Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HDAdriano

    tag

    Sziasztok!

    1.Mekkora összeget szánsz rá? - 60-100K
    2.Használt szóba jöhet? - Nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Laptop ollós / gép váltás
    4.Mire használnád a billentyűzetet? - Minimális irodai felhasználás, Internetezés, nagy mértékben játék
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - Mechanikus
    6.Van konkrét modell ami tetszik? - Keychron Q6, Ducky Shine 7
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) - ISO elsősorban azon belül a Magyar jó lenne, de a Német is megteszi
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) - 100% (numpados)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) - Világítás, programozhatóság

    Most láttam meg, hogy van Keychorne-nál Q6 német verzióval és nem bírtam magammal, kíváncsi vagyok a véleményetekre mennyire őrült/hülyeség az elképzelésem

    Egy viszonylag halk billentyűt szeretnék, nem szükséges, hogy membrán szintű hangja legyen, de nem szeretném, hogy hallják Discordon, hogy épp gépelek (Ismerősnek egy kék Kailh kapcsolója van és az egyértelműen behallatszik)

    Ezért is szeretném megkérdezni, hogy a Gateron Red Pro kapcsolói azok mennyire jók/halk-ak? Egyből vehetek egy silent kapcsolót vagy jó lesz a sima Gateron red Pro?

    Zsírozással kapcsolatban, érdemes-e első vásárlással egybekötni a Switch opener+pullert és a zsírokat (70-90$ ahogy számoltam keychrone-nál, de ebben ecset meg más kiegészítők nincsenek), vagy egyáltalán első billentyűzethez mennyire ajánlott ennyire belemenni?

    ABS PBT-vel kapcsolatban ezek az ABS-ek mennyire időtállóak amivel a Keychrone szereli a billentyűket, esetleg később amikor elkoptak érdemesebb lenne egy német/magyar PBT szettet venni hozzá amin a karakterek tudnak világítani?

    Világítással kapcsolatban ezek a "shine-through keycaps"-ek azok amiken a karakterek világítanak?

    [ Szerkesztve ]

  • HDAdriano

    tag

    válasz micafighter #73834 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

    micafighter:
    Ha kibírok vele 1-2 hónapot "gyári" állapotban már boldog leszek, utána ha kell rááldozni pár dollárt meg időt, annyi baj legyen :)

    A világítással akkor nekem is meg fog gyűlni a bajom, gondolom..
    Dubleshot PBT lenne gondolom a célszerű csak az nem létezik vagy drága HU/DE-ből.
    Dye-Sub PBT meg ahogy láttam feljebb már említették és nem annyira vészes összeg.

    Bár ahogy láttam ez sem lesz ilyen egyszerű döntés, hogy van a Dubleshot aztán a többi az "rossz"..

    Mephike:
    Nem is tudom, hogy próbáltunk-e valamit régen kezdeni vele, ha csináltunk is akkor a hangminőség ment a francba, mindenesetre szerencsére én meg tudtam oldani, hogy ne halljam, a többiek meg csak szenvedjenek ;]
    Amit linkeltem Q6-ost abban a verzióban ABS van feltüntetve gondolom az ISO miatt, kicsit költséges lenne legyártani 4+ szerszámot a mi ékezeteink miatt

    Még annyi kérdés merült fel bennem, hogy a Keychrone-nál ÁFA vagy Vám fizetéssel kell-e számolni utólag, vagy az már benne van a végösszegben?

    [ Szerkesztve ]

  • HDAdriano

    tag

    Hali!

    Sajnos a német verziós Q6 nincs leakciózva, így elgondolkodtam, a Barebone-on.

    Kupakot sikerült könnyen választani.
    Switch-ek terén viszont el vagyok veszve..
    Annyi biztos, hogy lineáris switch-en gondolkodok, hogy silent legyen vagy valami extra dolog abban kérnék segítséget, hogy van-e itt valami kezdőnek javasolt kapcsoló vagy ezzel nagyon nem lehet mellé nyúlni de a "standard" gateron red-nél jobb?

    Válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • HDAdriano

    tag

    válasz Molydeus #74875 üzenetére

    Nagy a fa, és most jöttem rá kicsi a fejszém..

    Sajnos a keretem nem nagyon engedi meg, hogy vegyek még plusz cuccokat, hogy meg tudjam kenni őket itthon, talán majd jövőre addig meg ha ez a súrlódás érzés nagyon kellemetlen főleg ollós billentyű után akkor lehet nem a legjobb döntés lesz.

    Sajnos mivel első billentyű ezért ötletem sincs mi a különbség 45-50-55-60 gramm között.
    Van itthon egy Cherry MX Brown kapcsoló ha jól láttam 55Gramm-os (Keychrone oldalán meg 45+-20 grammot ír, most melyiknek lehet hinni?) az, úgy kellemesnek tűnik nem tudom viszont ennél könnyebb rugót érdemesebb-e választani, mert mondjuk ha 45G-nál rárakom a kezem és lenyomja már az a súly akkor az már baj lehet.

    Keychrone-nak a Silent kapcsolója az mennyire ajánlott?
    Sárgát kezdtem el nézni Gateronnál, de ahogy nézem elfogytak, 3 nap alatt ez esélytelen gondolom, hogy restockol?

    Gateron KS-3 Milky Pro lenne akkor a kiszemelt, ha a Keychrone Silent kapcsolója nem ajánlott, és semmi esély a sárga milky-re.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák