Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz wal_hu #23141 üzenetére

    Ha LCD-n élőkép mellett akarsz komponálni, akkor végképp a MILC a te világod. 200-ért már vannak jó lehetőségek, és ha nem elsődleges szempont a videó akkor Olympus, Fuji is szóba jöhet. Olympus E-PL5 még mindig jó vétel a kategóriában 154-ért Manfrotto állvánnyal.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz wal_hu #23141 üzenetére

    szerintem végy kézbe egy működő nikont, ahhoz könnyebb hozzáférni. Próbálgasd a neked tetsző funkciókat. Pl élőképre váltást mennyire tudnád megszokni. Engem marhára zavar az örökös tükörcsapdosás.

  • Byk01

    senior tag

    válasz wal_hu #23141 üzenetére

    Nem akarlak én a Pentax felé terelni, csak úgy érzem, a Nikon mellett tetted le a voksod, ezért inkább a Pentax előnyeit írom le, hátha van valami, ami kimaradt a választásnál, és fordíthat a dolgon.

    Nekem Nikonom van, meg vagyok elégedve vele, nem váltanék másra. ennek a rendszernek is megvannak a hibái, mint mindegyik másiknak. Ha nem lennének, mindenki a hibátlant venné, a többi meg kihalna. Nálam, amikor 4-5 éve keresgéltem, szempont volt, hogy objektívbe épített legyen a stabilizátor, mert tudtam, hogy sokat fogok telézni, és azzal van stabilizált keresőképem, meg hatékonyabb stabilizátorom. Aki nem telézik, annak ez nem szempont, sőt, nála a szenzoros jöhet jobban. Ha tudod, hogy nem akarsz elmélyülni a fotózásban, és nem akarsz új objektíveket venni, akkor teljesen mindegy, milyen a kínálat az egyik vagy másik rendszerhez. Ilyenkor az számít, mit tud a váz. Ez esetben az újabb szenzor, és a kicsit fejlettebb szoftveres szolgáltatások állnak szemben a jobb felépítéssel és könnyebb kezelhetőséggel.

    Meg azzal, hogy jönnek még páran, és elmondják, hogy ezen a kettőn kívül mennyi gép van még, ami az igényeid kielégítheti. Aztán gondolkodsz, hogy kisebb legyen (MILC), vagy kell a nagyobb váz (esetleg nem számít a méret). Ilyen-olyan szoftveres csilivilik kellenek, vagy sem. Már az első válaszomban leírtam, képminőségben bármelyik ma újonnan kapható gép megugorja az átlag felhasználáskor elvárt szintet.
    Azt válaszd, amelyik tetszik, és használd örömmel!

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

  • Mikisys

    őstag

    válasz wal_hu #23141 üzenetére

    Én is a Pentax felé terelnélek, mert emberbarátibb a kezelhetősége mint a többi nagy gyártónak.
    Esőben használható, pláne szigetelt objektívekkel.
    (Én voltam a Várban, a kézműves fesztiválon és egész nap esett, de a gépnek, objektívnek semmi baja nem lett és még jó képeket is készítettem.
    Persze a vizet időnként letöröltem az objektívről-gépről, de ezt amúgy is meg kell tenni, végtelenségig egyik sem vízálló és a víz, mindenhová bejuthat.)
    A prizmás kereső nagyon jó, príma objektívek kaphatók hozzá és mivel a váz stabilizál, így bármilyen (öreg) objektívvel is van stabilizált kép.
    Meg egyébként is.....Pentax!

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák