Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Alpee #3374 üzenetére

    Hahó, nekem két íróm van. Egy NEC 4571, és egy Asus 1612 BL.. Mindkettő külön IDE-n van, magában. A forrás 2x250 GB Samsung SATA RAID0 és egy 400 GB-os WD SATA.

    A NEC íróm volt meg előbb, és csak utána vettem az Asust. A NEC hangosabb, ellenben gyorsabb. DVD íráskor ugyanazon a sebességen akár 1 percet is ráver az Asusra. MP3 grabelesnél azonban az Asus a verhetetlen, lényegesen gyorsabb, mint a NEC, akár kétszer-háromszor is előbb végez.

    Leggyakoribb használat, hogy DVD Decrypterrel filmeket írok ki. Ilyenkor szigorúan az egyik image a RAID tömbön van, a másik a WD-n. Próbáltam már, hogy ugyanaz a winchester a forrás párhuzamos írás esetén, de csak a RAID tömb elég gyors ahhoz, hogy 6X-os sebességen úgy-ahogy kiszenvedje magából az adatokat. A WD-ről egyszerre történő írási kísérletet le is kellett állítanom, mert másodpercenként fogyott el a cache-ből a cucc, és kapcsolt be a burn proof.

    Mai eszemmel inkább egy NEC-Pioneer párosításban gondolkodnék. Azért nem NEC-NEC párosításban, mivel MP3 grabelésben gyengén szerepel, és én gyakran grabelek be CD-ket az mp3 lejátszóm számára. Másik ok, hogy nem akarok két egyforma márkájú írót, mert főleg a gyengébben megírt lemezeknél előfordult, hogy míg a NEC nem olvasta be, addig a Toshiba DVD olvasóm simán.

    Egyébként pedig nekem a NEC nagyon bevált, bármilyen lejátszó lejátsza a vele írt lemezeket. Igaz, mindig taiyo-s Verbatimot használok, és általában (magamnak mindig) 6X-osan írok. Az Asus-szal még nincsenek hosszú távú tapasztalataim, a saját DVD lejátszóm (Grundig) csont nélkül olvassa a 16X-osan írt lemezeket is.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák