Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IreN!CuS

    őstag

    Üdv.

    Adatlapom lévő gépet "selejtezném" le(megy filmezős/netezös gépnek mutteréknak). A hdd/sdd/dvd író/ maradna.

    A következő configra gondoltam:

    AMD FX-8120 3.10GHz AM3+ BOX
    ASUS SABERTOOTH 990FX
    SAPPHIRE 11201-00-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE

    CPU Hűtő:

    NOCTUA NH-D14 vagy
    Gelid GX-7 -ez főleg a PH-s teszt után lett kiszemelve

    Itt árban azért elég nagy difi van ~10 k.De ha tudtok más jó hűtőt nyugodtan írjátok meg mert ez a rész még messze nem eldöntött :)

    CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1866C9B vagy
    G.Skill F3-2133C9D-8GAB - Ares AB

    Árban ~3 k eltérés van,vajon megéri ezt a pici felárat a G.skill?

    A tápról nem tudok dönteni,a legfőbb probléma hogy ez még felső tápos házakba lett tervezve így borzasztóan nehéz elfogadhatóan elrendezni a kábeleket(Nem szeretek tápon spórolni).

    Amikre gondoltam:

    ENERMAX NAXN80+ 750W tápegység 1 db 12 cm ventilátorral
    ENERMAX PRO87+ 500W CrossFireX tápegység 1 db 14 cm ventilátorral.
    CORSAIR Professional Series AX650W tápegység 1 db 12 cm ventilátorral.
    FSP Aurum Gold 650W tápegység 1 db 12 cm ventilátorral.

    Figyelembe kéne venni a tuningot illetve a vga bővítést a későbbiekben( 78xx vagy még egy 7770)

    Esetleg 20 k körül( -+ 1-2k nem gond) tudtok-e olyan házat amiben már van kábelelvezetésre lehetőség,és normálisan szellőzik is?

    Kérnék szépen véleményt illetve tanácsokat az említett dolgokhoz(hűtő/ház/táp)
    ui.: nV nem kell...intel végképp nem mint "vélemény/tanács" :P

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz horush #4451 üzenetére

    Játék,videó vágás,meg a több "alap" dolog(film zene stb stb stb).
    Pénzkeret meg ~200 max.

    Monitorom

    "A komolytalan, beidegződésekkel érkező vásárlót jellemző "nekem csak ez kell mert nekem még más nem volt, vagy a másikból 20 évvel ezelőtt tönkre ment egy" mondat.."

    Feltételezem meg sem nézted az adatlapom,de megnyugtatásul semmi ilyesmi nem áll fent.Szimplán rég volt már AMD-m és most eldöntöttem,hogy az lesz ,remélem nem haragszol meg :)

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz #98593280 #4457 üzenetére

    De most komolyan....olyan tesztet linkelsz ahol 1280x1024,1024x768 meg hasonló felbontás van(ahol nem ott 2-3-4 fps eltérés van ami 100+ fpsnél számít?),és akkor ott jobb a Sandy...what a....:)

    Mint írtam a 7770 ideglenes megoldás lenne.Amíg nem jönnek a 78xx-es karik.

    Na mindegy sok helpet nem kaptam,de azért köszönöm! :R

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz dannyl #4466 üzenetére

    Nem hiszem,hogy az itt felsorol "tanácsok" sokat segítenének/segítettek." Vegyé intelt mert 1280*1024ben gyóóóósabbbbb" na hagyjuk még egyszer köszke(És igen tudom,hogy jobb a 2500k/2600k de ha nem akarok intelt akkor nem akarok,inkább leszek akkor gép nélkül :)

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz vond #4468 üzenetére

    Volt egy feltétel mégpedig nem kell intel,ha ezek után valaki feszt az intelt fújja mit kezdjek vele?Az számomra nem hasznos.

    Le volt írva a lap+proci+vga a többi volt kérdés.Le lett írva,hogy 1866 vagy 2133 fölös,nem vitattam azért gondolkodtam ilyen ramokban mert nem jellemző,hogy 2-3 havonta cserélek ezt azt a gépben és talán 1 fokkal időtállóbb.

    Vga azért 7770 mert nem akarok előző szériás kártyára kiadni 60+ ezret,illetve nem játszok annyit,hogy 60+ k költsek vga-ra.Persze megfontolandó a 6850 de a tesztek alapján inkább a 7770-re tettem le a voksom.

    Olyan AMD-s ajánlat jött amiben alig volt olyan elem amit kifejezetten írtam,hogy szeretnék.Akkor ez még is hogy lehet help?

    A kérdés a táp/cpu hűtő/ház volt meg,hogy vegyük figyelembe az összetevőket mert mindenképp szeretnék szórakozni a tuningal.Erre jött 15k táp,amikor írtam,hogy azon utálok spórolni.

    Én elfogadom ,hogy jobb vétel a 2500k/2600k le is írtam,de ha kiszeretnék valamit próbálni,hagy tegyem.És mellesleg mélye megtisztelő,hogy az áldásodat adod a dolgokra.Így kerek a dolog ;]

    ShellKretor : én ezt tudom elfogadom elhiszem és a többi és a többi.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz horush #4473 üzenetére

    Ha te nem láttál egyetlen egy kérdést sem akkor mindegy,ami végett idejöttem -kár volt- :) az a ram/ház/cpu hűtő/táp.

    Az általad említett áemdés ajánlatban megvolt említve egy asrock lap,kingston ram,6950 60+k vga,plusz ház ventilátor.Ezek közül egyik sem kell/érdekel.

    A ház viszont nem rossz,ugye azt nem is firtattam.

    vond : köszke :)

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz GLOCK34 #4475 üzenetére

    Még mindig ott tartunk,hogy van valami amit ki szeretnék próbálni.Lehet nem jó lehet csalódni fogok lehet nem fog tetszeni lehet bukni fogok rajta stb stb.Ettől még szeretném kipróbálni -meg hwn tudtommal csak bukni lehet :) - és szerettem volna 1-2 dolgot megtudni.

    StLui mint belső szemlélő kb(megnéztem giannis pmeket) 2007.09 vettem a 6750 -és ha érdekel egy jó kis barton 2500ösöm volt epox lapban- ,akkor az Intel-t szerettem volna kipróbálni és nem is csalódtam benne.Mellesleg nem is emlékszem abból az időből AMD-s ellenfélre -vga fronton sem 8800gts vs 3870(?)-.De én is jót röhögtem a hszeden ;) Azért mert nem szeretnék asrockot sznob vagyok?Intel+nV párosom van és AMD fanatikus vagyok,dud :W ezt a sok szart amit leírtál....

    balpis asszem leírtam,hogy sokkalom a ~10 k felárat a NOCTUA NH-D14-ért főleg az utolsó PHs teszt után.
    Ram-ra sem véletlen kérdeztem rá értelemszerűen nem veszek feleslegesen 1866/2133as ramot.Azt is leírtam miért gondolkodtam

    Crias A tápokból is azért írtam a kelleténél nagyobbat,mert lehet lesz 78xx-es vga későbbiekben,meg szeretném ha esetleg váltók másra ne keljen tápot is cserélnem.Leírtam,hogy a mostanival is annyi bajom van,hogy nem leehet normálisan elrendezni a kábeleket.

    Az Alpenföhn Brocken tesztet köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz #98593280 #4494 üzenetére

    Majd ha szereltél olyan házat ahova alulra kell tenni a tápot,de a táp még a felső tápos házakhoz lett kitalálva szólj.Addig ez csak szöveg.És igen tudom,hogy a házban nincs kábelelvezetési lehetőség,de attól még bizonyos kábeleke lehetne túl rövidek ahhoz ,hogy szépen elvezesd,illetve a sima kábeleken is csavarni kell egyet és a többi meg a többi.

    balpis Amiket felsoroltam csak példának tettem,hogy legyen kiindulási alap.Nem írtam,hogy csak és kizárólag abból a 4 tápból választok.De utána nézek ennek a két tápnak.A pénz meg mindenkinek számít. :K

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    Elég "speciális" a dolog ezért sem töltöm ki a mintát. Ha probléma szóljatok és megírom aszerint a hsz-t.

    Szóval adott egy nagyobb m-atx-es ház
    2*HDD
    Samsung 960 Evo 250GB
    Seasonic G-550
    1050TI 4GB

    A mostani gépem sajnos nem tölti be a windows lásd: [link] jó eséllyel alaplap megpusztult de nem nagyon lehet megmondani.

    Mivel nem szeretnék 15-25k-t kivágni egy AM3+-os alaplapra mert nem biztos, hogy az megoldja. Így gondoltam nézek új dolgokat annak ellenére, hogy megfogadtam amíg ilyen ram árak vannak esélytelen a gép újítás.

    Szóval szeretnék ajánlást kérni új alaplapra CPU-ra ram-ra és CPU hűtőre.

    Jöhet AMD és Intel is, ram-ból elég a 2*4 GB. Nincs semmi extrém felhasználás már a tuningból is kinőttem. Induljon el legyen stabil aztán kész.

    Alapjaiban Ryzen felé mennék nagyon szimpatikus az 1600/2600-as csak az alaplappal nem szeretnék szívni ( BIOS frissítés | a 470-es meg elég drága) hardveraprót sem vetem el szóval a keret kb 80-120 között +- 5k

    Ram-ra ha kapok több félét azt megköszönnöm, hogy ne csak egy adott típust vadásszak hardveraprón.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz palfitom #132145 üzenetére

    Szia,

    Igazából nekem jó at ITX méret is :) Ez lenne a ház nagy nehezen megtaláltam.

    Köszi az ajánlásokat.

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz palfitom #132154 üzenetére

    Én nem is írtam, hogy a ATX nem jó. Szerintem vagy rosszul írtam vagy félre értetted. m-ATX-ig minden jó méretben így kellett volna.

    Mindenestre örülök, hogy előjött az ASUS szerintem abba az irányba indulok el ( többi márkával voltak már gondjaim )

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz jim bcs #132156 üzenetére

    kb ~4 éve vettem ~30k körül viszont feleslegesen nem vennék új házat ha ebben is elfér minden. Lásd első itteni hsz-em,

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    Sziasztok!

    Úgy alakult, hogy szűkség lenne még egy gépre a családban ( ssd.ház,táp,hdd adott ), amin főleg film,sorozat menne néha pár óra játékkal FHD felbontáson.

    Jelenlegi gépem fő elemei:
    AMD 2600
    Asus B350 plusz
    G.SKILL RIPJAWS V 8 [2x4] 3200 CL16
    NV 1050 Ti 4 GB

    Az én elképzelésem az, hogy ezt egy az egyben átrakom a másodlagos gépbe és a fő gépbe veszek új alapokat.

    2700 vs 3600 fontos az ár, mert nincs végtelen pénz viszont a 2700 adta +2 mag nem ér sokat az én felhasználásom mellett - esetleg opció lehet a 2600 is, jelenleg is kiszolgál.

    Ehhez szeretnék alaplapot B450 28-35 között

    16GB 3200 Mhz erre is szeretnék ajánlást manapság a 16GB-t alapnak gondolom.

    Illetve a VGA terén vagyok elakadva mert 50 körül lehet kapni itt a hardverapron 580 8 GB-t viszont nem egy fogyasztás bajnok. Viszont az NV 1650 drágább és nem tudom FHD felbontásnál mennyi lehet a különbség.

    Egyéb ötlet is jöhet, hogy lehetne kivitelezni gazdaságosabban, okosabban.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz Paxker315 #152246 üzenetére

    Seasonic G Series 550 illetve egy Enermax liberty 500 ami 99% hogy cserés mert nem mai, de a mai napig elviszi a 6750 és 8800gts gépet :)

    Nem vagyok nagy MSI szerető, ASUS oldalról nincs semmi ebben a kategóriában? Ha nincs elfogadom és jöhet az MSI - csak gigabyte-ot ne. Amúgy a mikroATX nem is rossz ötlet sosem volt még próbát megérne :)

    RAM: anno nem szerették a ryzen-es config-ot CL15-öt ez változott azóta? Összerakom menjen se tuning se állítgatás se semmi ez lenne a cél.( nyilván xmp profil meg ilyesmi beállítása alap)

    3600-at túlzásnak éreztem én is főleg az ár miatt ezért is gondolkozom, hogy veszek még egy 2600-ot vagy esetleg 2700-et olcsóbb és számomra megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz Paxker315 #152251 üzenetére

    Oksa, köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

Új hozzászólás Aktív témák