Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNgabus

    senior tag

    üdvözlet

    egy számomra fontos kérdésben szeretnék segítséget kérni mert nem tudok dönteni, nincs se tapasztalatom velük se profi fotós képzettségem, múltam, stb.

    tervezem egy FF váz ( rendszer? ) beszerzését, ( hogy miért FF és miért nem elég egy APS-C vagy MF? ezeket már kilőttem kisebb-nagyobb bukták árán és mindig vissza tértem az alap vagy 5-6 éves elgondoláshoz hogy FF kellene arra amire szeretném leginkább használni )

    amire kellene :

    - kevés fény vagy természetes megvilágítás, szürke zónás képek, stb.
    - magasabb ISO-n is "tisztább" zaj mentes képek ( akár jpeg-ben is ! RAW majd a későbbiekben )
    - pontos és gyors fókusz kevés fénynél is ( tudom nem lesz Panasonic szintű sajnos :( )

    mivel nem vagyok milliomos hogy a legfrissebb és legdrágább gépek közül válogathassak ezért egyenlőre rendszert kellene választanom ( canon, nikon, sony? ) amiben az adott gépek a legmegfelelőbbek erre a célra,
    aztán majd csak lesznek használtan olcsóbbak vagy nyerek a lottón ! :)

    2 gép is szerepel a látómezőmben és ezekről szeretném a véleményeteket kérni mert papíron az egyik jobb még a tesztekben általában a másikat hozzák ki győztesnek:

    ...................................ISO.................fp...........#............fé
    Nikon D750.........100 - 12800..........51.........15........-3 - 19
    Canon 6D...........100 - 25600..........11...........1........-3 - 18

    ezek azok a gépek amig kb nettó 500 ezer alatt elérhetőek, és van belőlük használt is :)

    előre is köszönöm a segítséget Mindenkinek !

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz Rapid136 #38922 üzenetére

    tudom hogy RAW-ból szebb jobb minőséget lehet majd kihozni de egyenlőre nem nagyon mélyedtem még el a témában és hát nem egyszerű a dolog ( amatőrnek )
    APS-C volt már sony és canon is, szereztem hozzá profi fényerős obit is de nem igazán az lett amit szerettem volna, gondolom a hozzá nem értés is szerepet játszott benne, de ha már belemélyednék jobban akkor nem szeretném ha a "technika" lenne a gyenge láncszem

    sony jó lenne ( a7s II vagy akár I is ) csak az áruk is szép még..., és nincs sok használt belőlük

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz rumos14 #38936 üzenetére

    nincs igazából semmim még ami kötne egyik vagy másik céghez, igényeim se különlegesek, egy fényerős fix 35-50mm, egy 8-10x utazózoom, egy 2-3x fényerős alapzoom, ezek megvannak mind2 nagynál, használtba is
    hajlok én is a Nikon fele, csak az elkészült képek jobban tetszenek a Canontól, bejön ez a sárgás melegebb színvilág, gondolom ki lehet hozni hasonlót a Nikonból is...

  • HUNgabus

    senior tag

    Üdvözlet Mindenkinek !

    Rendszer választás előtt állok én nem szeretnék rosszul dönteni mivel elég költséges lehet "átszállni" egy másikra.

    Amire használnám :

    - átlagos családi dolgok, események, nyaralás
    - tetszenek a "természetes fénynél" készült képek, vagyis fontos lenne a magas ISO-n lévő kevés zaj
    - kevés fénynél is működő, pontos AF
    - objektív park mind 3 nagy gyártónál bőven lefedi az igényimet ( nagy látó fényerős fix, 4-5 utazó zoom )

    Annyit már sikerült döntenem hogy FF vázat szeretnék, csak melyiket.

    Canon
    - tetszik a "színvilága"
    - rengeteg használt cucc
    - 6D low light fókusza( középső # )

    Nikon
    - "modernebb" gépek
    - magasabb ISO, zajmentesebb képek
    - Nikon D750 -3EV fókusz

    Amitől kicsit félek a DSLR-nél az a back-focus és front-focus jelenség, kalibráltatni hordani az obikat, vagy otthon szenvedni velük, nem is nagyon értek hozzá, stb.
    A kezem se egy stabil állvány :) , tudom vannak stabis obik de főként a zoomok, fixek alig.

    Itt jön a képbe a Sony A7II sorozat, nagyon tetszik a beépített szenzor stabilizáció, viszont nem nagyon dicsérik a fogását, ergonómiáját, fókuszát. Drága saját obik, bár ehhez tervezném beszerezni egy Sigma mc-11 konvertert a Canon obikhoz. ( most akciós egybe több helyen is )

    Vagyis amit keresnék az egy FF váz aminek gyors és pontos a low light fókusza, viszonylag zajmentes képeket készít még magasabb ISO-n is. ( lehetőleg legyen 500.000.- körül az ára, új vagy használt az mindegy )

    Amiket már nézegettem de nem tudok dönteni a következők :
    Canon 6D, 5D MK III
    Nikon D750, D610, D810
    Sony A7 II, Sony A7S

    Lehetőleg olyan emberek véleményét várnám aki már próbált többet is az említett gépek közül, vagy rendszert cserélt hasonló okok miatt, stb.

    Köszönöm a segítséget Mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    Köszönöm a válaszokat, észrevételeket.

    A Fujikat néztem pár tesztben, de arra jutottam hogy elég drága a rendszer, szinte FF árban, nincs benne szenzorstabilizáció, videóban se a legjobb, és kevés a használt cucc ha adni-venni kéne vmit. A képek is kicsit nekem olyan "tündér világ béli" színekből állnak, pl a Canon melegebb "sárgás" világához képest. Meg a " fizika" szerint is elvileg kevesebb pixel - nagyobb felületen csak jobb jel-zaj arányt ad, ezért az FF. Nem szeretnék belevágni vmibe amiről később kiderül hogy nem az igazi és adhatom el buktával.

    Nikon D750 vs Sony A7 II a 2 kiszemelt váz már régebb óta, csak nem igazán találtam olyan teszteket, véleményeket amire nekem szükségem lenne. A low-light fókusznál arra gondoltam pl. alkonyat, éjszakai város, beltéri természetes megvilágítás, stb. Se pénzem se hozzáértésem egy profibb vaku rendszert kiépíteni, cipelni, meg sok helyen nem is engedik használni. ( templom, múzeum, stb. )

    Benézek akkor a Sonysokhoz is, bár nem sok időm mostanság sokat olvasgatni, meg írok akit ajánlotok.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz Grga_Pitic #43730 üzenetére

    köszi, de volt már, RX100 és RX100 MK IV is, videóban nagyon jó, de a fotók nagyon zajosak, kicsi az obi átfogása, nem szeretnék több gépet, rendszert tartani, hanem egyet ami "mindenre" jó, max ami éppen kell objektív azt viszem magammal,

Új hozzászólás Aktív témák