Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EasyKnight

    tag

    Sziasztok!

    Egy másik topicban már informálódtam processzor témával kapcsolatban, de itt is fel fogom tenni a kérdésem kicsit kibővítve. :)

    1)
    Főképp játékra használom/használnám az összeálló gépet.

    2)
    A jelenlegi gépből szeretném kimenteni a lehető legtöbbet.

    Alaplap: Gigabyte GA-F2A88X-D3H (FM2/FM2+)
    CPU: AMD A8 5600K
    VGA: GeForce GTX 750 (Nem Ti)
    RAM: Kingstone HyperX Fury 2*4 Gb DDR3
    HDD: Samsung 1 TB 5200 rpm
    A CPU hűtéséről egy Cooler Master Hyper 212 evo (?) gondoskodik.
    A táp jelenleg egy 400 W-os Chieftec, ami mindenképpen cserélve lesz egy nagyobb teljesítményűre.

    3)
    Amire szükségem lenne, az egy elég fogós kérdés. Első sorban a CPU-t szeretném cserélni, azt hiszem, hogy az a szűk keresztmetszet.
    Nyilván, ha a VGA-t találja a Kedves Segítő gyengécskének, akkor fordul a kocka. Sajnos a hardverekhez nem kifejezetten értek.

    Ezen kívül szükségem lenne egy megbízható, 500-550 W körüli tápra, ami a későbbiekben is ki tud szolgálni.

    4)
    A keret a processzor csere esetében 40000 HUF környéke
    Ha nem jól gondolom, és inkább a videó kártya lenne a problémás, akkor nem szabnék meg keretet, viszont szeretnék tanácsokat, hogy mi lehet az a modell, ami még nem feleslegese befektetés ebbe a gépbe.

    A táp árát 25000 forintban maximalizálnám.

    5)
    Jelenleg Full Hd felbontású monitort használok, a monitoron viszont nincs HDMI csatlakozás, csak DVI.

    Valóban kacifántosra sikeredett.. a válaszokat előre is köszönöm :)

  • EasyKnight

    tag

    válasz SyMbioTe #109002 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ :)
    A Házról azért nem írtam, mert "lényegtelennek" tartom, nem szeretnék rá túl sokat költeni, az marad, ami van.
    Amit sajnos elfelejtettem, hogy éppen az árak miatt nem szeretnék Intel-re váltani. tudom, hogy sokkal jobb, de sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy egy olyan gépszörnyet vegyek, ami valóban mindent tud...
    Szóval, ha AMD-s variánst is tudnál nekem írni, azzal nagyon boldoggá tudnál tenni :)

Új hozzászólás Aktív témák