Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    Sziasztok!
    Lenne egy kis problémám: A napokban (OK,két hete) vettem egy ASUS DRW-1608P2 típusú DVD-írót,mert még mindig nem lehetett Pio110-est kapni és már nem tudtam tovább várni,DVD-t kellett írnom. Időközben kijött ASUSéktól a DRW-1608P2S típusú író,ami ír DVD-RAM-ot és nekem erre szükségem lenne,de egyértelműen nem áll módomban erre lecserélni a már két hete elhozott 1608P2-est. És ahogy olvasgattam itt a hozzászólásokat,legfőbbképp PPéterét,megragadta a figyelmemet egy tény.

    A DRW-1608P2-ben OEM Pioneer 110D van,a DRW-1608P2S-ben Pioneer 110.
    Ha a 110 D-ből DRVFlash-el lehet firmwarecserével 110-est csinálni -márpedig ugye ez a helyzet- akkor ugyanezt működik a DRW-1608P2-esemmel is,ha az ASUS oldalán található DRW-1608P2S firmwarejét beflashelem?

    Elég bizonytalan vagyok,mert nem akarom elcseszni az írót azzal,hogy hülyeséget csinálok.Mert ugye,ha beégetem a 1608P2S firmwarejét és nem müxik,elvileg még cserélhetnék firmwaret,ha annak a verziószáma magasabb mint az aktuális.De a 1608P2S firmwarejének ver.száma is 1.37 és a DRW1608P2-őmhöz is ez a legújabb verzió! :F

    A DRVFlash és a szükséges firmwareek már megvannak,csak megerősítésre várok,szóval SOS,Help,stb.. köszi_

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz erdoke #1160 üzenetére

    Köszi,de asszem nem fog menni:
    Megpróbáltam DRVFlash-el beégetni a DRW-1608P2S firmwaret,és úgy nézett ki hogy sikerülni fog,mert a progi Pio110D ként ismeri fel az ASUSt,de amikor megadtam neki a besütendő firmwaret,beugatott hogy nem stimmel a gyártó és nem kaptam meg a kérdést hogy ennek ellenére akarom-e folytatni? Pedig akartam volna...

    Szóval jelenleg az a helyzet,hogy megkapta a saját DRW-1608P2 1.37es frissítését és várok amíg valaki nem tud mondani egy progit ASUS írókhoz,vagy akármilyen más utat a 1608P2S firmware besütésére.. :(

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz IRON STORM #1169 üzenetére

    Yeeeeepiáééé minden ASUS tulajdonos nevében 8) Győzött az igazság!

    Az van,hogy A DRVFlash2.2-vel próbálkoztam eddig is,de nem ez volt a probléma!
    Miután felnyomtam a 1608P2 1.37-es firmwarejét már hajlandó volt besütni az 1.37-es 1608P2S firmwaret!!!
    Sajnos még nem tudtam kipróbálni a RAM-írást nyersanyaghiány miatt,de remélem müxeni fog.
    Ám ezzel együtt felmerült egy (OK,több) újabb kérdés bennem:

    1 Garanciának pápá ugye,hacsak nem a saját firmwarejével viszem be,ha gáz van?
    2 Tud valaki DRW-1608P2S RPC-1 es firmwaret valahol?
    2 RPC1-es firmware a régiókód állíthatóságának korlátját szedi csak le,vagy csak 0-ázza?
    3 Hogy/mivel/mi módon tudok booktype-ot állítani íráskor? -DVDROMhoz leginkább

    Mellesleg érdekes,hogy a MediaCode 1.7.akármennyi progi szerint a 1608P2 1.37re frissítés után 160 fajta lemezt tud írni az író,a 1608P2S 1.37-tel pedig 190 ez a szám,de a DVDRAM típusokat nem írja ki,WhatTheFuck?

    PPeternek A fórumodban valaki a Pio110D->110 cikkel kapcsolatos hozzászólásokban az én problémámmal küszködött -1608P2->1608P2S.Nem vagyok beregelve,csak segíteni szeretnék neki.

    Ha szerzek lemezt,megírom a tapasztalatokat,éljen soká az ASUS (OK,Pionak is köszi 8)

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz FefeeX #1172 üzenetére

    Valami hasonlóra gondoltam én is,csak ez az első ''flasheljünk firmwaret rizikósan'' projectem.Abban viszont tényleg igazad van,hogy ha olyan szinten **szom el,akkor a szervíz sem tudja kibogarászni,legalábbis remélem,hehe.

    RPC-1 egyébként annyira nem fontos,mert jellemzően 2.es régiójú vagy független lemezekkel hoz össze a sors,viszont a bitsetting miatt már kipróbáltam a buffalo 8.37-est és pont az volt a problémám,hogy nem vágom hol kell beállítani a melyik íróprogiban,hogy DVD-ROMnak csinálja meg a lemezt :F

    Az előző hozzászólásomban elírtam a MediaCode-os résznél:
    A DRW-1608P2S firmwarerel ismer 160 fajta lemezt,az Erdoke által ajánlott Buffalo féle 8.37-essel 190-et.Ez hogy lehetséges?

    Arra is keresem a miértet,hogy hogy a valagba lehetséges az,hogy az ASUS saját gyári firmwarejével megírt TDK (MBIPG101R04) lemez visszaolvasáskor 2x-8xig müxik,ui.típusú lemez a Buffalo fw-vel meg vígan hozza a 12x-16x sebességet :F

    Jelen helyzetben a Buffalo féle firmware-rel írogatok és ez egészen addig így marad,amíg nem lesz ASUSéktól hasonló,mert hogy néz má' ki,hogy ASUS fannak az eszközkezelőjében Pioneer felirat virít :P

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák