék van bennük, amit az rx250-ben megszerettem. a g5-ben meg ugyanolyan gagyi, mint az rx1000-ben, amiben golyó racsnizik és még billenthető is.

    ez a mousefix az, ami megszünteti a win egérgyorsítását? mert akkor az nekem szerintem nem kell. mint mondtam, még sosem játszottam pc-n (bár egyszer sakkoztam a géppel), viszont elvárás, hogy az egér gyors legyen (azaz az asztalon csak max 1-2 cm-t kelljen mozgani).
    a pnp ok, csak a logitechet, ha jól emlékszem a setpoint gyorsítja fel. azért gondolkodom alapból nagyobb dpi-ben, hogy azt ne kelljen feltennem. vagy nem jó tudom?

    mindettől függetlenül egy ÚJ G1-t be fogok szerezni, már csak a feelingje miatt is. elővettem a régi rx250-t a fiókból, és... az a forma, a klikkelés hang, az a racsni érzés... mint egy /8-as merci. és pont jó a fogása, a kisujjam se lóg le az asztalra :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #14281 üzenetére

    de miért? az mx400 ugyanaz, csak felinterpolálták a felbontását 1800-->3600-ra. de azt ki is lehet kapcsolni. csak azért merült fel a kérdés, mert találtam mindkettőt. ha mégis a 400-as jönne össze, akkor miben lennék hátrébb? vagy azt egyáltalán ne??? :Y

    ami az egérhasználatot illeti, beismerem, lehet, hogy eddig sötétben tapogatóztam. az is egy külön művészet, akár a motorkerékpár ápolás. sz@r egerekkel/ beállításokkal/ egéralátétekkel kísérleteztem, és ez alakult ki legkevésbé csuklófárasztó kombinációnak. csuklóból 5-7 cm-nél nagyobbakat mozogni már fárasztó, afelett könyökből kell. vagy vállból. nekem ugyanis lent van a csuklóm (annak is a jobb oldala) az asztalon, azon támaszkodik a karom, és jobbra balra azt forgatom, előre hátra pedig az ujjaimmal tolom az egeret.
    lehet, ha lenne végre egy nagyobb egerem, amire rátehetem a tenyerem (akkor még rímelne is), és ha még így is csúszna, akkor hosszú távon sem lenne fárasztó nagyobbakat mozdulni. de lehet, a széket is magasabbra kellene állítani. kicsit úgy érzem magam, mint Neo: sejtettem, hogy valami nincs rendben az egér körül... és akkor találtam rá erre a topikra. :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz korcsi #14283 üzenetére

    de... :B csúnya elírás volt. megnéztem, tényleg létezik mx400 is... :Y

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    a G400 hardveresen sokban különbözik az mx518-tól? pl. az újnál írják, hogy 10 millió klikkre tervezett gombok, stb. bár a görgető, ha jól láttam képeken, az ugyanaz.

    sajna sok infót nem lehet megtudni a régiről, az mx518-ról bármilyen konkrétumra keresek 10 találatból 9,9 így kezdődik: Ha kedvelte a Logitech MX518 típust, akkor igazán értékelni fogja a G400 egeret. Már-már gyanús, ha egy cégnek ennyire jók a marketingesei, hogy így teleszórták a google találati listát az új termékkel.

    Ezt mindenestere megtudtam:
    MX518
    Key Benefit: Respond instantly to evolving game play situations.
    Differentiation: 1600dpi Extreme performance
    Target Customer: Peter
    Demographic
    ▪ 18-24 Year Old Male
    ▪ Limited disposable $$
    ▪ Buys 10 games/year
    Psychographic
    ▪ Seeks “game domination”
    ▪ Not necessarily technical
    ▪ Experimenting with range of game types
    Influenced by
    ▪ “Expert” friend
    ▪ “Trash talk” chat rooms
    ▪ Top gamers
    Shop for mice
    ▪ Retail
    ▪ Some on-line

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz korcsi #14289 üzenetére

    szerintem a szenzor ugyanaz, csak fel lett interpolálva (?)
    a kapcsolók (10M)-esek szemben az 518 (5M)

    What is the best main model of microswitch?,
    MX518-mouse-dismantling-G400-Review

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #14281 üzenetére

    megvettem az mx 518-t
    szuper egér, eddig a legjobb egerem.
    nagyon jól csúszik, pontos, nem remeg és 800 dpi-n tökéletes.
    és ami nem tetszett képeken, a festés is egész jó.

    ami nem annyira jön be, a formája. nem szeretem az olyat, ami bal oldalt ilyen karcsúsított, hogy a hüvelykujjat be kell húzni a tenyér alá. és mindeközben lelóg róla a kisujjam. folyamatosan lelóg, akárhogy fogom. önmagában nem baj, csak koszolja és koptatja az egérpadot.
    de ezzel simán lehet együtt élni. szóval tényleg szuper egér.

    közben teszteltem a régi bevált formát, az rx250-ről nem lóg le semmim. balról megtámasztja a hüvelykujj, jobbról a kisujj és a többinek van hely kettő közt. valszeg a megszokás, meg a nagy tenyér átka. úgyhogy a vége egy G1 (tényleg elég a 800 dpi) vagy G3 lesz. mivel játékra nem kell, talán nem lesz gond a lézerrel sem.

    egyébként a paraméterei a dobozról:

    -------------------------------------------------------------------------G400/ MX518

    Mozgáskövetési felbontás dpi: ----------------------------400–800-3600 / 400-800-1800
    Képfeldolgozás (megapixel/másodperc)--------------- 5,8 / 5,8
    Legnagyobb gyorsulás: --------------------------------------25G* / 15G
    Legnagyobb sebesség: cm/másodperc ----------------70–356* / 1m(40")/sec
    USB-adatformátum: bit/tengely ---------------------------16 / 16
    USB-frissítési gyakoriság: ----------------------------------1000/sec / 125/sec
    Alvó üzemmód: Letiltva / Letiltva
    Dinamikus csúszási súrlódási együttható – µ (k): --0,09 / 0,09
    Tapadási súrlódási együttható – µ (s): ------------------0,14 / 0,14
    Összsúly: gramm -----------------------------------------------133 / 106
    Vezetékes: gramm ---------------------------------------------15g / 15g
    Tartósság - gomb élettartama: millió kattintás -------10M / 10M
    Talp: (kilométer)-------------------------------------------------- 250km 250km

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, ismeri valaki az X-Mouse Button Controll nevű progit?

    azt szeretném elérni vele, hogy az egér harmadik gombja (a görgő) megnyomásával váltson a vízszintes és függőleges görgetés közt oda-vissza (horizontal wheel).

    van egy kis driver (browser mouse 1.1), ami ezt tudja, de sajnos win7 alatt nem működik rendesen. van egy olyan funkciója, hogy abban az ablakban görget, ami fölé viszem az egeret, de sajnos a win7 felugró ablakaiban (pl. mentés, megnyitás) inaktív.

    az x-mouse BC meg tudja ezt, viszont nem tud horizontális görgetésre váltani (vagyis szerintem tud, csak nem bírom rávenni). a két program együtt meg nem megy, mert akadnak.

    a másik amire nem jövök rá, hogy az x-mouse bc hogyan indul a Windowssal? nincs bent az indítópultban sem (msconfig), meg a programban sincs ilyen választható opció... :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    a segítségért cserébe itt egy jó is program, ami fenekestül felforgatja a használt egér piacot:

    Egérmozgás-statisztika v1.3
    A háttérben tud futni, és méri az egér által megtett távolságot, a bal-középső-jobbgombos kattintások, valamint a billentyűleütések számát. Ehhez csak a monitor képarányát és a képátlót kell beállítani (támogatott képarányok 5:4, 4:3 és 16:10).

    már látom is a hardver-aprón: " Logitech egér, kevés kilométerrel, vidéki orvos házaspártól eladó". :DD

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #14522 üzenetére

    erre az X-Mouse Button Controll egérfunkció progira senkinek nincs ötlete?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    heló, van egy gép, amin állandóan elugrál az egér. mivel mindegyikkel ezt csinálja, gondolom a gépben lehet a hiba. ez mi? driver gond? vírus: alaplap...?

    a tünet: az egér alapból bizonytalan, remeg, aztán hopp, néha a monitor egész más szegletében tűnik elő, vagy épp klikkelés után derül ki, hogy már a szomszédos gombot nyomtam meg... :W
    az egérpad egy olcsó, reklámpad, pont ugyanaz, amit én is használok pillanatnyilag (mx518 egérrel, de az enyémmel operálni lehetne).
    ez egér egy concorde 9408 lazer egér, vadonatúj,

    vagy lehet, hogy lemerült az elem egy hónap használat után? (csak sajnos korábban, vezetékes egerekkel is csinálta, pl. az utolsó rx250 logitech is ilyen volt)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    itt karácsony, megleptem magam egy új hordozható cuccal (x200t), de -mivel nincs touch pad-ja - szeretném őt is meg meglepni egy egérrel.

    szempontok:
    • vezeték nélküli (nem játékra kell, soha nem játszom, nem is fogok, még pasziánszt se, inkább office, web, minimális PS. vezetékes egerem van, G1, G3, G5, MX518, szóval rendben vagyok, minden OK)
    • lézeres, vagy még jobban látó (esetleg valami új technológia, ami levegőben is megy?)
    • ne csak jól lásson minden felületen, de jól is "sikoljon" :DD :D (also: olyan, ami jól siklik)
    • a kis méret a szállításnál, a nagy a használhatóságban fontos, tehát inkább nagyobb legyen (ideális a G1, G3 forma, de már megszoktam az 518-t is)
    • lehetőleg AA elem, és ritkán kelljen cserélni

    egyebek:
    • a hagyományos régi racsnis kerék nekem jobban bejött (G1, G3) határozottabb, "keményebb" racsnipozíciók
    • dönthető kerék nem kell (bár asszem ez elkerülhetetlen)
    • legalább 2000dpi

    amiket kinéztem, és ebben várom a tapasztalatokat
    M510
    +relatív nagy mértet
    +kétkezes
    +teflon talp

    M705
    +3 év elem élettartam
    +/- dizájn (???)

    M515
    +/- furcsa a talpa (csúszik ez asztalon úgy, mint a teflon??? lepedőn valszeg jobb...???)
    -kisebb méret (???)

    ezekről (és másokról) várnék véleményeket, tapasztalatokat, típushibákat (pl. az m705-negy gyakran hal meg a mikrokapcsolója?)
    -----vonal alatt:----------------------
    esetleg M600, T400, T650 ???

    köszi!
    üdW

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #19088 üzenetére

    a Logitech M510, M515 és M705 közül tudna valaki segíteni választani...? esetleg valami alternatívát javasolni?
    a fent említett (#19088) szempontok szerint

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, egérvásárlásra adnám a fejem.
    akkor gyorsan a kötelező körök:
    1. Mennyi a keret?
    igazából nincs, ha annyira meggyőző, akár 20 fölé is megyek... hosszú távra gondolom
    2. Használt piac, és / vagy eBay?
    leginkább használt (német, osztrák oldalak, meg a hazai kínálat), az aliexpressen tényleg csak hamisítványok vannak?
    3. Mire használnád az egeret?
    Munka, photoshop, meg irodai használat
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
    Kétféle egér jött be eddig, az egyik a klasszikus logitec G2,G3, g100s forma, és az, amit most használok, az MX518
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    sosem játszom, viszont nagyon érzékenyen szeretem, ha alig kell mozdítani az egeret. két nagy (24"+22") monitort használok, és utálom, ha a csuklóm is mozdul... csak ujjheggyel.
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

    Most egy MX518-at használok, vagy 15 éve, nagyon megszoktam, de néha magától leveszi a dpi-t (sőt elég sűrűn) , idegesítő állandóan kapcsolgatni. Meg sajnálom is teljesen elhasználni, lehet felújítom, és elteszem a többi közé a gyűjteménybe. Ez a váltás fő oka.

    Nagyon bejönnek a nagy teflon talpak. volt egy egéralátétem, valami filléres reklám cucc, olyan áttetsző, recés bevonat volt rajta, azon úgy csúszott, mint a légpárnás. meglöktem és centikkel arrébb ált meg. tényleg, mintha lebegne. na olyat nem tudok szerezni. vettem boltban egy drágát, de ... had ne részletezzem.

    a gombokból a dpi váltó gomb az fontos, meg ha lenne programozható, amin be lehet programozni, hogy vízszintes görgetésre váltson. bár ez inkább driver kérdése. régen, egy xp-hez vett párszáz forintos egérhez vett driver tudta ezt, hogy a görgető megnyomására vízszintes görgetésre váltott. de a fejlődés töretlen, ezt a funkciót azóta sem tudtam reprodukálni.

    van pár vezeték nélküli egerem laptophoz, nekem a régi görgető (mx518, g1, g3, g5) jobban bejött mint az új fém (m705, 557, anywhere, performance lx), bár a szabadonfutó néha hasznos, de akkor is. (itt kb 1:1, végül is egyik sem döntő/kizáró)

    dizájn: ultraknzervatív :DDD ("régen minden jobb volt" illetve "nyertes csapaton ne változtass").

    tulajdonképpenim tudom is, hogy mit szeretnék, megvannak a favoritok:
    • g100s, (esetleg G pro) mert az a forma is bejött, régen nagyon szerettem, de ennek kevesebb talán a funkciógombja, azokat pedig (talán) lehet használni, meg kisebbek a talpai...
    • mx518/g400/g400s ezt mondani sem kell miért
    • g500, ebben tetszik, hogy több a funkciója, szinte programozható, a lehetőségek új horizontját nyitná meg... de lézeres, meg újfajta görgetős. :F

    ezek közül, amelyiknek a legpontosabb az érzékelője, legjobbak a kapcsolói, legkönnyebben siklik, legstrapabíróbb a háza... a következő 15-20 évre (és lehessen hozzá alkatrészt kapni: talp, ház, kábel, kapcsolók, optika.)
    szeretnék megszokni egy egeret, és azt megint nagyon hosszú ideig használni.

    vagy van valami szempont ami egyik/másik mellett szól? vagy amiről nem tudok, de fontos lehet a döntésélnél?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ussseal #68739 üzenetére

    Köszi a tippeket, megnéztem. A g203 tényleg jól néz ki, de akkor már a G pro jobb ebben a kategóriában. Bár én nem hinném, hogy kihasználnám a különbséget. Ami nem tetszik benne, ez a világítós - űrhajós dizájn, így sem győzöm leragasztgatni a gépem és perifériái köröl derengő több tucat led-et, olyan az asztalom , mint egy karácsonyfa :D

    Megnéztem, egyébként tévedtem, 2012 év elején vetem az 518-at, de használtan, tehát februárban lesz 6 éve, hogy nyüstölöm. A dpi állítgatáson kívül eddig nincs baja, lehet a kapcsoló "húz át" vagy zárlatos, lehet a kábel van megtörve és ezért lassul be időnként.

    Közben olvasgattam még teszteket éjszaka, meg a régi összefoglalókat is. Arra jutottam, lehet, hogy felújítom inkább, és tovább használom. Itt lehet venni japán kapcsolókat, az aliexpresen láttam házat (igaz 400-hoz, de kompatibilis. Ennek tetszik a festése, de a hátán már kezd bemattulni a lakk, ahol állandóan rajta tarom a tenyerem, sajnálnám, ha lekopna, elteszem emlékbe), van görgő is, kábel s, teflon talpak is, még lencse is. egyedül a led és a szenzor, ami nem cserélhető.

    A tervezett elavulást meg nem is kell bemutatni. Ami meg nem megy tönkre hardveresen, azt pedig a fejekben kell elavulttá tenni - én is a marketing területén dolgozom. :(((

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz FireKeeper #68744 üzenetére

    értem, köszi. és egyetértek.
    a g100s görgője és minősége (kábel, klikk, anyag stb) hogy viszonyul a g203-hoz? ahogy nézem, abban még a régi típusú görgető van.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz adm #68783 üzenetére

    szia, érdekes szempontokat írsz, ráadásul ezekről az egerekről még csak nem is hallottam. (mondjuk mivel nem játszom géppel, ezért nagyjából az egér, mint kategória elég periférikus helyet foglal el az életemben)
    viszont most, hogy elkezdett rakoncátlankodni a szeretett 518-am, elkezdtem utánanézni.

    sajnos a tesztek, és itt a fórum is 99%-ban az egerek különböző játékokra való alkalmatosságát értékeli, de egyéb felhasználás (grafikus, multimédiás, böngészés stb) alkalmasságáról ritkán esik szó. (pedig akár lehetne külön topikja a gamer egereknek, mint ez itt, és egy másik általában az egerek használatával kapcsolatban). itt nem csak az egerek funkcionalitását, de a testhezállóságát, ergonómiáját, a szoftveres támogatottságot is lehetne figyelni. nekem pl. egyszer volt fenn egy logitech szoftver a gépemen, már nem emlékszem a részletekre, de akkor megfogadtam, hogy soha többé. nem tudom más egereknek jobb e a szoftveres háttere.

    a hozzászólásod után utánanéztem a Rival egereknek, és nekem az 500-as még szimpatikusabb is. nagyobb, szélesebb, valószínűleg kényelmesebb is. az érzékelője ugyanaz, a kapcsolói jó minőségűek, és a szoftvere is állítólag használható. a 15 gomb pedig új távlatokat nyithat...
    nem tudom, rá lehet-e programozni egy-egy photoshop funkciót (pl nagyítás-kicsinyítés), vagy egy alkalmazás elindítását/bezárást. az x-maus -button-controll-al nekem sok mindent nem sikerült elérnem. érdekes szempont a rajzolás is, te a nagy és nehéz egeret preferálod, egy német főrumon valaki épp az ellenkezője mellet érvet: a kéz meg se mozduljon, az egér legyen akkora, hogy csak ujjakkal lehessen irányítani.

    nekem nincs ebben gyakorlatom, eddig ezekre a tényezőkre egyáltalán nem is figyeltem. volt egy egerem, megszoktam, kész. de most lehet, hogy jobban odafigyelve választom az utódját, csak egyelőre azt sem tudom, mire figyeljek oda :D

    most épp egy g400s és a rival 500 közt vacillálok. mindkettő lenne új(szerű), jó árban, német oldalról, az utóbbi jellemzően 20 euróval drágábban. (de kb. ugyanennyiért akár 700 is).
    szerinted a 500/700 kérdésbe milyen pro és kontra érvek merülhetnek még fel?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz adm #68805 üzenetére

    én is amit lehet, billentyűkombinációkkal oldok meg, csak beindult a fantáziám a sok gombtól. nem tudom, a gyakorlatban lenne-e értelme. és mekkora a mozgástér funkciókat rakni rájuk? (értsd mi mindent lehet rájuk programozni a játékokon kívül. rakétát biztosan nem akarok indítani vele :D)

    formára nekem a G1 dizájn után megszokást igényelt az mx518 is, de ma már otthonosan mozgok vele. bár a kisujjam lelóg róla. talán ezért lenne jobb,e gy szélesebb. a dpi-ról fogalmam sincs, a vezérlőpultban az egér 7/11-en áll, az egéren lévő 3 fokozatból pedig a legmagasabbon. mást eddig nem is állítottam. driver nincs fenn.

    a rivalokkal eleve az is kérdés még, hogy minőségérzetre jobbak-e mint a 100-as... - a 100-as mi?

    a hosszabb/rövidebb kérdést szintén nehéz eldönteni látatlanban. jó lenne egy ideig használni, hogy mennyire nehéz megszokni.

    most lenne két egér is, egy szinte új g400s 30 euro postával és egy rival 500 54 euro postával, ez bontatlan, új. (plusz az utalás költsége, azt hiszem 1,5 euro, meg a paypal szar árfolyama). szerinted/szerintetek?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #68806 üzenetére

    Szerintetek munkára, általános használatra (Photoshop, Web, Office) melyikl éri meg jobban?

    • Logitech G400s --- 30 Euro
    • SS Rival500 -------- 54 Euro
    (Mindkettő postával, új vagy újszerű)

    Fontos, hogy pontos legyen, stabil és gyors (kis mozdulatokkal is pontosan lehessen használni)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kemotox #68810 üzenetére

    jó, de ártól függetlenül? mert 30-ért nem kéne, de 15-ért már elgondolkodtató. ha nem árához viszonytava nézed, akkor se jobb a rival500 mint a g400s?
    mondjuk a sok gomb... nekem nem tudom, áldás-e vagy átok. sose használtam egy egérhez se a szoftverét, nem tudom, hogy milyen lenne, csak beindult a fantáziám :D
    de aszt hiszem marad a 400, veszek hozzájuk japán gombokat, meg mindenféle tartalék alkatrészeket az aliexpressről (görgőt, kábelt, talpat), aztán a két egérrel elleszek. egyet mindig tudok majd csinálni belőlük (518+g400s)
    köszi a tippet!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kemotox #68817 üzenetére

    jók, az ilyen kijózanító hozzászólások, az ember tényleg könnyen elcsábul a marketingesek mézes-mázos portékáitól, de szerencsére van néhány jó pásztor, akik visszaterelik a helyes ösvényre az eltévedt nyájat... :R

    mert épp ez az, amit bármely termékben preferálok, az egyszerűség, javíthatóság, kompatibilitás. (lást Porsche Langzeitauto Projekt). Mindazok az elvek, amik a XXI századra égetnivaló boszorkányságok lettek.

    De.
    És akkor megint itt az a de. (Életemben nem foglalkoztam ennyit egérrel, talán amikor anyáméknál kivakoltam a sufnit, még a padlót is felszedtem. Eddig tényleg annyira volt fontos kb, mint hogy melyik tejfölt vegyem meg. Sőt jó 6 éve egyáltalán fel sem merült a kérdés). Szóval megint megszólalt a kisördög, hogy oké, hogy pontos a szenzor, meg minek a sok gomb, csak útba van, nade mi lesz a kisujjaddal? És igaza van, eszembe juttatta, mikor átálltam az 518-ra, a legnehezebb azt volt megszokni, hogy a kisujjam lelóg az egérpadra. És kopik, és koptatja és keni össze az egérpadot. Mert azon az egéren oldalt nincs helye. Tenyeresen fogom az egeret, mutató és középső ujj a két gobon, a gyűrős a szélén, a kisujj a padon, a csuklóm pedig támaszkodik. Már ha kényelmesen, palmgrip fogom meg. Arra jöttem rá, hogy talán keskeny ez nekem. Kipróbáltam néhány itthon fellelt egeret: G5 erről már nem lóg le, pedig csak 2 mm -el szélesebb. G1, G3 erről sem lóg le, viszont ezt tisztán "fingertip" fogom meg. Még a M705-ön is van hely a két jobbszélső ujjamak (ezt valami vegyes finger-palm fogással tartom. Pedig ugyanolyan széles, mint az 518, csak elől magasabb a jobb oldala, ott az 518, mér meredeken le van csapva). Aztán itt van az anyhware MX, ami nagyon dizájnos, semmi nem lóg le róla, de valahogy mégsem otthonos.

    Szóval ezeken tanakodtam, és arra gondoltam, hogy mégiscsak lehet igazság abban, hogy a "méret a lényeg". És hogy azon múlhat a boldogság. Életemben először.
    Így megint átfutott az agyamon a G500, ami még a G5-nél is szélesebb pár mm-el, és a Riva500 is, mert az meg a legszélesebb mind közül. És elég kényelmesnek tűnik a jobb oldala. Csak az meg lehet, rövid lenne palm fogáshoz... :F
    Dilema. Vegyek többet, aztán majd eladom? Mert igazán lakva ismerszik meg a másik. Most van g500 8-9 ezerért, g400s 30euro és egy 4 hónapos riva500 39 euroért.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    nekem 3 funkció van, amit egy egérnek tudnia kell:
    1. az aktív ablak fölött görgessen
    2. a görgő lenyomására váltson át vízszintes görgetésbe (pl. photoshopban nagyon jól lehet vele egy felotthagyatott részletet pozicionálni, amikor a bal kezedben kávé van, vagy csak nem akarod elengedni az egeret, de xls-ben is nagyon hasznos) erre a kettőre va alkalmazás, ami win10 alatt ismét működik (win7 nem tudta rendesen xp környezetben futtatni)
    3. a web böngésző megnyitott ablaki közt váltson a görgető. de ez is programfüggő. (operában, amíg létezett, a jobb klikk+görgető alapból tudta ezt. az avant browser is tudja, de az amúgy elég instabil. a firefoxhoz egy kiegészítő tudja, nem egész ezt, az egeret a tabok fölé kell vinni, akkor görget bennük. de ahhoz előbb oda kell vinni, szóval +1 mozdulat)

    ezen felül 3 tulajdonsága legyen:
    1. kényelmes,
    2. gyors (ne kelljen megmozdítani a csuklómat)
    3. és pontos (semmi remegés, elkúszás, stb.)

    és persze sikoljon (tényleg, hogy van a siklik ige felszólító módja? :F :DDD ) jól (de ez inkább egérpad)

    ezek az igények jönnek belülről. a marketing által generált "igényekkel", például a 15 gombbal nem hinném, hogy tudnék mit kezdeni, hogy ki tudnám használni, de legalább megint lenne egy kütyü, ami leköti a figyelmemet :(((
    szóval egyelőre nem hiányzik, csak eljátszottam a gondolattal, ha lenne, tudnám-e használni valamire.

    a rival500-ban ami megfogott, az tényleg a brutál szélessége... így kép alapján úgy látom, hogy az mx518-am egyetlen gyenge pontját, hogy lelóg róla a kisujjam, ez durván kompenzálná. (de még a G500 is, de azt nem vehetem meg, mert annyira nem ajánlott, hogy az már szinte perverzió lenne.) bár német oldalakon a szenzorral nincs bajuk, ott a görgő silány racsnizását szidják. meg hogy kissé instabil a billegése miatt) a szabadonfutó görgő néha hasznos, a laptopomon egyszer egyszer használtam már, de úgyis mindig van az asztalon egy ilyen egér, ha nagyon kell, átfogok arra.

    szóval. az mx 518-at biztosan felújítom (japán gombok, tartalék görgő, kábel az aliról), de veszek mellé/helyette egy új, állandó egeret. és lehet, hogy megpróbálkozok valami más formával is. adm tette a fülembe a bogarat, a szempontjaival, köszönet érte. :R meg a többieknek is :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kemotox #68855 üzenetére

    Azok a funkciók tökre nem az egértől függenek. - igen, ezt írtam is, hogy driver kell hozzá

    megvert engem az Isten ezzel a barkácsolós lelkülettel, bárcsak én is kukoricán térdelhetnék inkább... de a kávafűző felújítás és tuning (most ez a legújabb), a hangfalépítés, az old- és youngtimerek (és motorok), a PC folyamatos baszkurálása, meg a spontán jött mindennapi ötletek mellé NEM AKAROK még egy hobbit!!!! :O :O :O

    :W

    egyébként többek közt azért is akarom kivonni a napi munkából az mx518-at, mert szerintem is egy ereklye, és már észrevettem, hogy a hátán kezd mattulni a lakk, és a hüvelykujj helyén fényesedni a bőre. és addig szeretném méltó helyére az egeres dobozba tenni, amíg (valamennyire) elfogadható állapotban van (így 6-8 év használat után). megvan még a tied háza? nálam jó helyen lenne...;)
    (emlékszem, egyszer bekattant, hogy nekem kell egy G3-as egér, mert nosztalgikus volt a formája, modern a belseje, ilyennel akartam megöregedni... hónapokig kerestem, mire találtam egy szinte újat. egy métert se mentem még vele összesen, úgy vigyázok rá!)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Fred23 #68870 üzenetére

    akkor te biztos látsz olyat is, amit mások nem :D

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,egy kérdés:
    egy MX518 és egy G400s közt van észrevehető különbség?
    a nagyobb felbontás jelent valamit a gyakorlatban ha nem játékról van szó? egyáltalán 1800-200dpi-nél nagyobb felbontással lehet még egeret használni, lehet még szemmel követni?
    és a mindenféle misztikus mutatókban (lag, negatív gyorsulás, stb.), tehát papíron van köztük különbség?
    érdekes módon hol egyiket, hol másikat dicsérik teszteken, kíváncsi lennék, van-e valakinek tapasztalata?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, egérvásárláshoz szeretnék tanácsot ismét.
    az mx518 egerem kezdte feladni, gondolkodtam az utódlásán. nagyon szerettem, egyetlen bajom vele - ha nagyon keresek - , hogy lelóg róla a kisujjam, amit folyamatosan a padon húzok.

    most kipróbáltam egy Rival 500-at, mivel a legszélesebbnek találtam, de nem jött be:
    • erről már 2 ujjam lóg le (valamiért kissé keresztben tartva esik kézre)
    • a görgetője nagyon gyatra. (nyúlós, alig érezhetők a fokozatok.
    • az a színejátszós csodaszép dolog rettentő gagyi, de állítólag ki lehet kapcsolni

    szempontok:
    racsni: nekem az eddig kipróbált bármilyen egerek közül a logitech féle mechanikus rugós racsni jön be. emiatt ragaszkodnék is a márkához (meg ez javítható is, egyszer egy szerelésnél elveszett, hát gémkapocsból hajlítottam újat, még erősebben is racsnizott)
    ami még bejön, ugyanennek a dönthető verziója, ami fém és fokozatmentesre állítható. (amikor ilyen egeret használok, azon veszem észre magam, hogy néha bizony használom a funkciót) ami bár kissé lógott a kezdeti időkben, állítólag az 500s-en már egész tűrhető lett
    egyre szűkül a kör:

    forma:
    a gs400(s) ugyanaz méretben is, mint az 518, azzal semmi sem változna
    ami tetszik, hogy a G500, G500s ugyanez a forma, de szélesebb. arról talán nem lógna le a kisujjam. (egyedül a performance mx-ről nem lóg le, de az elég vacak egér, és nem akarok töltögetni se). szóval ránézésre ez megközelíthetné annak kényelmét.

    de. a szenzor: az 500(s) meg ugye nem ajánlott, sőt kimondottan rosszakat olvastam róla:
    A probléma a követés pontosságával volt, a finomabb mozdulatokra ugyanis nem reagált. Eleinte csak olyan érzésünk volt, mintha az egér késne. Később rájöttünk, a furcsaságot az okozza, hogy az optika a durvább mozgásra jól, az egészen finomakra csak nehézkesen reagál. Ettől játszani még tudtunk, bár kevésbé pontosan, mint egy olcsóbb, hagyományos optikával felvértezett egérrel, de a képszerkesztési feladatok rémálommá váltak (Ipon) .

    a g502 már megint jó, annak viszont a formája nem tetszik... bár az még megszokható, tehát nem lenne perdöntő akadály, de a görgető is gagyi műanyagnak tűnik (ami épp a lényeglét veszi el, a fém nagyobb lendületével szemben)

    kérdéseim:

    • a g500s szenzora tényleg ennyire vacak?
    • mit ajánlanátok a fentiek figyelembevételével kipróbálásra/vételre?

    a kezem: 20cm hosszá, és 9,5cm széles (a mutató és a kisujj tövénél), a fogás tenyeres (palm grip, a csuklóm letámasztom, onnan mozgok, de az egész tenyerem felfekszik az egéren és kissé jobbra dől)
    beszerzés új és használt, bel- és külföld, ár végül is nem döntő
    cél: játék soha, a leg-egérigényesebb a képszerkesztés (photoshop) és web böngészés nagy monitorokon (görgetés vertikálisan és horizontálisan, nagy oldalak átgörgetése, görgővel váltás a tabulátorok közt), lehetőleg logitech féle görgetés és nagy méret, és hogy gyors és pontos legyen, tehát kis mozdulatokkal el lehessen találni nagy távolságba, pontosan kijelölni stb.
    ha van pár programozható gombja az inkább előny (eddig nem használtam, de tetszik a lehetőség)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #69177 üzenetére

    kis guglizással találtam a Naos 7000egeret... tetszik, a gyűrűs és kisujj számára kialakított rész. de nézem a belsejét, szóval az ilyen racsni miatt nem vállalnám be:

    volt már hasonló, meg olyan, ahogy egy rugó golyót nyomott egy fogaskeréknek, de a logitch megszokott precíz racsnizását meg sem közelítik (egy racsni = egy tabulátor a böngészőben. régen opera, amióta megszűnt, firefox. a logitech-el soha nem volt olyan, hogy még nem vált, vagy kettőt ugrik.)

    MOD: a naoshoz hasonló valamilyen támaszték barkácsolása hamvába holt ötlet? esetleg ha leér, kap egy külön teflon talpat is...?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Teaway #69179 üzenetére

    de sajnos a 12.18 verzióval megszűnt. a neve átcímkézett chrome-n tovább él, de az összes funkció, ami miatt a mai napig néha előveszem kihalt azzal együtt. pedig a legjobb böngésző volt. a mozzilát lehet olyan 70%-osan testre szabi kiegészítőkkel, de meg sem közelíti az opera sokoldalúságát, stabilitását.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ribizly #69185 üzenetére

    Az jó hír. Akkor ezek szerint csak esztétikailag marad el az elődjétől.
    Elhiszem, hogy nem rossz, de a Steel Series Rival 500 sem egy gagyi kategória, és az sem "rossz", csak nekem nem tetszik. A logitech meg nagyon. Másik oldalról ez a megoldás elvi szinten sem tetszik. :( (nem csak az egykori rossz tapasztalat miatt)
    • Szóval a g500s tényleg annyira kerülendő?
    • Az g502 méretben hogy viszonyul hozzá (502s vs. 500) , illetve az általam írt elvárásokhoz?

    @Teaway: :Like ;)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz marilllyo #69192 üzenetére

    én logitech557-et vettem a laptophoz,nagyon bejött. a microsoft bt mouse 3600 is jó, annyi előnye van, hogy csak 1AA kell bele és egy évig elmegy vele. a másikba 2 kell. de nekem sokkal igényesebb egér.
    tettem egy kísérletet a microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse-al is, de az csak bt 4.0 fölött tud kommunikálni, és csak win7-10-el. de csak win 10-en jegyzi meg, win 7-en minden alkalommal fel kell ismertetni.
    a bt 4.0 már egy nagyon energiatakarékos technológia, azt javaslom ha választasz.
    + az első kettőt az android is látja.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    mi a különbség a Logitech G502
    Spectrum Core,
    Proteus Core és a
    Proteus Spectrum közt?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Ma kipróbáltam egy g502-t a mm-ban, csak úgy fogásra, nekem nagy csalódás volt. szerintem még a 518/g400-nál is kisebb, és az anyag... az egész olyan gagyi benyomást keltett. a gombok kattanása oké, a racsni is (bár nem olyan jó, mint a régi 518, de messze jobb, mint bármi más, amit próbáltam... szóval elbizonytalanodtam... :(

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ribizly #69285 üzenetére

    pontosan. . az 500s-ben tényleg annyira gyatra a szenzor? hogy az a mindennapi használatra (ami nem játék) is kihat? már korábban kérdeztem, de nem jött válasz?

    de. a szenzor: az 500(s) meg ugye nem ajánlott, sőt kimondottan rosszakat olvastam róla:
    A probléma a követés pontosságával volt, a finomabb mozdulatokra ugyanis nem reagált. Eleinte csak olyan érzésünk volt, mintha az egér késne. Később rájöttünk, a furcsaságot az okozza, hogy az optika a durvább mozgásra jól, az egészen finomakra csak nehézkesen reagál. Ettől játszani még tudtunk, bár kevésbé pontosan, mint egy olcsóbb, hagyományos optikával felvértezett egérrel, de a képszerkesztési feladatok rémálommá váltak

    mondjuk ami még az 502-ben jobban tetszik, hogy a dpi váltó kapcsolók is normál méretű (cserélhető) ormon kapcsolók, nem pedig ilyen pici mikor kapcsolók. de más tényleg semmi :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ribizly #69291 üzenetére

    hát, az ember fiatalon sok mindent megtesz, amire később nem büszke. gondolj bele, ha majd egyszer híres színész leszel, vagy politikus, és a sajtó előrángatja a múltad, a g500-as egérrel...
    mondjuk legalább nem dubajoztál :D

    amúgy az lep meg, hogy ezek a tulajdonságok átlag felhasználásnál is ilyen zavarók tudnak lenni,. ahogyan ipon idézetben is volt. pont képszerkesztésénél. :W mert a játék engem nem érdekel. kár nagyon, pedig az 500/s nagyon tetszik minden tekintetben

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Gaben92 #69293 üzenetére

    jónak tűnik a 602 is, de akkor már vehetek MX master s2-t is, nem? va egy performance performance MX -em, abban legalább csak egy AA aksi van, amit menet közben is lehet usb kábellel tölteni. ha jól látom, a 602 -t nem tudja. plusz nincs szabadonfutó görgője, ennyit láttam hátrányként.

    vettem egy Rival500-t, ami kicsit rövid, de jó széles, viszont borzasztó szar a görgetője. rájöttem, hogy csak logitech, és csak az, a fajta ami olyan, mint az 518-400-500-szériákban.

    most próbálgattam egy pár egeret, végül is mindegyikről lelóg a kisujjam, amit vagy húzok a padon, vagy odafigyelek rá, és felemelem, és tartom a levegőben, ameddig figyelek rá :( lehet, ez csak nekem tűnik zavarónak. majd szerkesztek valami tartót neki. most tényleg nagy dilemmában vagyok, az 502-vel, mert nagyon jókat hallok róla, de nagyon kicsi és azok a gombok az oldalán... attól féltem, lepattan, ha jobban megnyomom.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Gaben92 #69296 üzenetére

    megvan az 502. hát ez k..va kicsi. sokkal kisebb, mint az 518. begörcsöl rajta a kezem. :O
    ne mondjátok, hogy ez csak a megszokás. van olyan szanatórium, ahol leszoktatnak a hozzánőtt egérről...?
    meg csúnya is. de az nem érdekel. viszont annyira nem is gagyi. a racsnija olyan, mintha négyszögjel szerint futna le, akkorákat zakkan. de nem rossz. a logo folyton színejátszik, gah egy színnel folyamatosan világítana, nem lenne zavaró, de azt nem lehet beállítani. meg azt se, hogy a dpi szintet folyamatosan jelezze. ha ránézek, lássam (mondjuk ugyanott jelzi a profilt is ki, lehet azért)

    nincs tökéletes egér. az Egy Egér csak legenda.

    egyébként ezeket hamisítják? érdemes jeleket keresni? új, bontatlan, de kéz alól (ajándék)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Gaben92 #69300 üzenetére

    én csak olyat találtam, hogy vagy kikapcsolom, vagy lélegző hatás, vagy színciklus. ha a színciklusnál lehetne színt választani, akkor lehetne ugyanazt adni min és max értéknek, és akkor egy színben világítana. de nem lehet, csak a lélegző effektusnál lehet színt (+/-) választani. a Steel Seriesnél nem így van. de olyan nincs, hogy ne élvezd a a marketingesem munkájának gyümölcsét. különben miért kapják a fizetésüket? :D :DDD (még ha lenne értelme, mondjuk valamilyen színkód, hogy alacsony dpi-n zöld, magasan piros, vagy egyes profilokat lehetne kódolni színnel, hogy lássa a user, de így ez tényleg csak parasztvakítás, üveggyöngy és tükördarabka. (amivel már Cortezék is felszabadították az indiánokat a kultúrájuk évezredes rabigájából ;] - nincs új a nap alatt)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Evil Snowman #69302 üzenetére

    köszi, nekem kettő is. de úgy vágytam valami újra... :K :U
    azt tudtam hogy az élet csupa kompromisszum, de azt hittem legalább egérben van tökéletes.

    am mit kérsz érte?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #69301 üzenetére

    közben kísérleteztem, és rájöttem, hogy a kikapcsolás az effektust kapcsolja ki, nem a világítást. így azért mindjárt más... remélem a marketingesek is meg tudnak bocsájtani... :R

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz jaffa 2843 #69320 üzenetére

    a g502-t hamisítják? a neten nem nagyon találok infót fake-ről. ha igen, mik a jelek?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Ergonómiai kísérleteket hajtok végre élő egereken.
    Volt ilyen habszivacs szerű elég kemény polifoam, abból vágtam ki alakokat, és kétoldalú ragasztóval rögzítettem. Az 502 szuper kényelmes lett: 1 cm-el növeltem a szélességét. A Rival 500-on ez a teljes test beborítás nem vált be, a magasság sok volt, annak csak a hosszát kellet növelni. Ha beválik, megcsinálom véglegesre, még az is lehet, hogy bőrbevonatot is kap :D
    közben megszoktam a Rival "épphogy" racsnis görgetését, minden tekintetben csöndesebb, mint a Logitech, egy igazi éjszakai egér. A Logitechre szerintem még a szomszédok is felébrednek, ha görgetek :D
    most dilemma van. :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz SP!T #69324 üzenetére

    A logitech g502. Tudtommal más nem gyárt g502 egeret. Hogy azt hamisítják-e. És ha igen, miről lehet felismerni, hogy fake. Így?
    Azok, amikre te gondolsz, nem tudom milyen egerek, de azok nem is érdekelnek, hogy hamisak-e.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz SP!T #69333 üzenetére

    ja, az igaz, de már egyszer megkérdeztem korábban is, és most a kínai egerek kapcsán - vessetek a mókusok elé - de eszembe jutott. tudom, előítélet... :(
    amúgy csak azért, mert vettem egy újat, de kéz alól, és először is nem kék a belseje, hanem fekete, de erre találtam más példákat s, meg olyan gagyinak, elnagyoltnak tűnik a logo szitázás a talpán.. nincs az az igazi vonalélesség...
    és ennek örülök, hogy nem egy élő, aktuális téma a fake 502 :)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák