Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz 0xmilan #85836 üzenetére

    Domonkos mit torolt ki a #85822-ben
    Ennek az említését. Eddig nem tudtam, hogy a VIM nyilaknak ez volt az ihletője.

    Ha sorban vannak a nyilak, akkor ez az egyetlen helyes elrendezes
    Érdekes, hogy a ←↓↑→ elrendezés nekem azt sugallja, hogy az origó a bal alsó sarokban van, mint például egy PDF dokumentumban, és nem a bal felsőben, mint körülbelül mindenhol máshol.

    Control es GUI fel van cserelve (CAGS), mert macOS-en utobbit tobbet hasznalom
    Igen, ez teljesen megszokott macOS sorrend + Shift. Nem tudom, hogy a GACS hosszú távon ad-e valami extrát a magától értetődő CGAS helyett, rövidtávon tanulási-megszokási folyamatot biztosan.

    Haha. Az nem Caps Lock. Sot, sehol, egyik retegen sincs KC_CAPS keycode. Az egy CW_TOGG, ami a Caps Word-ot allitgatja.
    És mindjárt értelmet is nyert. Lehet, hogy érdemes lenne újra végignéznem az alap QMK feature-öket a dokumentációban, mert ez azóta került be, hogy legutoljára átpörgettem azt.

    Úgy tűnik egyszerre nagyon hasznos feature-nek, hogy közben valószínűleg sosem használnám, mert nem lenne rá szükségem. Nagyon ritkán kell C-hez nyúlnom, ott case insensitive-en működik a kódkiegészítés az IDE-ben a helyes casingre, napi rutinnál C# forráskódban pedig ritka, hogy kiabálni kell, az egyetlen eset, ami beugrik, az a protobuf enumok felcímkézése code first megközelítésnél, de azt meg a Copilot intézi helyettem.

    Ha pedig neten akar kiabálni az ember, akkor adja meg a módját, és tartsa lenyomva a Shiftet :DDD

    Ebbol is latszik, hogy nem vim-ezel, mint egy igazi szoftverfejleszto.
    Igen, sokakkal ellentétben nekem sikerült belőle kilépnem, amikor véletlenül elindítottam ;] Vimet próbáltam, sosem állt kézre, pico-nano-VC vonalon szocializálódtam, és maradok azon úgy, hogy VS telepítése után az első dolgom a shortcutok alapos átkonfigurálása.

    Egyetertek, de ha valaki valoban rendesen hasznalna ezt kurzormozgatasra, akkor az azert megis joval gyakoribb, mint a gorgetes.
    Ahhoz nagyon kell utálnia önmagát :D Ha valaki eliminálni akarja teljesen az egeret, de nem tudja a programhasználatot 100%-ban billentyűzetre helyezni, akkor beépített trackpoint vagy trackball kell, ahogyan te is megcéloztad.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák