Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    válasz ThorsHUN #32277 üzenetére

    Hali, én is ebben a szituban voltam a lehetséges opciókat tekintve.

    Mindenféleképpen dupla kitben gondolkoztam, új és használtat is figyelve. Egyben véve, vagy reészenként, ez mindegy.

    A pl5 viszonylag hamar kiesett, mert nagy árkülönbség nem volt (se használtan, se újonnan, ok használtan picit nagyobb, de még akkor sem szignifikáns). Akkor már legyen az újabb.

    Maradt a pl6/m10 dupla kites formában. Árakat nézve ~100e Ft a különbség, ha újonnan veszi az ember. Használtan lehet egy kicsit javítani a költségeken, de az arányok az árakban maradnak.

    A dupla kit azért kell.

    Anno Fuji S7000-em volt. Óóóó, azok a színek. :R Természetfotóra nekem még mindig az az etalon. A zöldje valami fantasztikus volt számomra. Aztán Olympus E330, mert fejlődni akartam. Ezt is imádtam. Főleg portréra. Igen, a 40-150-es kitobjektívjával. :) Aztán már sok lett a súly, amit cipelgettem. (E330 dupla kit+Olympus OM10+universal 4/3 adapter+Vivitar Series 1 28-105/70-210+OM 50/1.8+Helios 44+Takumar 85/1.8+Tokina 100-300/5+meg az aprólék) A hátam meg le akart szakadni. :((( Meg hiányzott a videó lehetősége. Szóval eladtam és váltottam Fuji HS30-ra. Aztán megszülettek a gyerekek és rátaláltam az 45/1.8-ra. Ezek után úgy voltam vele, hogy ez nekem kell! :DD

    Így újra vissza a cserélhető obik világába.

    Visszatérve az eredeti gondolatmenethez, a terv az az, hogy 45/1.8 beszerzésével lesz teljes a rendszerem első körben. A távolban felrémlik pár fix még: 75/1.8, 12/2.0, 25/1.8 (,vagy a Pana verziója az obiknak).

    Így maradt a pl6/m10, de a pl6 dupla kit+45/1.8-al még mindig olcsóbban és hamarabb megvan az elsődleges cél.

    A hátrányok az m10-el szemben:
    -time lapse, életemben nem csináltam eddig. Időzítés van a pl6-ban is, gépen összerakni pár perc.
    -HDR, ezt régen is csináltam. Állvány kell, aztán kép készítés, majd PS-ben vagy más célszoftverben ugyancsak pár perc. Sőt, anno nekem az jött be, ha nem a beépített móddal csináltam, hanem több eltérő expós képet csináltam magam, akár -5/+5 fényértékig, lépésenként 1-1-t. Így akár 11 képből jött ki a végső kép, de sokkal természetesebb volt, mintha 3-ból csináltam volna. A lényeg, a képek töredékénél kell HDR.
    -wireless:úri muri. El van nélküle az ember.
    -vaku: úgyis kevés a beépített az esetek jó részében. Azaz úgyis kell külső. Anélkül is kisebb lehet a váz.
    -kijelző: inkább lövök több képet és otthon ellenőrzöm monitoron, mint menet közben kukkoljam az LCD-t. Mert akkor csak lemarad az ember a történésekről.
    -EVF: már az E330-an is sokszor használtam az LCD-t. Monduk szerintem annak volt a legjobb elvű Liveview módja a mai napig a DSLR-ek között. A Fujin is csak akkor használtam, ha extra világos, napsütéses idő volt. Amúgy bőven elég a kihajtható LCD.
    -focus peaking: jó tud lenni, de ha bele tudsz nagyítani, akkor az is elég lehet, ugyancsak inkább csinálni több képet. De ez a funkció tényleg jól jöhet, manuális obiknál.
    -jobb stabilizátor:ez talán a második legfájóbb pont. De a pl6-ét sem mondják rossznak, csak az m10-é jobb. De mivel a fényerős fixek a célom, így az eddigi tapasztalatok alapján elégnek érzem a pl6-ot.
    -ergonómia: nos igen, kicsi a pl6. A legjobb gépem eddig az S7000-em volt. De éppen az volt a bajom amúgy a DSLR-rel is, hogy nagy. ;]

    Summa summárum, a pl6 maradt a győztes. Így az árkülönbözetből meg tudom venni hamarabb a 45/1.8-at. Esetleg, ha nagyon hiányoznak majd a komolyabb vázak szolgáltatásai, akkor beszerzek egy m10-et használtan 1-2 év múlva. Ahogyan jönnek az új modellek, lefog esni eléggé az ára ahhoz, hogy megérje megvenni. A pl6 meg marad az asszonynak mondjuk.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz pandur99 #32354 üzenetére

    Mirman:
    Persze, ha a pénz nem akadály, akkor más a leányzó fekvése. Bár most nem akartam kifizetni annyival többet.

    MrChris:
    Csak a legutóbbi Fuji vázamban volt stabi. Eddig is elvoltam nélküle. Szóval ez csak előrelépés. :)
    Amikor manual obikat használtam az E330-on, akkor is sokkal többre mentem az LCD-vel, mint a keresővel. Mondjuk az igaz, hogy az még optikai kereső volt. De azt alapul véve, hogy az akkor simán és kényelmesen ment, így egyelőre itt is megteszi az LCD.

    Pandur99:
    Igen, ez is még egy opció lehet. Bár duplakitben (használtan, darabonként véve), árban még mindig nyer a pl6. Mint írtam, én a 45/1.8-at számítasba véve néztem a dolgokat, és ha azt is akarok venni, akkor marad a pl6. Visszanézve az elmúlt 10-15 évem képeit, amibő volt 2 év, amikor az egyetemi újságnak is dolgoztam, mint fotós, a pl6 tudása elég lesz számomra. A drágább vázak pont annyival kerülnek többe, mint amennyivel többet nem szánok a vázra jelen pillanatban.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz MrChris #32362 üzenetére

    Nem tudom, szerintem a 45/azaz 90-nél még nem szükséges, ha 1.8-tól indul az obi. Legalábbis a múltbeli fotóim alapján. Meg a stabi helyett, akkor már jobban szeretem a derített vakuzást. Ha meg az sem megy, akkor ISO vagy állvány. Anno, amikor még rendszeresen fotóztam, ekv35-t akár 1/4-es időkön még "berázás nélkül" megtartottam kézből, kesztyű nélkül, 5°C-on fotózva, 1,5-2 órán át (a képek java része 1/3-1/30 között készült. Kastély belseje, szobavilágítás mutatóban volt a téma. Mondjuk utána úgy remegett a kezem, hogy napsütésben nem bírtam egyenesen tartani a gépet. :))

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Golota #32399 üzenetére

    Szerintem az utazás közbeni fotózáshoz elég az Oly dupla kit. A maradék 40-et meg pótold ki és vegyél egy Oly 45/1.8-as obit, akár használtan is. Ez már fényerős, gyors és éles is, az ára pedig nem is olyan vészes. Nálam is ez a cél, ugyancsak gyerekek fotózására.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz diegho #33899 üzenetére

    Nekem meg pont lehet, hogy lenne egy eladó MILC vázam... ;) Egy fekete Oly E-PL6 váz, 2017.08.+6hó gari van még rá. Most vettem a nyáron. Ideiglenesen, amíg nem tudok egy nagyobb vázat venni. Szóval alig használt. A kitben vele levő obikat egyelőre megtartom, azok jók lesznek még egy darabig. De azt meg jó áron ugyancsak tudsz itt venni a hardveraprón.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Victoryus94 #36929 üzenetére

    Apró kiegészítés, a Pana az obi-stabis, míg az Oly a vázas.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák