Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Csizmás

    Topikgazda

    válasz sunpswd #14140 üzenetére

    EPM2, EP3, EPL3 kitek, duplakitek? [link]

    ha kompaktrol valt fel, nem jar rosszul vele, egy nagyobb noi taskaban elfer mind (persze nem egyszerre)

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sunpswd #14140 üzenetére

    Ez attól is függ, hogy mit fotóz és nekik mik a szokásai, igényei. Én adok pár támpontot, te elmondod, hogy mire lenne igény és akkor lehet ajánlani.

    Kompaktot ebben a kategóriában inkább csak műkedvelőknek ajánlanék (pl: Fujifilm X10 vagy X20, esetleg Sony RX100), mert bár jó a képminőségük, de kicsit több hozzáértés igényel, hogy ebből igazán jót ki lehessen hozni. (Ha érdekel miért: Egy nagyobb szenzoros géppel és jó objektívvel sokkal nagyobb mozgástered és szabadságod van, könnyebb velük szép elmosott hátterű fotókat készíteni, míg egy ilyen kompakt inkább a gyakorlott utcai fotósok kezében válik komoly fegyverré, enélkül a tudás nélkül épp olyan szintet hoz majd ki belőle, mint a 30 ezres kompaktból).

    Az árkategória amit megadtál elég tág, ebbe sok minden belefér és sok konfiguráció. Én cserélhető objektíves javasolnék, ebben meg két fő csapásirány van ezen a szinten

    MILC - Ezek rendszerint kicsik, némelyik a kompakt gépeket súrolja méretben, de általában attól valamivel nagyobbak, de már cserélhető az objektívük, jól fejleszthetők később jobb objektívekkel (mert ez a legfontosabb a fotózásban, nem a gépváz) és már hozzák a hasonló árkategóriájú DSLR gépek képminőségét, sokszor meg már a kezelhetőségét is. Ez a kategória ráadásul nagyon trendi, majdnem minden géptípusból lehet kapni csajos verziót vagy eleve nagyon "unisex" a megjelenésük. Tudom, hogy egy nőnek ez is sokat számít (meg persze a pasiknak is, csak nem ismerik be :D ).

    A tipikus MILC:

    DSLR - Ezek már nagyobb méretű igáslovak, csilliómillió objektívvel, kiegészítővel, kezelőszervekkel, tekerentyűvel és igazán erős, jól használható rendszervakukkal. Sokan úgy tartják, hogy a MILC-ek mellett ebben az árkategóriában ezekre már semmi szükség de ez nem igaz. Van akinek erre van igénye. Ezek már nem olyan csajosak és trendik, de ezek tényleg csak fotózásra vannak, nem divatbemutatózásra.

    Egy tipikus DSLR:

    Nagy a méret és súlybeli különbség, el kell dönteni mire van szükség. Plusz ugye el lehet költeni egy jó vázra 200 ezret vagy lehet spórolni a vázon és egy jó (vagy az alapnál jobb) objektívet mellé rakni. Sok faktoros dolog. De egy MILC és ilyen árkategóriában lévő DSLR között képminőségben nem sok kompromisszum van. Inkább a kezelés és a kiegészítők szoktak kérdésesek lenni.

    Amúgy nekem is lesz hamarosan szülinapom! ;]

    A képzéshez annyit, hogy olvasson kompozícióval kapcsolatos könyveket. Ne csak fotóst, jó dolog felszedni egy kis művészettörténeti tudást. :) A technikát ismerni kell, nem annak alárendelni mindent. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák