Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Hali!

    Segítséget kérnék, tervbe van véve autóvásárlása... Van egy nagyon alacsony max összeg: 200.000 Huf, ennyi, nem több, ennyit tudok előteremteni Július közepére. (Szüleimet én segítem ki, hitelt felvenni nem akarok).
    + az átírás meg ilyen hivatali ktg-et nem számoltam bele, erről hol tudnék pontos tájékoztatást kapni?

    Kinézet: Lehet kombi, 5 ajtós, szedán is :).
    Felszereltség: ABS legyen minimum, meg Szervo
    Használat: Napi szintű lenne 5-10 perces útra, ez olyan oda-vissza 6km.
    Célja: Zöldség, gyümölcs szállítása, kapálógép, bozotvágó (motoros fűkasza) beférjen, nem több (lehajtott hátsó kocsi ülésekkel), 100-200 liter víz szállítása.
    Költségek: Adók legyenek minimálisak! Benzin / Diesel fogyasztása annyira nem lényeg, 10l alatt már bőven jó.
    Az én nevemen lenne, de apám használná..

    Kinézet típus: Opel Astra F (Volt ilyenünk kombiban), a cél miatt picit erősebbnek tartom, mint a Suzukit, főleg, hogy dombnak felfele kell mennie néha megpakolva. Csak nekem furcsa, hogy ilyen "sok" Opel Astra-t találni 200.000 Huf alatt. A miénknek rozsdásodás volt a baja, meg dugattyú csere (mert a nepper km órát teker... de más nem volt) Esetleg erről nektek mi a véleményetek?

    Ha több infó kell, akkor kérjétek.

    A segítséget, hozzászolásokat előre köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lacces

    őstag

    válasz Dluinet #48434 üzenetére

    Valahogy én is így gondoltam. Bár még egy 50-es robogón gondolkodok max 100-ért.
    Meg a kocsi ideiglenes megoldás lenne, biztosan tovább paszolnám max 2 éven belül, vagy 1 éven belül (inkább ez utóbbi valószínű).

    lorcsi Valamilyen szinten igazad van, de egy 200k-s bicaj totálisan nem felel meg annak a célnak amit leírtam...
    Amúgy nekem egy 11 éves, mai áron 80K-s kategóriás bicajom van és örülök, hogy ez van, sosem kívánhatnék tőle jobbat. Nehéz pályákat bírt ki.

  • Lacces

    őstag

    válasz Dluinet #48440 üzenetére

    Áh köszönöm, én tényleg rég nézegettem autós cikket, a legutolsó ilyen áras összehasonlító az totalcar-os cikk volt, az autónavigátor nekem új. Köszönöm szépen, átolvasom őket. :R

    Dr.Zoo: Igen, azok is jók lennének de van egy kis baja, hogy a motor gyenge... minimum nagyon az 1.2-es. 150liter víz és a 20 fokos emelkedő (80 méteren keresztül) az 1.0-asakat nagyon megviseli, és ettől tartok, főleg egy aszályos nyáron mondjuk 2 héten keresztül, de én ennyire nem értek a kocsikhoz. 1.2-eseknél ezt sokszor tapasztalni, hogy majd meghal a végére... Viszont a Polo-n tényleg gondolkoztam :)

  • Lacces

    őstag

    válasz zenke #48446 üzenetére

    1 emberrel még nem gond, viszont már 2 ember és plusz 100 liter víznél vannak gondok 2-esben. A legnagyobb gond az, hogy ez egy nem belátható 1 sávos út... és van amikor jönnek fentről, te meg lentről, így mindketten le kell menjetek az aszfaltról a susnyás(kavicsos, vízmosott gödrös) részre, és onnan elindulni néha nehéz volt a kisebb teljesítményűvel. Meg másnak is. (pizza futárosok is :) akiket ismerek ő is panaszkodik az 1.0 miatt... amikor le kell húzodnia félúton...)

    Anno gyerekkoromban trabantokat simán le lehetett hagyni futva...

Új hozzászólás Aktív témák