Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BelaAzUrben

    újonc

    válasz SyMbioTe #166191 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszodat!

    És akkor a többi láma kérdés... :) Remélem elfér ebben a topicban.

    Alaplap B450 vs B550:

    Ahogy utána olvastam, a fő különbség, hogy az 550 natívan támogatja a Ryzen 5xxx szériát, van 2.5 gigás LAN (kell hozzá persze más periféria is... :D), van PCI 4.0 (vagy gen3, most nem egyértelmű, hogy ez ugyanazt jelenti-e :D), 3.2-es USB portok. Tehát ezeket figyelembe véve, érdemes ezt választani? Illetve egyszerűbben fogalmazva, egy alaplap túléli a többi komponenst általában? Tehát ha később fejlesztésre kerülne sor, akkor a lap nem jelentene szűkkeresztmetszetet?

    Amiket ajánlottál, azok közül az ASUS TUF GAMING B550M a szimpi.

    Itt is van olyan, mint a Tomahawk-nál, hogyha mondjuk használom az M.2-es slotot, akkor le kell mondani a SATA-ról? Illetve ez ún. microATX, míg a másik ATX. Gondolom a micro az kisebb, ergo amibe az ATX (gépház) belemegy, abba az mATX is, ugye? :D

    Illetve ha már van PCI 4.0 (vagy gen3) akkor érdemes olyan SSD-t is venni? Pl. Samsung 980 PRO 500GB M.2 PCIe?

    VGA + CPU:

    Egyszer. :D Most nem. Illetve gondolkodtam olyanon, hogy egy Ryzen 5 3600 + valami 1030-as kártya. De YT-n összehasonlították őket, és jobban teljesített az integrált mint a dedikált. Mármint játékok alatt, szintetikus teszteket nem néztem, úgysem mond az nekem semmit. :D

    Szóval 1-2 év múlva nem kizárt. Ellenben ezért van bennem kétely, hogy jó-e az AMD-s APU megoldás, hogy a későbbiekben, ha kap egy VGA-t, attól maga a proci mint proci jó lesz e. Bár gondolom prociként is erős, mert pl. a 5 3600-tól a minimális órajelen kívül L3 cache-ben tér el - bármit is jelentsen ez (pedig utána olvastam! :D).

    Ház:

    Bármilyen ajánlást meghallgatok! Mert ígyis az volt a koncepció első körben, hogy álljunk meg 200k-nál, aztán 250, aztán 300, 350... :)) Bár nekem szimpi ez a ház, neten sok jót írtak róla, illetve olyan visszafogottan szép.

    A hűtőért köszi a tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák