Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz Parci #42 üzenetére

    Ami az Oly-t illeti, az volt a bajom vele választás elött, hogy az 5xx sorozatot kellett volna megvennem, ami drágább volt, de legalábbis, nem (volt) olcsóbb, mint a Pentax K200D. Amit nagyon elszúrtak (szvsz) a kisebb gépük, a 4xx sorozat. Nem a stabi hiányával, hanem a "fogásával", ami nincsen neki, ez tuti. Olyan, mint egy Smena 8M (kocka), de már a kit obi is kicsavarja a kezemből. :B
    Ami a Penatx-ot illeti, engem nem nagyon győzhetsz meg. ;) Pedig csak nemrégen váltottam kompaktról. Én ahoz mérek mindent, ergo, ilyen szemszögből nézve hótmindegy, melyik dslr rendszert választottam volna, ez tuti. De, próbáltam túlnézni azokon a dolgokon, amiket itt, a fórumokban olvasgattam. Ebből azt szűrtem le, hogy a C/N páros talán jobb választás lenne, ha lenne pénzem! :DDD De, mivel csóró vagyok, ezért engem nem érdekel, hogy a C/N-hez elvileg kapható 500-500 féle optika, a Pentax-hoz meg mondjuk harmada (se esettleg). Mellesleg ez erős megvezetés, mint TUDJUK. ;) Ugyanis, ez a CN páros logikussan kiad egy féléből 3-t legalább, mert ugyebár kell olyan, ami stabis, meg kell, ami nem stabis. Máris feleződik a kínálat, és az ár ugye ugrik kb 1/3-al felfelé, mert a fogyasztói társadalomban elhitetik velünk, hogy KELL a képstabi az optikába. Amúgy persze, nem rossz. :K Namármost, mivel anyagilag erőssen korlátozva vagyok, ezért engem nem érdekelnek jelenleg a 100E feletti optikák, de még az 50E is eléggé erős. Ergo, máris elveszett a C/N összes előnye, számomra. Ráadásul, a Canon vázai drágábbak, és butábbak a hasonló áru, de más márkáknál. Illetve, a régi obikkal nem teljessen kompatibilissek (pl fénymérés). Minden esettre, ettől függetlenül, én Nikon-t vettem volna, ha nem a P mellett rakom le a voksomat. Ugyanis, azt szűrtem le végső megállapitásra, hogy teljessen mindegy, melyiket veszem. Habár, az optikán van a hangsúly, ez igaz, mégis, a váz fogása alapján választottam a fent emlíett eszmefuttatás miatt, és itt, ebben nálam a P magassan a nyerő volt :DDD Akinek egy kicsivel több anyagi háttere van, még mindig lazán ellehet a Pentax-al. Csak, ha már nagyon sokat álldoz rá, és mondjuk tényleg túllép a hobby szinten kezd érdekesebb lenni a dolog. Sajnos, ott már bejöhet sok-sok minden, akár az FF rész is, meg az is, hogy ha hivatásossá válna, biztos van jópár megrendelő, amely esettleg kiakadna, ha nem Canon, vagy Nikon van a gépe írva. ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Parci #73 üzenetére

    Én kb értem, mit mondasz, csak azt is meg kell érteni, hogy a dolgok nagyobbik részét NEM a magyar (középEU) bérekhez árazzák be. Ergo, én is megnéztem az Oly lencséket, és már a fényerőben is jbbak voltak, mint a többiek. Csak, az árcédulában IS meglátszik ez, azaz szintén ott tartunk, hogy az én anyagi helyzetembe tőlem lehettne csúcsszuperhiper, 10-600mm-s, F1,2-s optikája is (elvi síkon persze), ha esélyem sincsen ebben az életembe megvenni. :DDD Tehát, félre ne érts, tetszett az Oly 5xx-s sorozata, de nekem a Pentax jutott. Szerencsémre, találtam itthon egyből egy 58mm 2-s manuális optikát (M42, Helios 44). Kezdem megszerettni. Csak, sajnos vennem kellene vakut is, de ez most mellékes. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Parci #249 üzenetére

    Tudom, hülén hangzik, de a piac ERRŐL szól! :DDD Minnél jobban megkönnyíteni a váltani akaróknak a dolgokat. Ebbe igenis, bele tartozik a memkártya IS! :DDD Anno, amikor a kompaktomat választottam, már akkor is az SD kártya volt a legolcsóbb. Egyik követelményem volt, hogy SD-s legyen. :B Amikor jött, hogy váltani kellene dslr-re, pl a Sony új gépe is még a CF-t támogatta. NEM ez volt a fő döntő ok, hogy mégse sony lett, természetessen! SŐT! Igaziból, a sony-hoz már lenne vakum is, elvileg, mert KonicaMinolta komapkt gépem van, és ehez vettem már vakut is, de mivel ennek feje nem forgattható, ezért a vaku meglétét úgy vettem, mintha nem is lenne, mert mindenképpen új vakut kell vennem. :B Namármost, memkártyából már eleve volt vagy 5-6 darab, kb 8 gigás tároló kapacitással, és bárhogyan is nézzük, a Sony-hoz kaptam volna 1 gigássat, ami szinte semmi. Az más kérdés, hogy a Pentax-omhoz is már jópár SD-t vettem, de ez most mellékes. A váltás könyebb volt így. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Parci #560 üzenetére

    Ámáteaure! ;) Akko ha ennyi léd lenne, nehogymá Te ciplej! Mire jó az a sok-sok riskakuli, meg sherpa? :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zoli bácsi #951 üzenetére

    Kérdés, mennyire sürgős a választásod. Ugyanis, szokott lenni olyan, hogy Photós találkozók. Ez márkafüggetlen, és vannak újabb gépek is, bizti megengedik, hogy megtapizzad őket. Jobb, mint ha MM-be mennél, szerintem, bár első körbe az is elégséges. Én speciel a K200D mellett döntöttem, minden "hátrányával" egyetemben. Hátránya, ami előny is lehet, a ceruza akksi. :-D Elismerem, lehetnek anomáliák elvileg, de mivel már tudsz róla, ez szinte KIZÁRT. Hiszen, semmi extra nem kell, megfelelő akksi kell, meg egy jó töltő, és csá. Ráadásul, a boltokba ma már kapható Li-ion-os ELEM, olyan, amit gyárilag adnak hozzá. Azaz, ha mégis, bármi gond lenne, egy benzinkútnál, vagy közértben is vehetsz utánpótlást. A jpg motor is szerintem fel van fújva. Bár, konkrét összehasonlításom nincsen, mert egy gépem van, eddig nem éreztem, hogy a gép által készített jpg nagyon rossz lenne (vagy bárminemű anomália lenne benne). Sőt, még az alexpót se nagyon tapasztaltam, pedig ilyeneket is mondogatnak rá. Igaz, vegyesen használom, van, amikor raw-ba nyomatom, mert van bőven memkártya helyem. Pepecselni se szoktam vele, amelyiket fel akarom dolgozni, azzal esetleg, a többi jól elvan a wincsin is. Photomatix-al néha szoktam esettleg egy raw-ból hdr-ezni, de nem úgy, hogy túlhúzom a képet, ami jellemző a hdr-ekre, hanem pont, egy átlag default-ra rakva, és onnan kicsit állitgatva, nagyon jó eredményeket lehet kihozni (szerintem). :R

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zoli bácsi #958 üzenetére

    Mért ne bírná? Arra tervezték. Másrészt, amúgy is két garnitúra akksi kellene, ugyebár. Persze, egy is elég indulásnak. Mondjuk, nekem se olyan töltőm van, hanem egy mezei 1,5 órás, és egy IPC-1L, akksi karbantartó cucc. :DDD Nem is értem, mi ez a mizéria, hosszu töltési idő??? ;) Persze. Vannak olyan töltők is, mondjuk van nekem is, 10 órás, nem is használom, csak 9V-s elem töltésére. A többi akksi bírja a 1,5 órát, még az egy órás is "normális" lenne, de a fél órás-, vagy 15 perces akksik már nem ez a kategória, azaz ilyen töltővel már nem lehet más féle akksikat tölteni, melyek nem bírják a gyorstöltést. :DDD
    De érdemes itt a PH-n is az apróhirdetések között "Minőségi" szóra rákeresni, lesz ott egy Neked való hírdetés! ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz somé #963 üzenetére

    PH találkozón anno, még hallottam Canon 30D gépet, és emlékeim szerint a K200D kicsit hangosabb (mondom, emlékeim szerint). Na bumm. A kompaktnál minden dslr (szinte) hangosabb. :DDD Egy madár (tegyük fel) ami a K200D hangjára elszáll, az a 30D hangjára is elrebben. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz sbazsi #1064 üzenetére

    Az én ultrazoom-om pl 9999-ig számolt, aztán lenullázta. :DDD Ergo, ebből senki se mondja meg, hogy külömben már 5x körbe tekertem a számlálót, és most az asszony használgatja. ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Degeczi #1076 üzenetére

    Az a 8 éppenséggel 4(!!!) AA-s akksi. :DDD Akinek a kompaktja (vagy pl. ultrazoom) is ilyennel működött, ez már megszokott, nem jelenthet gondot, Pl nekem. :DDD Másrészt, akksi kell majd a külső vakuba is, elöbb-utóbb úgyis rákényszerülhet az ember "normális" vaku vételére. Már, elvileg. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Chapel #1093 üzenetére

    Őőő, megalol, már aki a D80 zajosságára panaszkodik. :DDD Ugyanis, a K200D-ben is az a CCD van. Szerinted (nagyon) zajos a K200D? ;) Azért nem ajánlották neki, mert az jobb, mint a D40, és feletti gépek. Ugyanis az még fókusz motoros. ;) Már, szerintem, és kézbevéve is más feeling, mint egy D40-s. :B
    beelőztek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Chapel #1097 üzenetére

    Persze, persze, kicsit túlreagáltam (legalábbis, így jöhetett le, sorry), ha nagyon szigorúan nézzük. De, mihez képest ZAJOS? Itt ez a kérdés. Egy full frame-s vázhoz TUTI. ;) Kategórián belül meg átlagos. Jobbat nem nagyon kaphat az ember, csodák nincsenek jelenleg. :B CMOS érzékelő egy kicsivel jobb, de átlagos felhasználásra tuti elegendő ez is. Külömben, senki se használna kompaktot se, nem hogy D80-t. Tehát nem az ismerőseidet "cikizem", csak ebben a formában így nem egyértelmü. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz sowi #1139 üzenetére

    Hehe, akkor mekksúgom (me én se tudtam), hogy Kenon-ra raknak pl Pentax Limited obikat is elvetemült FF-re vágyó Pentax-osok. :DDD
    (tehát canon vázra buherál Pentax obit)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz philoxenia #1152 üzenetére

    Most miről is beszélünk? AA-s akksi miért is lenne drágább? Igaz, nem árt egy normális, IPC akksi karbantartó, ami 9E pénz, de, egy relative mezei töltő is sokáig elégséges. nekem pl van egy gyorstöltő, 1,5 óra alatt tölti fel az akksit (ez még normálisnak minősül). 4 db 2500-s akksival volt 6E pénz. Itt a PH-n vettem SAFT akksikat, darabja 200 huf volt, és vettem szintén itt a PH-n Varta Ready akksikat 2000/csomag (4db). Ezen felül, még megvan az eredeti elemek, amiket adtak a géphez, az energyzer Li-Ion-os elemek. Mivel vakuim is vannak, ergo Nekem tutira ez jobban megérte, mintha valami spec akksival lenne felszerelve. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz philoxenia #1157 üzenetére

    Lehet, rosszul értelmeztem, szoktam ilyentet. ;)
    Amúgy, tényleg sokat számít a töltő. Pontosabban az, hogy a gép mennyire finnyás, mert a kompaktom lazán megy, míg a tudvalevőleg finnyás Pentax K200D-m már köpködött pár régebbi akksimra. De, beruháztam egy IPC-re, és megérte. Egyrészt ez is tud relative gyosran tölteni (3 óra), másrészt a karbantartó funkció tényleg hasznos lett, az akksijaim nagy része már "megfelel" a K200D-nek is. :K Ergo, megérte az árát egyenlőre.;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Patentcsávó #1252 üzenetére

    Anno, amikor én is hasonló helyzetben voltam, és tapiztam a gépeket, valahogy a súly háttérbe szorult. Hiába könyebb mondjuk egy N D40, nekem már nem volt jó fogásra. Lelógott nagyon róla a kezem, pedig nekem se nagy markom (kezem) van. :DDD Végül mindent egybe vetve én a P K200D-t választottam. Azóta vettem hozzá markolatot is, és ezzel az amúgy is jó fogás még sokkal jobb lett. Ráadásul, beszéltem kollégáimmal, akik (ketten) S Alfa 200K-st vettek, nekik pl a markolat horror drága. Nem mondom, hogy ez szempont, de ez is benne van a pakliban. ;) Én, mivel kispénzü "túrista" vagyok, a K200D az egyik legolcsóbb megoldásnak bizonyult. :K Pedig, költöttem azóta rá jócskán (memkártya, akksi, manuális vaku), de biztos vagyok abban, hogy más márkákhoz képest pár dologhoz sokkal olcsóbban hozzá jutottam, kiegészitők területén. Persze, van esetleg olyan dolog, aminél esetleg roszabbul járhatnék, mert obi területén mondhatnánk, hogy van lemaradása. Csak ez nálam szintén nem igaz, mert nem fog telleni 100E-s obikra. Két nagyobb befektetés vár még rám, az egyik egy normális vaku (kb 50E lesz), és egy 55-300-s obi. :DDD
    Minden más ezekhez mérten már apróság lesz, mert esetleg pár manuális (tehát nem limited) obi majd beszerzésre kerül (10-20E pénz max). :B

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Szten Márs #1267 üzenetére

    Áramellátás, memkártyák, vaku rendszerek, egyébb kiegészitők, makró fotózáshoz kellékek (ha nem kifejezetten makró obiról beszélünk? Bár lehet, ez már sokk lesz. :DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Szten Márs #1270 üzenetére

    Tudom, spec eset vagyok, mert én biza a gombhoz kerestem kabátot. És találtam is (még ha és-l nem is kezdünk mondatot). :DDD Mivel adott volt a bridge gépem, annak ellenére, hogy tudom, hogy pl az obipark a legfontosabb, még se ez alapján döntöttem, mert pl nekem nem fog telleni havonta, félévente szupi obikat venni 100E felett, ergo, nem lehet szempont (számomra). :B

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Patentcsávó #1294 üzenetére

    Igenigen, tavaly én is ott taperoltam végig az ottani kínálatot. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nicoka #1360 üzenetére

    Hú dejó, hogy beadtad ezt a linket. Most nézem, a portré markolat 15E-ről még lentebb ment. Igaz, nekem már van, de ezt nem gondoltam volna. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz sbazsi #1371 üzenetére

    Az EISA díj is pénzről (is) szól. :DDD Ezen felül, elvi szinten van létjogosultsága az ultra zoomoknak is, csak minél nagyobb az átfogása, annál több kompromisszummal kell számolni. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Degeczi #1385 üzenetére

    Hát, az egyedi eset lehet, vagy mittomén. Eddig nem vettem észre semmi nyekergést. Igaz, nincsen 3 kg-s obim. :DDD
    A régi vázakat direkte csinálták nehezebbre, méretben is nagyobbak, mint pl a D40, nem véletlenül! Ugyanis, más célközönsége van egy D40, és egy D80-s gépnek, másrészt akkoriban még gondolom úgy vélték, a váznak is súlyosabbnak kell lennie. A kis váz azért fontos, mert azt az apuci veszi a gyermekének, esetleg asszonynak, hogy NE az Ő (félprofi, profi) vázát taperolja, és babrálja a család. ;) Kap rá egy kit obit, vagy egy kicsivel jobbat, arra jó, amire szokták használni. NEM munkára valóak, elvileg. Anno, egy D70-s komolynak számított, sok-sok profi használta. A D40-t szerintem már sokkal kevesebb profi használja. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz safi. #1395 üzenetére

    Ha mindenképp ragaszkodsz a LiveView-hez, akkor sajna Pentax kiesik. Valamilyen szinten a Pentax a leggazdaságosabbnak mondható, ha megelégszel előnyeivel-, és hátrányaival. Tudom, lehet, hülyén hangzik, de pl markolat a K200D-hez nagyon olcsó. Sony-hoz kb 5x ennyi, az akksik miatt is. A Canon-nál viszont nagyobb az obi választék, de árban is szélesebb tartományban mozog, és a használt piaca is nagyobb. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz safi. #1397 üzenetére

    Nekem Pentax-om van. :DDD Szerinted? ;) Szerencsémre, Nekem már nem kell döntenem. Nehezen is tudnék. A Sony-nál nekem még az A200-s volt képbe, akkor az volt árban azon a szinten (és lazán lemondtam az LV-ről, mert nem éreztem, hogy kellene nekem). El kellene mennem megtapizni, és megnézni pl a 450-st, mert 400-s volt kezembe, de ugye a 450-s az LV miatt is más. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz johnjohn #1424 üzenetére

    Ez mentalitás, hozzá állás kérdése. Már ami az MF obikat illeti. Én is találtam otthon egy Helios44-t (M42-s obi, 55mm, F2), vettem átalakitót, és azért jól eljátszottam vele. Amennyibe került az egész, megérte, és esettleg segít megérteni a rekesz(elés) lényegét. Elvileg ugye a kit obik is alkalmassak erre, ha MF-be rakjuk, de mivel ezek tipikussan relative magasról indulnak (tehát még vélettlenül se 2,8-ról), ezért előnyösebb lehet a megértés szempontjából egy ilyen obi. De persze, ez is fenntartásokkal fogadható, mert van, akit ez nem érdekel. :B :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nofi #1458 üzenetére

    Nekem van egy alap SLIK márkáju álványom. 10E alatti kategória, a bridge géphez vettem, ahoz megfelelőnek bizonyult, bár, erős szeles időben már nem volt maradéktalanul megfelelő. Teljessen kihúzva a közép oszlopot bizony "imbolygásra" hajlamos volt. Rá rakhatónak bizonyult a Pentax K200D is alap obival, de, a közép oszlopot max 1/3-d részbe húzható ki, hogy ne mozduljon egy kicsit se meg. Inkább teljessen alapon használom, ha éppen kell (tehát közép oszlop vissza engedve). Még elmegy kategória, a semminél jobb. De, néha ha lerakom egy kőre, vagy én neki támaszkodok valaminek háttal, jobb eredményt érhetek el. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nofi #1496 üzenetére

    Igen, természetesen több lehetőség van. Az egyik az, hogy ésszel élsz, és megtanulod, hogyan tudsz stabilan állni. :DDD Elképzelhető, hogy pár embernek hülyén hangzik, de ez az alapja az egésznek. Lehet spec gép, a vázba IS, és az obiba IS egyszerre stabi (már elvi szinten), ha az illető sz*rik bele, és lóbálja össze-vissza a gépet. ;) Anno, a bridge gépnél az asszony rendszeresen bemozgatta a gépet. Verőfényes napsütinél is lazán bemozdult, ahogyan nyomta lefele az expo gombot ezzel a mozdulattal kicsit csavart lefele az egész vázon is. :B Azóta persze rájött magától, hogyan tudja ezt kompenzálni. Egyszerűen a nagy úját a gép alá támasztja, és így már meg se moccan az a gép. :K :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz sbazsi #1489 üzenetére

    Autós hasonlattal élve, én eddig bringáztam egy olyan bringán, mely már defektes volt. Most átültem egy Suzuki kategóriába, bár, szerintem annál azért jobba, mondjuk egy Honda City-be. Már, nekem, érzésre ezt jelenti a Pentax K200D az alap kitobival is! A minőség egy dolog. Egyszerűen a lényeg, NEM korlátoz annyira a fényképezésbe, mint a bridge. :K Ha tobábbra is a kitobik maradnak (amire sok-sok esélyt látok egyenlőre), akkor is, a lényeg megmarad. :DD

    Degeczi, ez csak olyan hüleségnek írtam. Erről halottam már, tehát az Oly lehetőségéről amúgy, de itt a lényeg, hogy van, akinek tökmindegy, mert nem ér vele semmitse. ;) :R

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz safi. #1485 üzenetére

    Küldtem privit a memkártya ügyben. ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Szten Márs #1493 üzenetére

    De már megbocsáss, honnan fogom tudni, hogy a kit obim helyett mondjuk egy 16-45 hogyan "teljesítene", ha szinte esélyem sincsen kipróbálni. :DDD Már, normál esetbe, ha nem megyek el mondjuk egy Pentax-os találkozóra. Elképzelhető lenne ezzel a logikámmal, hogy akár szinte észre vehetetlen a különbség, képminőségileg. Biztos, hogy lehet olyan körülmény, amikor ez a különbség szinte érzékelhetetlen (talán), és tuti, hogy van, amikor szembetűnő lehet. :B Úgy gondolom, ez nem igény kérdése a mai világban, hanem anyagi kérdés főleg. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nofi #1504 üzenetére

    Küldtem privit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz safi. #1532 üzenetére

    Én bármelyikre rá tudlak beszélni, pedig nem vagyok marketinges. :DDD
    Amúgy, számomra az volt az első kérdés, mennyit tudok előre láthatóan majd rá költeni később. Azaz, számít-e a(z elviel) nagyobb obipark (Canon-Nikon), vagy, lesz-e pénzem drágább, 100E feletti obikra. Nekem ezen okoknál fogva a pentax jött ki nyerően, mert ha mégis lesz kevéske pénzem, azt el tudom erre is költeni, tehát itt is vannak jó obik. :K A Sony-nál is vannak, ha más nem, Minolta obik szintén jók, még ha használtak is.
    Ja, ami pedig k*rvára nem fontos, a "külső" (már a kinézete a gépnek). Ezzel az erővel már az is lehetne igény, hogy csak kizárólag KÉK színű lehessen (esettleg kereszbe piros csíkkal, mert az megy a pólómhoz). ;) Fodg kézbe, ha tetszik érzésre, akkor no problemo.

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nofi #1564 üzenetére

    Annyit hozzá tennék, hogy amit az épitési minőség illeti, meg az ár. A sort anno a Canon nyitotta, a dslr belépő szint (amatőr) kategóriába, és az első gépek 300E pénz körül voltak ( a többi váz kb duplája volt)! ;) Azóta megéltünk pár szupi Canon anomáliát is, pont a minőség oltárán áldozott túl sokat, és ezzel átadta a kezdeményezést a többi (Nikon, Pentax, Sony, Olympus) gyártónak (szerintem). Természetesen, próbál kapaszkodni, és nem csak a neve mögé bújni, mert az emberek annyira már nem hülék külföldön (se). Az árat meg nem a Magyar szemmel kell nézni, mivel nem Kelet Európá-nak szánják ezeket (se). Másfelől, az a helyzet, hogy egy idő után a vázadat le KELL cserélni. Ennek több oka van/lesz. Az egyik, hogy nem lesz kapható mondjuk memória kártya hozzá, vagy, sokkal nehezebben, mint ma. Nem fogod tudni "lejátszani", mert mondjuk változnak a fájl rendszerek (pl nem jpg lesz, se ilyen fajta RAW, hanem teljesen más lesz esetleg). Lehet, hogy nem 5 év múlva, hanem 10 év múlva lesz ez, meg az, hogy mondjuk SDHC kártyát már senki se fog forgalmazni, vagy, relative de drágán (lassan pl a sima SD is kezd eltünedezni). Tehát, a Pentax K200D zárszerkezete mondjuk ha kibír 100E expót (ez reális elvileg, mert a K10D-től kapta, ami pedig garantált 100E-s kategória), és elosztod 10 évre (10E kép/év), vagy, elosztod 20-ra (5000 kép/év), rájössz magadtól is, hogy vázcsere szükséges lesz/lehet. :B Ez a fogyasztói társadalom előnye/hátránya. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz valens. #1575 üzenetére

    :DD Ez meg lehetne pl LOL beszólás, ennyi erővel. ;) A K200D mellé 4 db Lithium Ion-os Enegryzer elemet adnak (biztos láttál már ilyet, ha máshol nem, közértbe is árulnak ilyet). Na azzal pl kb 1000 kép készithető. A feltölthetős akksikkal, amiket mondjuk megválogat, ez tény, mert lehetőleg a modernebbeket csipázza, azokat, mely lassu kisülésüek. Pl Varta Ready. Na azokkal kevesebb, mondjuk 400-700 kép, a franc tudja. Ez teszerinted mire nem elég? :K Eddig nem volt vele gondom. Igaz, van vagy 8 garnitúra akksim, mert a vakuba is kell, de ez mellékes, mert eleve a bridge gépem is ilyen akksival üzemel. Azaz, szinte nem is kellett külön költenem. Habár, az is igaz, nem régen vettem spec akksi karban tartót, ami 9E pénz volt, de ez egy dolog. :DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz hemaka #1585 üzenetére

    ? Elemekkel drágábban fogsz kijönni, mert az eldobandó! ;) A tölthetős akksik meg olcsóbbak, vagy nem drágábbak, mint hasonló Li-ion-os társaik, viszont korlátozotabbak is (kisebb expó szám, és jobban függenek a környezeti hőmérséklettől). Amit te írsz, az max töltő+akksi páros lehet, mert még a drágább boltokban is, egy garnitúra akksi max ~4-5E körül mozog. :K A töltőt meg egyszer kell megvenni. Az is igaz, hogy viszont a Li-Ion-os gépekhez meg adnak eleve töltőt. Valamit valamiért. Ez az AA-s megoldás szerintem pont azért van, mert akinek eleve van ilyen cucca, mert mondjuk kompaktról jönne, azoknak nyerőbb lehet, meg ezzel költséget is spórol a gyártó. :DDD
    Éppenséggel nekem ez megfelelt eddig. De tuti van, aki emiatt hátrál el tőle, ez van. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz post.mader #1592 üzenetére

    Ne keverjük (nem vagy láma, csak nem néztél utána, vagy nem gondoltad át)! :DDD Az elem NEM akksi! Azaz, nem tölthető. Lemész a boltba, vagy kimész valamelyik forgalmas aluljáróba, veszel 100 forintért 4 darab elemet, és az pl semmire se jó. Pontosabban, fényképező gépbe KIZÁRT! ;) Vannak olyanok, melyek csomagolásán már feltüntetik, mire is javallott az adott termék. Ha jobban megnézed, és ha köztük van egy fényképező gép, azt esetleg rakhatod gépbe (bár azzal se sokra mész valszeg). Ezen kívül, pl a Pentax K200D-hez ILYET adnak. Itt meg is említik, és 1100 képre mondják, ami kb valós is. Ezen kívül ami fontos lehet, az a működési hőmérséklet tartomány (igaz, az adott linken NEM Celsius-ban adják meg), ami ebben az esetben -40°C és +60°C közti. Ez sem újra tölthető, mert akkor nem elemnek hívná senki, hanem akksinak. :B
    A tölthetős akksiknál más a helyzet, ott is több féle van. Jelen esetben az újabbak Ni-Mh (Nikkel metál-hidrid és akksi összefoglaló), de már itt is van újabb féle, mely ugyan úgy Ni-Mh, de lassu önkisülésűek. A régebbiek feltöltés után kezdték elveszteni a töltöttségüket, és mondjuk 1-2 hónap alatt már használhatatlanra lemerültek. A lassu önkisülésűek 5-10x lassabban vesztik el töltöttségüket, amúgy eleve feltöltve árulják ezeket. Szinte minden gyártó palettáján megvannak már ezek, a teljesség igénye nélkül megpróbálok felsorolni párat.
    GP ReCyko, Varta Ready2, Sanyo Eneloop, Ansmann MAXe, Panasonic Infinium
    A működési hőmérsékletük ideális esetben 0-40°C közti, ez alatt/felett esetenként jelentősen változhat teljesítményük (negatívan). Ezek kb 2500 forint körül már beszerezhetőek (töltő nélkül, de töltővel is kb 4000 körül kaphatóak). Ami az elején említett Energizer Li-Ion-os elemet illeti, nagyobb közértekben beszerezhetőek, kb 1400 forintért (4 darabos). Ennél drágábban is kaphatóak persze. ;)
    Ami az akksi töltőt illeti, arra is van külön totyik, (#1594) Szten Márs hozzászólásában megtalálod. Abban a totyikban az IPC-1 töltőt szeretik ajánlani, ITT megvehető. De ez meg inkább akksi karbantartó, a régebbi akksikat érdemes vele átdolgoztatni. Ezeket az újabbakat eleinte elégséges a saját töltővel töltögetni, de elvi szinten az IPC jobb választás lehet. Csak, beruházni ilyenbe nem feltétlenül kell egyből, de nem is "kötelező", csak ajánlani szokták. :K :R

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Degeczi #1612 üzenetére

    Ne keverjük a bolti árut az egyébb beszerzéssel. ;) Bár természetessen, fenntartom a jogot, hogy pl valamit rosszul tudok, de pl depo-n megnézegettem. :DDD Természetesen, én se onnan vásárolgatok, hanem pl innen a PH-ról. :K De nem biztos, hogy leírhatom ide is, mert az nem hivatalos beszerzés. :B
    pl Varta Ready2-t én is 2000-rt vettem itt a PH-n. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Degeczi #1616 üzenetére

    Nézd. Az árlistákért NEM engem kell okolni, meg a forint-euró viszonyáért se. :DDD Tegnap néztem, de nem azt jelenti, hogy az ott közölt árak valósak is, viszont, mást nem tudok írni, mint amit ott látok. Akinek szüksége van ilyenre, úgyis utánna néz. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz priusz #1621 üzenetére

    Nehéz jól dönteni, szinte esélytelen. Amúgy pl. anno, amikor vásároltam a gépem, tavaly júliusban, azért vettem meg, mert mentem nyaralni augusztusba, és ne az utcsó pillanatba vegyem meg, legyen időm kicsit ismerkedni, melyik a gép eleje, hátulja, hogyan kell bekapcsolni, meg ilyenek. Ja, meg iso, és egyébb finomhangolások hol találhatóak. Hülyén nézne ki, ha mondjuk ott a téma elöttem, ráadásul mondjuk feltehetőleg nem marad úgy, mert pl fényviszonyok rosszabbak lesznek (vagy arréb ugrik/mászik stb), én meg előveszem a gépkönyvet, és leülök olvasgatni. :DDD :K Ráadásul, a helyzet mint dollár/euro részen nem látszik, hogy javulhatna jelentőssen, ráadásul, még ha igen is, akkor is, relative sok idő, míg ez az árakon pozitívan jelentkezhetne. ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz post.mader #1627 üzenetére

    Milyen fórumon szídhatják, Pentax-on? :DDD Nem hinném, hogy rossz lenne, csak lehet, hogy sokat kell rákölteni késöbb. Mivel nagyobb az obi választék, de a trendi az, hogy vegyél VR obit (képstabissat), mert az sokkal jobb. Igaziból, nem vélettlen az a választék a Pentax-hoz képest (se). Mind a Canon, mind a Nikon ugyebár minden obi félét legyárt 3-4 verzióba, így nem nehéz azt mondani, hogy lám, mekkora választék van. Pedig mondjuk az alap ugyan az, max bele rak egy kis extrát, kép stabit, halkabb motort, mittomén. Persze, ez ers tulzás, de kb. :B Én majdnem Nikon-t vettem (Canon elvből kizártam). Csak, nekem sajnos/nem sajnos, a váz fontosabb lett, mint pl a obi választék, meg mondjuk a jobb vaku rendszer (Nikon jobb, mint Pentax, de ez se rossz, természetesen). Kérdés, késöbb mennyit tudsz rákölteni, mert ha nem gond, mondjuk évenként kiadni egy komolyabb obira, akkor semmi gond a Nikon-al (jobb obi minimum 100E-s kategória az esetek nagyobb részében). :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zozzant #1631 üzenetére

    Pro-kontra. :DDD Ma már nem vennék olcsó kompaktot, igaz, amikor vettem, az is 80E volt. Csak akkor a dslr meg 600E körül volt, meg a legolcsóbb Canon dslr akkoriba kezdett bejönni, a maga extra olcsó kb 300E huf-os árával. ;)
    Másfelől, nekem éppen nem szenvedés az alsóbb kategóriás obi. Igaz, nem is próbáltam jobbakat. Minek? Fájjon a szívem? Igaz, van már fix obim is potom pénzért (50mm, F2, full manuális természetessen, de 5000 volt). :K Mellesleg, ezekkel se találtam olyan nagy problémát. Minden viszonyitás kérdése. Ha az ember elfogadja, hogy méretbe nagyobb a dslr, és az obit esetleg cserélgetni kell a vázon, akkor ennél nagyobb kérdés nincs is, mert a kit obival is jobb, mint egy ultra zoomos, vagy egy átlagos zoommal rendelkező, 10-12 megapixeles kompakt. :B Ha viszont fél valaki cipelni, annak tényleg marad a zsebbefotó, csak legyen piros akkor már. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Szten Márs #1646 üzenetére

    Csatlakozom, én egy elégedett dupla kit használó vagyok!
    SŐT! :DDD Bár nem mérvadóak a kollégáim, mert egyikünk se fotós. De, a céges parkolóba beköltözött 2 fülesbagoly. Természetesen, minden normális emberke le is fotózta őket. Van két Sony-s (A300) köztük, és meglátták két képemet, majd lehidaltak. Nem mondom, hogy jók lennének, csak nekik más az alap optikájuk, és már le is cserélték pl a teléjüket, valami Bircam féleségre. ;) Asszem 150-500-ra, meg ilyenek. Mégis, amikor mutattam, hogy ez biza az 55-200, "kicsit" el is sápadtak. Pedig, semmi extra nincsen a képekkel. Ergo, egy átlag amatőrnek ha másért nem, de kezdettnek bőven megteszik legalábbis a Pentax-nál a dupla kites obik. (főleg, ha mondjuk a 18-55 II-s obit kapják hozzá mint én) :DDD
    semmi extra, két bagoly

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz sowi #1655 üzenetére

    Photostali totyik
    :DDD Fényképező típus, márka, stb független szerveződés. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz rumos14 #1658 üzenetére

    Igen, de én sose szeretem azt mondani, hogy "ügyetlen" vagy. :DDD Mivel én se vagyok pro fotós (meg olyan nagyon ügyes se), de még ha az is lennék, valszeg akkor se mondanék ilyet. :DDD
    Ami pedig az obijaikat illeti, az bizti, hogy az egyiknek Sigma alap obija van (18-55?kb), van Minolta 75-300-asa, és a másiknak van 70-210, meg a Sigma 150-500, bár a tulajdon viszonyok nem 100%, de ezeket láttam náluk. ;) Relative, de tisztában vagyok, hogy a Beercan félék verik lazán a kit obimat, ezért (se) értettem, miért is sápitoznak azon, amit én lőttem. Lehet, csak azért, mert az alanyok (baglyok) azért nap közben szundikálni szoktak, de valszeg én valami miatt jobban zavartam őket. :B Ezért is nyitotta teljessen ki szemét a füleske. :DDD Gondolkodtam, hogy felrakjam-e a vakut, de azt durvának éreztem, igaz, elvileg napfény volt, de Ők nagyrészt árnyékban, tehát indokolt lett volna, csak annyit meg nem ér az egész, hogy ezért elriasszam őket, vagy egyáltalán ennyire megzavarjam pihenésüket. :B Inkább legyen kicsit roszabb képem róluk. :K

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Szten Márs #1679 üzenetére

    Azt azért mondtam, hogy "alap" obi. Igaz, ebbe is bele lehet kötni! ;) De természetesen, ebben az esetbe úgy kell érteni, hogy ezt kapta "gyárilag" a bótba hozzá, mert így lett még óccsóbb. Ahoz képest lehet (biztos) jobb, mint az eredetileg mellé adott 18-70-s. Legalábbis, azt mondta a kollegám, hogy volt nála kölcsönbe kettő is, és nem jött be neki. :DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zoli bácsi #1681 üzenetére

    Mennyire sürgős? Ha vársz, vagy jobban jársz, vagy roszabbul (jól megmondtam, hihi). Akkor tutira rosszul jársz, ha nem veszed meg, de holnap meg kellene fotózni, és a D50 meghal (R.I.P.). De ezzel az erővel, mért nem Nikon vonal? Elvileg, ezzel az erővel a sima D40 is megfelelhetne.:B Vagy nem? Igaz, a D50 jobb(nak nevezhető) nála, bizonyos esetekben, pl obi kompatibilitás területén (már a D50 javára értve). Ha nincsen több Nikon obid, akkor persze mindegy. Csalódni NEM fogsz a Pentax K200D-ben, szerintem ez egyértelmű. :DD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zoli bácsi #1681 üzenetére

    Mennyire sürgős? Ha vársz, vagy jobban jársz, vagy roszabbul (jól megmondtam, hihi). Akkor tutira rosszul jársz, ha nem veszed meg, de holnap meg kellene fotózni, és a D50 meghal (R.I.P.). De ezzel az erővel, mért nem Nikon vonal? Elvileg, ezzel az erővel a sima D40 is megfelelhetne.:B Vagy nem? Igaz, a D50 jobb(nak nevezhető) nála, bizonyos esetekben, pl obi kompatibilitás területén (már a D50 javára értve). Ha nincsen több Nikon obid, akkor persze mindegy. Csalódni NEM fogsz a Pentax K200D-ben, szerintem ez egyértelmű. :DD
    A 18-55 II-s obi pedig nagyszerű kit obi. Nekem is ez a verzió van, és pl az AF remekül müxik, eddig nem tévesztett. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Bizti van nála jobb is, 100E körül, de mint írtad, Te se tudsz ilyenre költeni. Igaz, ettől függetlenül, lehet elvileg manuális obikra is gondoni, azok sokkal olcsóbbak, de minőségben főleg, ha fixek, megéri "befektetni" pár ezrest (mondjuk 5-25E között lehet ilyeneket, igaz, hogy MF, de legalább olcsó, és jó). :DDD
    szvsz
    (franc ebbe a mobilnetbe, azt jelezte, hogy nem ment el az írás, sorry)

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz madgie #1688 üzenetére

    Jaja, flameljük ismét szét a totyikot! :K Azért írtam jóval lentebb, hogy én akár melyiket rá tudom beszélni a tanácsot kérőre. Egyszerűen, csak felnagyítom azt az amúgy (szinte) nulla előnyt (pontosabban 0,001%), amit egyik-másik features jelent. Pl Nekem annyira nem sok vizet zavart a felső lcd, bár tény, hogy párszor jól jött. A nagyobb érzékenységen "zajosabb" kép se zavart, mert pl nem fotózok ISO800 felett, eddig kb max iso400 ment. Manuális vakumnál nem sokat ér se PTTL, se ETTL (vagy micsodi), meg mittomén mi minden. Hiába tetszett pl a Nikon SB800 reklám filmje, amikor még 1 db SB800-t se tudnék venni, nem hogy mondjuk 3-4 darabot. Akksi ügy is, kinek mi. Én elfogadtam, és megtanultam ezzel élni, megfelelően kezelni a témát. Igaz, pl vettem hozzá grippet, ami éppen ehhez (K200D) a legolcsóbb. 1000 és egy rábeszélést lehetne. Mindig az a kérdés, hogy aki kérdez, annak mi lehet a fontos. Csak, ezt nem biztos, hogy előre látja, láthatjuk. :DDD :R

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Zoli bácsi #1691 üzenetére

    Akkor gratt! :C
    Most már mindegy, pedig a CanoNikon mennyive jobb lett vóna... ááá. :R
    (csak szenyózok, sorry)
    Ami az akksikat illeti, kicsit játszani kell velük. Varta Ready2-d van? Mert AZT szereti! Igaz, az Eneloop is jó választás, természetessen. :K Van, amikor 2-3x be-ki kell kapcsolgatni, mire a valóságot mutatja. Persze, ez csak az első berakásnál érdekes, utánna már fogod tudni, hogy mennyire szereti azt az adott garnitúrát.
    Reméljük, sok-sok örömöd lesz benne. Ha majd mész gyógytornázni, és azt mondják, hogy súlyzóznod kell, akkor ezzel meg tudod oldani! :K Ráadásul, még örömmel fogod tenni. ;)
    (mihamarabbi gyógyulást!) :DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Degeczi #1817 üzenetére

    Akkor én bajban vagyok, mert két garnitúra Varta Ready2-m is van! :DDD Ráadásul, a gépem ezt szereti a legjobban, a gyárilag mellé adott energyzer elem után. ;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nofi #1813 üzenetére

    Gratt a döntéshez! Mondjuk, mindegy melyiket választottad volna, akkor is gratuláltam volna. :DDD
    Ami a memkártyát illeti, nem írtad, milyen Sandisk 4 gigást vennél hozzá. Nekem Ultra II-s van, de sebességben főleg a kártya olvasó profitál belőle. :K Elvileg, az extreme III-nak is van értelme, ha olyan időjárási körülmények közt használnád, mondjuk folyamatosan nagy hidegben. ;) De, ha a sima kártyára gondolsz (a kék színűre), akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne-e esetleg inkább más márkát keresni. Pl jelenleg a legolcsóbbak egyike a Kingmax, van belőle kettő is, és az is remekül működik. Érdekes, hogy az A-data már nem annyira. A 8 gigás ebből nem jó (bár kártya olvasóban semmi baja), az 1-2 gigásnak viszont semmi baja a gépben. :B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák