Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174348 üzenetére

    Mivel felhívtad a figyelmem arra, hogy a képfrissítés is fontos neked, utánanéztem hogy ez nekem - mint nem kompetitív játékos miért jó - és azt mondom; jogos a megjegyzésed. Az őszintét megvallva az RTX 20xx széria óta (tehát elég régóta) nem nagyon követem a számítógép-piacot. Szóval "kiokosítottam" magam most... mondhatni.
    Monitor
    Monitorból ismerősnek Samsung Odyssey-e van, nem tudom melyik széria. Ő azt nagyon dicséri. Ahogy elnéztem, a G5 lenne nekem megfelelő. az 1440p, 144hz, FreeSynces. Viszont elég sok rosszat olvasok róla. Mivel a jelenlegi monitorom egy ősrégi LCD monitor, ami sötét mint a bűn, kis túlzással bármivel jobban járok majd. Van ezen kívül egy kinézett monitorom, amit a helyi mediamarktban láttam, ez a PEAQ PMO S271-IFC 24'. Ez FULLHD, freesynces, és itt kifújt is a dolog. Árban a fele az említett Samsungénak.
    Videókártya
    Utánanéztem a videókártyáknak, és az általad felsoroltak közül a 6750XT a tűnik a legjobbnak. Sőt, nekem leginkább úgy tűnik, hogy NVidia kártyát nem is érdemes vennem, mert vagy egekben az ára, vagy gyengébb mint a versenytársai (pl. 2060 vs 6700)
    Az általad említett kártyák közül igazából a 10GB-s 6700 és a 12 GB-s 6750XT között vacilálok. A kérdés az, hogy megéri-e az 50ezres ráfizetést?
    Processzor
    Ennél is kicsit ugyanaz a helyzet, mint az előzőnél. Az 5700X 25ezerrel drágább mint az 5600, megint az a kérdés, hogy ebben az esetben megéri-e a ráfizetést? Tény, hogy jobban kijönnék, ha mindkettőből az olcsóbbat venném, kapásból 75+ ezer szabadulna fel.
    Minden más
    Az alaplapok közül ahogy elnéztem, annyi van mint a szemét. Nem tudom, mi szokott ezeken fontos lenni, a támogatott ram sebességén kívül. (meg nyilván a támogatott processzorfoglalaton kívül) Én itt a GIGABYTE B550 GAMING X v2-t írtam be a listába. Illetve alternatívként a GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2-t, mert világít. Igen, jó lenne, ha világítana, pár ezret megér. :D
    Táp térenis ugyanaz a szitu van; el vagyok veszve. Itt Cooler Master MWE 650W Bronze V2-t írtam fel, pusztán azért mert 650W, ismerem a márkát (és tudtommal nem rosszak), és viszonylag olcsó. (23k)
    A RAMnál megint van bennem egy kis ellentmondás. Az áltatad írt alaplapok messze magasabb órajelet képesek kezelni, mint amilyen memóriát linkeltél nekem. Egy 10-essel hosszabban már 4000mhz-es Ripjaws ramot is lehet szerezni. Itt gondolom azért nem azokat linkelted, mert ennél az alkatrésznél ez nem annyira fontos. Itt a te általad is linkelt Ripjaws-t írtam fel, 2x16GB.
    Számítógépházból konkrétan semmit se írtam fel. Annyi biztos, hogy erre 30ezernél többet nem vagyok hajlandó költeni. Nekem mindegy hogy néz ki a gép, ha odabenn jól működik aminek kell. Egy plexi az oldalán, ha van bent világítás bőven elég nekem. Ha nincs, annyival egyszerűbb az életem. De azért örülnék ha lenne, mert a mostani konfigom sötét belül mint az éjszaka.
    Procihűtőből Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB V2-t írtam fel, mert; vízhűtés, világít, és ismerem a márkát. Nem tudom, hogy kompatibilis-e az alaplapommal, erre vonatkozó "okosságot" nem találtam.

    Várom a megjegyzéseid, véleményeid, ötleteid. Illetve örülnék, ha felhívnád a figyelmem arra, hogy miket érdemes figyelnem, mielőtt megvásárlom a konfigot.

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

Új hozzászólás Aktív témák