Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Drughi #18136 üzenetére

    1.) Szerintem a NEX-3N egy érettebb és jobb gép, mint az E-PL3, jobban bírja magasabb érzékenységen és mivel árérzékeny vagy, ezért bővítheted a rendszert filléres manuális objektívekkel (ha lesz valaha ilyenre igényed) és közben nagy segítség lenne a focus peaking funkció. Én azt venném inkább, mint a PL3-mat.

    2.) Szerintem ne privátban beszélgess. Van Sony NEX és MFT topik is, ahol kérdezhetsz. Ha valaki privátban butaságot mond, akkor senki nem javítja ki. Tapasztalat, hogy attól mert valaki birtokol egy gépet, nem feltétlenül ért is hozzá. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Drughi #18136 üzenetére

    "Főként családi fotózás, nyaraláson használnám"
    erre az e-pl3 is pont olyan jó, mint a nex, sztem a sony előnye gyengefényes helyzetekben jön igazán elő, ha vakuzni nem akarsz, és tolni kell felfele az érzékenységet mondjuk iso800 fölé
    "Ha mégis obi vásárlásra adom a fejem, akkor valami olyat akarnék, amivel nagyobb távolságból fotózhatok (zoom). Ilyet hol találok?"
    ha később fejlesztesz, akkor az olympus jobb választás
    Stauffenberg-el egyetértek, hogy nex-en jobb lehet manuálozni, ha ez a cél, akkor ott jól jöhet a focus peaking, de az oly-ra is ugyanúgy felmegy bármilyen régi manuális filléres üveg, csak nem kapsz semmilyen fókuszsegédet a belenagyításon kívül. Amúgy én is oly-t használok manuálokkal, az aláírásomban lévő linken megkukkinthatod, amatőr fejjel kb mit lehet kihozni belőle
    ha viszont úgy gondolod soha nem fogsz rajta a kitobin kívül semmi mást használni, akkor én inkább a nex-et venném helyedben, ha csak a vázat nézzük, és nem az egész rendszert, akkor tényleg kiforrottab az oly-nál

    oly e-pl3 tulajokat talán itt találsz: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák