Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #67697 üzenetére

    Végül egy ilyen [CX-80] szilikonzsírt rendeltem, leírás alapján pont olyasmi ami kell, hát majd meglátjuk.

    Mindenesetre az megnyugtató, hogy a méregdrága kenőanyagok legalább nem fognak elfogyni pikk-pakk. :DDD

    "Az összeszerelés lesz szívás, mert a kapcsoló lábainak nincsen kivágva lyuk, így azt neked kell behelyezéskor átszakítani. Ha peched van, akkor a kiszakított anyagból jut egy kicsi az alatta lévő hotswap socketbe, és a PE ugyebár szigetelő tulajdonságú"

    Nem-nem, ezeknél már van kivágva lyuk mind a lábaknak mind az érintkezőknek (vagy nemtom hogyan kellene hívni a fém pin-eket amik a konkrét socket-be mennek)
    Szóval ilyen téren nem lenne probléma velük. Viszont akkor is egy 0.5mm vastag akármit raksz a kapcsolóház alja meg a PCB közé, ami még ha össze is nyomódik valemenynire, kicsit megemeli a kapcsolót. Majd kipróbálom azért, de túl sok reményt nem fűzök hozzá.

    "A Gateron Silent olcsónak számít, míg a Durock Dolphin/Silent Linear az átlag felett van kicsit árban, szóval nem drága kapcsoló (persze nem is olcsó)."

    Végül beadtam a derekam, vettem egy nagy levegőt aztán rendeltem egy készletnyi Durock Dolphint 0.86$ kapcsolóáron. Azért ez eléggé fájt így, azért mégiscsak maga a hot-swap barebone nem sokkal drágább így mint a kapcsolók bele (oké hogy maga a barebone nem egy csúcstermék, de akkor is...). Az meg teljesen sokkolt amikor összeadtam, hogy összesen eddig mennyit költöttem el...bár igaz ebben a másik bill. felpimpeléséhez szükséges eszközök is benne vannak. Bár nyilván ez egy hobbi is valamilyen szinten (amivel már régóta akartam foglalkozni, csak nem szántam rá sem az időt sem az anyagiakat eddig). Remélem beválik majd. :)

    Ha már switch-ek meg Gateron-ok:

    A KS-9es változatoknak más az alja mint a többinek: [link] Nem a színében értem, hanem a "formájában", a standard Kailh/Outemu switchek alja hasonlít a leginkább ehhez ha jól látom (vagy lehet pont ugyanolyan). A Keychron által Gateron Pro-ként árult switchek leginkább a KS-9-re hasonlítanak (vagy pont azok?). De láttam már olyat is hogy a teljesen milky házas Gateronokat árulták Pro változatokként. Úgyhogy most akkor melyik kódjelű Gateron a Pro? :F

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák