Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szeretnék egy naprakész felvilágosítást, mert mostanában nem követtem a híreket.

    Egyre kevésbé voltam már elégedett a gépem teljesítményével (részletes konfig az alaplapomon), és fontolgattam már hogy váltani kéne Sandy Bridge-re.

    Tegnap véletlenül sikerült kinyírni az alaplapi BIOS-om (próbáltam kicsit tweakelni, hátha úgy még kifutja egy évig a cucc), és azt hiszem ez jó ok arra, hogy cseréljek i7-re, aztán ráérjek megjavíttatni az alaplapot és majd eladom ha kész...

    Viszont csak telóról netezek, míg nincs gép, így jól jönne a segítség...

    Mennyire jó ötlet most x48-q6600-4Gb DDD2-ről Sandy Bridge-re váltani?
    Illetve K jelzésű prociban gondolkodtam, szeretném tuningolni.
    Milyen RAM illik ezek mellé? Azt hiszem speckó szerint 1333-as RAM kell, de lehet magasabbra rakni gond nélkül, vagy csak FSB-vel, amitől hamar kifullad? Szóval van értelme gyorsabb RAM-ot venni...?
    És melyik alaplapok váltak be ehhez legjobban (mondjuk egy i7 2600K alá 8 vagy 16Gb 1333+ RAM)-al?
    A VGA-mat megtartom (esetleg majd HD7, ha lemegy az ára), úgyhogy a GPU-ja nyilván nem érdekel...

    Még egy apróság, hogy a CPU vizes blokkomhoz találok én lefogató keretet ezekre a lapokra?
    Vagy egyébként is megérné új blokkot venni?
    Már azt se tudom mi a neve. Talán Nexus? De az gyártó vagy típus...? :D
    Kerek a blokk és pillangószerű a 774 kerete. :)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz balpis #3991 üzenetére

    Köszönöm az összefoglalót. :R

    Z67 lapba is K-s procit érdemes venni, vagy ott gond nélkül megy a tuning szorzóállítás nélkül is?
    --Visszafelé--
    Érdemes K procit venni még Z67 lapba is, ha szeretném rendesen meghúzni?
    __Mj.: Inkább a csend miatt van radiátor, de ha már bírja akkor miért ne húzzam a hideg procit...? Néha jól jöhet ma is, illetve mint látszik, nem cserélgetem a cuccot minden évben...

    Felhasználás (ami teljesítményigényes):

    Játék 1080p-n (plazmatv, úgyhogy nem lesz nagyobb felbontás pár évig, viszont szeretem a stabil 60fps-t, mert PDP-n rögtön érzem ha leesik akár 45-re).
    Ilyesmiket tolok, hogy Mass Effect, Dragon Age sorozat, most Skyrim (utóbbi nagyon CPU éhes - bár optimalizálatlan, de ilyen...).

    Egyetemi házik (és hamarosan diplomamunka) szintjén AutoCAD Civil3D 64-bit, ami rengeteg RAM-ot tud enni és gigákat swapolni, ezért tervezek egy 60Gb-os Force GT SSD-t rendszervinyónak. (Mondjuk ha gyors a swap SSD-n, akkor egyelőre biztos elég a 8Gb, csak vonzóan nagyon olcsó most a RAM.)

    USB3 nem kell (se eSATA, firewire vagy hasonlók), az SSD miatt viszont gyors SATA3 vezérlő kéne (itt van már intel sata3, vagy csak sandyE óta?).

    Játékok és C3D se nagyon használ se 4 magos se SSE2-től jobbat.
    Ilyenkor számít valamit a 8 szál vagy a több cache a 2600-as i7-ben? (11k-val drágábban találtam az aprón használt 2600K-t, mint 2500K-t, amiből csak újat láttam.)
    Illetve ha felteszem 2-3 évig marad a proci, addig hasznos lehet még a HT?

    Most marad a HD5850, de szerintem még idén cserélem, ha javulnak a HD7 árak.

    Az integrált GPU tényleg nem kár tartaléknak, de ez nem szempont.

    A 774 furat kényelmesnek hangzik, bár az Asrock felé van egy kis negatív benyomásom. De az ASUS túlárazott, a Giga pedig nem EFI-zik, úgyhogy végülis...

    Z64-nél érdekes, hogy 2Tb felett is enged RAID-ozni, bár az nem egyértelmű, hogy ez /lemez vagy /tömb. A tömbmérettel könnyen mennék 2Tb fölé (2x1 van legalább egy éve), de a 2Tb/lemez nem nagy limit, ha a tömb lehet 4Tb...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viktor77 #3994 üzenetére

    Vizes topicban felismerték kép alapján a blokkom, egy felhasználó azt mondta neki felment ez a blokk a 775 kerettel is az 1155-ös lapra.
    Ha mégse, majd elszaladok egy olcsó léghűtőért amíg valaki vág rá nekem egy luggatott acéllemezt 1155 furatokkal...

    Akkor,

    2x4Gb 1600Mhz - legyen akkor Kingston, ez megvan
    2500K vagy 2600K még megfontol - de akkor érdekes, hogy K legyen, ugye?
    Alaplap még homály hogy P vagy Z, és nem giga, nem ASUS (hacsak nem használtan jó áron), de amúgy...?

    Alaplapra nem kell a szolgáltatás, de a tuning potenciál igen.

    A 2600K-tól várható magasabb tuning, vagy random?
    A C3D-nél inkább a lemezművelet okozotak cigi szüneteket, de ha azt megoldja az SSD és +4G RAM, akkor a CPU odő lesz jelentősebb. :D

    Nézegettem az aprót, de holnap le akarom rendezni, hétvégére lenne meló, amihez kell a PC.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz balpis #3997 üzenetére

    Nem kell ventivezérlés, a tápé vezérli magát (azért 650W hogy ne zúgjon), és van még egy eleve kis fordulatú 12cm-es a winyók előtt. Több nincs (most még az alaplap is be van vizezve de remélem ide eleinte nem kell erős tuning és úgy elmegy passzív hőcsövekkel úgy hogy csak a táp és winyók ventije kavargat (a CPU és GPU ugye nem fűt bentre, oldallap levéve...)

    MSI-t nem annyira csípem (mindig balszerencsések voltak nálam) de nem vagyok erősen babonás, tudom hogy véletlenszerű...

    Akkor P és Z közt lényegi különbség csak a GPU támogatás?

    Ha jó árat kapok rá, akkor asszem bevállalom azt a fullos Asrock deszkát. Ha nem, akkor talán köztes MSI.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Használt ASUS P8Z68-M Pro jobb lehet 30k-ért, mint az Asrock Z68 extreme 3 pro 3?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4012 üzenetére

    Nem látszott tarthatónak az, hogy még a héten feláljon a gép ha használt cuccok után rohangálok (mindenki félti megadni a számát, nehogy napközben zavarjam, napokig pedig nem érek most rá várni hogy eladó-e még egyáltalá a cucc...), úgyhogy lerendeltem egy i5-2500K, Asrock Z68 Ext3, 2x4Gb 1600-as RAM csomagot, plusz egy 60Gb Force GT SSD-t rendszernek (Win7+swap).

    Ha minden jól megy akkor este már be is lesz üzemelve...

    Köszönöm a segítséget a válogatáshoz. :R

    Már csak attól parázok, hogy az új alaplap vezérlője is felismeri-e majd a RAID-0 tömbömet, amit még az ICH10 rakott össze.
    Van ismerős ICH10 lappal, és egy üres 1Tb winyó itthon, hogy a felét (fontosabb cuccokat) lementsem ha kell, de azért macerá lenne (csak jövőhéten lenne meg) remélem elkerülhető.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz GLOCK34 #4038 üzenetére

    A HD5850-em vitte a HDMI 1.4 féle 1080p24 frame packing formátumot PowerDVD-vel BluRay-ekről. Persze a HD6-7 is tudja, HD4 még nemhiszem.
    Nv-nél szerintem a Fermitől megy a dolog.

    Az SBS amúgy pont hogy nem 2x 1920x1080, ez az, mikor 1920x1080-as képre van rányújtva a bal és jobb kép. A standard HDMI 1.4, amit az 1080p24 BD használ, az top-buttom, de ez sem keverendő azzal a TB-vel, ami az SBS-hez hasonlóan hagyományos felbontásba zsúfol mindent.

    Szerk.:
    Ja! És 2x1080p30-ig megy csak a TV-k HDMI dekódere (ami sávszélben picit több, mint az 1080p60 2D), szóval játszani csak SBS vagy TB 3D-ben tudsz rendesen (ami gyak. 1080p60, csak a VGA nyújta össze és a TV szedi szét két szemre).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    SOS
    Mennyire melegszik a Z68 extreme 3 Asrock-on a kis hűtőborda alatti chip? (Izmosabb 2500K tuning közben, ha számít...)

    El kéne dönteni, hogy rátegyem-e az X48 lapról a vizes blokkot. De az egy 3 blokkos szett, és csak ennél az egynél passzol a furattáv, vagyis effektíve eladhatatlan lesz az X48 szett többi része, így ha nem melegedős a Z68 lap, akkor örülnék ha eladhatom a szettet és egyszerűbb lesz a csövezés, kisebb az ellenállás, gyorsabb a víz, stb...

    Sandynél már lemaradtam mi van a prociban es mi kint a lapon... Ez csak ICH, ami fizen jár tuningtól függetlenül?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák