Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz ati012 #10612 üzenetére

    Nem feltetlenul attol "sir", nekem decemberben volt cserelve betet+tarcsa es neha van hangja, neha nemvan. Hatso is akkor sirt amikor a betet kopott el ugy hogy valla hozzaert a tarcsahoz, de tarcsa meg nem volt kopott meret alatt. Betet ki, vall lekoszorul, mert amugy meg nem kopott el, vissza es csokolom.

    több drón kell ;P

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz ati012 #10612 üzenetére

    1 nagyobb fékezés után a ferodol üvegesedni is tud szintén sikít. Meg vannak pici fémforgácsok is a pofába szintén sikítós fajta.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz ati012 #10612 üzenetére

    Erről az jut eszembe mikor bemásztam UNIX trade-hez némi időszakos szervízhóbelebancért az autómhoz (Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő) meg első ablaktörlőlapátért.

    Miközben az eladó srác előrehozdta amiért jöttem a mellettem levő eladó épp "tárgyalt" a vevővel.
    - Átudod van egy Octávia kettesem
    - Miben tudok segíteni?
    - Hát nyekereg az elülső fék
    - Betét csere lesz vagy tárcsa is?
    - Nem tudom igazából, vállas a tárcsa, milyen betétek vannak? Brembo van?
    - Hát van nézd, de ez a brembo nem az amit a ferkákon látsz, meg az F1-ben
    - Áh, Wilwood sincs? Gondolom akkor az sincs mi?
    - Nincs.
    - Mit ajánlanál az Octávia 2-re?
    - Hát van Bosch például.
    - Csávó ráfekszik a monitorra .. Ez drága. (Bakker eddig nem wilwood kellett?????)
    - Hát van még egy ehhez hasonló minőségű porzós puhább és jól fogó (nem emlékszem a nevére).
    - És ez ott lejjebb ez a gagybegisztán márkájú?
    - Őszintén szólva ezt nem ajánlanám, oké, hogy feleannyiba kerül mint a BOSCH és a másiktól is jóval olcsóbb .. de ez szar. Tök kemény, kevés rajt a kopóréteg is, csikorogni is fog mint állat, hamar.
    - Én nem száguldozok ám, csak megállni kell. (na itt majdnem lefordultam a székről) A vársból is alig megyek ki (Kaposvár).
    - Akkor ez lesz?
    - Igen, meg majd lehet valamikor még visszajövök, de nem száguldozok. A hátsó fék is tulajdonképp fém a fémen van, mert nem használom ki. (ez tényleg ennyire majomból van?)

    Ekkor az eladó srác szó nélkül kinyomtatta a számlát, hozta a cuccot aztán takarodjon is gyorsan mert ez agybeteg.
    Summázva:
    - Vót pénz egy Octavia2-re vagy hitelképes a csákó...
    - Bemegy az üzletbe, hogy tulajdonképp neki kell egy első pár fékbetét, de nem tudja milyen állapotban is vannak az elülső féktárcsák
    - Brembo meg Wilwood kell neki, de nincs pénze még csak egy közepes minőségű betétre sem
    - Aztán kiderül, hogy a hátsó fékjei fém a fémen mennek (ez jó tesz nagyon a fékolajnak és marhajó kis vibrációkat is kelthet egy erősebb fékezésnél)

    Na persze ezzel simán közveszélyes az illető ami tök oké....
    Inkább azokra a vizsgahelyekre szálljanak rá a rendőrök ahol az ilyen meg ehhez hasonló közlekedésre alkalmatlan fosokat 2 évre forgalomba engedik.....

    -- end of transmission --

Új hozzászólás Aktív témák