Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Croaker23

    lelkes újonc

    válasz jaffa 2843 #79679 üzenetére

    Köszi!
    Sajnos ez a Sica csak 3 gombos, ami nekem nem jó.
    Az általam linkelt egér (ami ráadásul 4 eFt) milyen kapcsolóval lehet, ha ilyen halk?
    Illetve írod, hogy csendes JÓ egér. Akkor ez a csendesnek megfelel, de a jó-nak nyilván nem. Kérdés, hogy mitől nem jó. Nyilván nem top kategória, de mondjuk én nem is egy napi 10 órás gamer vagyok, hogy minden nüanszra odafigyelnék. A gondom a két egérrel (Asus UX300 Pro és a Hama MW-500) az volt, hogy az Asus kicsi méretre, a Hamánál az, hogy idézem a honlapjukról "800, 1200 és 1600 dpi között kapcsolható érzékenység".

    Sajnos nem vagyok jártas a dpi-ben, és az összefoglalótól sem lettem okosabb dpi kapcsán. Ezt írtam is, hogy jelenleg a HP Omen 400 egeremen a 2400/2800 as beállítást használom. Ez azt jelenti, hogy a Hamával ennek nagyságrendileg a fele sebességet tudom elérni? Nem teljesen értem (ez látszik is) a DPI dolgot. Egyfelől ha jól értem, minél magasabb a dpi szám, annál pontosabban tudok rámutatni a kurzorral. Másfelől ezzel párhuzamosan ugyanakkora kézmozdulatra az egér nagyobb mozgással, gyorsabban reagál?
    Azért kérdezem ilyen hülye módon ezeket, mert míg a piros beállításnál (1600 DPI) az Assassin's Creedben alig tudok oldalra fordulni, míg a negyedik színnél (2800 DPI) sokkal gyorsabban "mozgok", és ezt szoktam meg. Amúgy vagy a játék, vagy nem tudom mi, de rendszeresen visszarakja az alap beállításra az egeret, amit akkor veszek észre, ha harcnál nem tudok reagálni rendesen, és bosszankodok, hogy megint nyomhatom a DPI gombot. Azért gondolom azt, hogy nem én állítom el, mert ahhoz még 5 ször kellene megnyomnom a DPI gombot, hogy visszaálljon a legkisebb értékre, szóval ez valami szoftveres baromság lehet.

    Bocs a hosszú körítésért, de lehet, hogy ha ezt a dolgot helyre tesszük, kiderül, hogy igazából nem jól gondolom az egészet, és nem lenne kevés az 1600 dpi a hamánál se.

    Köszönöm a válaszotokat!

  • ribizly

    veterán

    válasz jaffa 2843 #79679 üzenetére

    Nem működnek?!?!?
    Na ránézek, mert én nem töröltem azokat.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák