Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mi5i

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem okozok nagy meglepetést, én is a nem túl távoli jövőben szeretnék beújítani egy dslr masinériát. :) Röviden leírom hogy is alakult bennem az álomkép, ahogy mélyültem a témában.
    Indult a történet azzal, hogy megnéztem 1-2 tesztet és megtetszett nagyon a 450D: ismerős kezében is láttam már, meg régebben is volt már közöm a márkához, tehát kis elfogultsággal megfűszerezve megtetszett és pont. Aztán, ahogy olvasgattam egyre többet itt a topikokban, mellette nézegetvén a teszteket, véleményeket, a szívem átpártolt a K20D felé igen erőteljesen. Aztán, jött a ma este, és elkezdett megtetszeni a 40D.. Amiért ez történt az az, hogy jómagam nagyon szeretek (és szeretnék majd) éjszakai (pl. városkép) fotókat is készíteni, és ebben pár tesztképet elnézve igen jól szerepel a 40D a többiekhez képest, a magasabb iso + mérsékeltebb zajosodásának köszönhetően, ami ilyenkor kiütközik rendesen.

    Ekkor jön az, hogy de egyszer úgyis meg kell hogy állapodjak, de elsietni nem szeretném, van időm azért megrágcsálni kicsit a dolgot. (Plusz természetesen emellett húzni sem szeretném az itteni nem mindennapian segítőkész kollégák idegeit döntésképtelen viselkedéssel..)

    Egyszerűen most ott tartok, hogy van-e valóban akkora különbség az utóbbi két gép képességei között, hogy megérje megvenni a drágábbat, valamint ha igen, akkor milyen obival kellene felvértezni kezdésnek (először kiismerni, kezdetnek átlagos obival, aztán folyt.köv.). Tehát -és ebben filozofálgatás is helyet kap megint- vajon k20d dupla kittel, vagy inkább 40D-t kihozni mondjuk egy induló obival, mert ezek kb. fedik egymást a mai árakon. Emellett ami kicsit szűkíti a kört, hogy jó áron újszerű használt 40D lenne a tökély az egyik esetben, de sajnos ha nincs számla, akkor nem játszik :O Emellett az sem biztos számomra, hogy megéri-e egyáltalán az a dupla kit, mert utolsó információk szerint az újabb kitobik nem annyira frankók pentaxéknál, mint régebben (olvastam dicséretet is, aztán meg kisebb lehúzásokat is, így kicsit árnyalt a kép a fejemben :) )

    Megköszönöm, ha valaki esetleg ellát mankókkal :) Logikus, hogy na akkor k20d, de valahogy mégsem tudom azt mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Mi5i

    aktív tag

    válasz Szten Márs #2205 üzenetére

    Köszönöm a választ, mindenkinek. Természetesen nem kézből készülnének az éjszakai képek, erre nem is gondoltam, valóban kimaradt a gondolatmenetemből.
    A város valóban a helyén marad, arra gondoltam mikor vízben esetleg tükröződik a fény, plusz a nagyobb csillagalakok kialakulása a lámpák fénye felől. Ez már igen szőrszálhasogatás, és ahogy írom is rá kell jönnöm, hogy mindez kis szelet az összes esethez képest, így nem ez alapján kell meghozni a döntést.

    Elgondolkodtató az általad felvetett objektívval szerelt K20D is.. valamiért azon átsiklottam, kicsit egy kalap alá vettem azzal a ténnyel, hogy kitben adják azt is.

    Fullframe szerintem még odébb lesz, először még fejlődni kell nagyon sokat, abban pedig nagy segítség a másik oldal stabilizátora (most jött ki új firmware :) ) az objektívekkel. Obi választék nekem úgy jött le, hogy bőven elfogadható Pentax esetén is, akár netről vadászva alkalomadtán.

    Tele objektív kell-e nekem? Nos, a természetbe is természetesen kimozdulnék, amint idő és időjárás engedi, oda pedig jól jön. De, ha az általánosabb kategóriához közelebbi 16-45 viszont veri a másik kitobit, akkor erősen elgondolkodtató a téma, visszatérve erre.

    Konklúzió ebben a hsz-ben, hogy kezdek ismét K20D felé hajlani. :B

  • Mi5i

    aktív tag

    Lehet balga kérdés, de ccsfoto-n szerintetek nettó az ár vagy bruttó? :) Egyiknek egész jó, másiknak sok lenne itt-ott :F

  • Mi5i

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nekem hála ég sikerült rövidebbre zárnom a dolgot (..). Megvettem a K20D-t :) Dupla kit mellett döntöttem, hogy legyen akkor két objektív kezdetben, de! Bárhogy igyekeztem, péntekig nem sikerült keríteni egy olyan boltot, ahol lett volna. Digitcam is szólt miután leadtam a rendelést, hogy még sincs, az utolsó le van foglalva az 50-200-asból. Így tehát az lett a vége, hogy megvettem a 16-45-össel. Nem bántam meg, már a döntésnél sem, mert emellett a két lehetőség mellett vacilláltam. Jó kis obi nagyon, első benyomások igen pozitívak mind a vázat mind az obit illetően :))
    Úgyhogy, most ezúton meg szeretném köszönni a sok türelmes kollégának itt a fórumon a számos segítséget mindenkinek, amit elolvashattam és amit nekem is mondtatok.
    Valóban jól jött ez a plusz nagyobb látószög.. A poén része viszont, hogy olyannyira kijön az objektív 16mm-en, hogy mikor a váz vakujával készül egy kép, akkor ott az árnyéka a kép alján :O És ennyit a negatívabb tapasztalatokról. :)

Új hozzászólás Aktív témák