Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feloman

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gép fejlesztés előtt állok. A meglévő alkatrészek:
    Tápegység: Chieftec CTG-500-80P
    SSD: ADATA SX910 128 GB
    HDD: 3 db sata winchester
    Tv-tuner: Leadtek 3100 Pci csatlakozású
    VGA: Jelenleg egy ATI 7790, de ez jövőre cserélve lenne egy GTX960 vagy R9 380 kártyára
    Ház: Chieftec libra lf-02b

    Ebbe szeretnék segítséget kérni kb 100.000 Ft környékére egy játékot fullhd felbontására - a videókártya cserét követően - simán futtató, most jó alapot adó gépre. Hosszabb időre tervezem a platformot, jelenlegi gépem lassan 4 éves, kiszolgálta magát - AMD FX6100-as gép.

    Segítségeteket előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    felo

  • bwin.party

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új asztali PC-t szeretnék építeni magamnak, de későbbiekben lehet szerverként használnám. Elsősorban AMD megoldásban gondolkodom. Ha itthon marad akkor a szokásos legújabb játék gond nélkül fusson rajta és majd egy 4K videó se okozzon problémát neki.

    Mi a véleményetek róla? Változtatnátok rajta valamit?

    Alaplap: Asrock 990FX Extreme6 (amúgy 9 lenne M.2 foglalat miatt, de 20k felárat nem ér meg) 53.588.-HUF
    Processzor: AMD FX 9590 @ 4.70GHz, AM3 BOX 71.874.-HUF
    CPU Cooler: Noctua NH-D9L 33.946.-HUF
    Memória: Corsair 16GB Dominator Platinum DDR3 2400MHz CL11 KIT 49.101.-HUF
    Ház: Coolermaster Silencio 652S 34.061.-HUF
    Táp: Chieftec GPM-750C 750W 34.972.-HUF
    Videokártya: Asus Strix-R9380X-OC4G-GAMING R9 380X 4GB GDDR5 94.900.-HUF

    Összesen: 372.442.-HUF (iPon árak)

  • pal467

    újonc

    Halihó!

    Egy ilyen összeállításnak mennyire van értelme?

    Asrock B85M PRO4 alaplap
    Intel Core i5-4690 processzor
    Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/16 memória
    Asus GTX960 4GB DDR5 GTX960-DC2OC-4GD5-BLACK
    Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD
    Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EURX
    Chieftec 550W CTG-550-80P tápegység
    Sharkoon Vaya II Value 4044951014071 számítógép ház
    Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író
    LG 22MP57VQ-P IPS FullHD monitor

    Előre is köszi!

  • LordBiPi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár hete írtam ide egy leendő asztali gép ügyében, de sajnos a Chieftec 500W táp (GPA-500S8) nem tudja már megtáplálni a Gigabyte GA-H97M-D3H alaplap egy i5-4590-ös procival ahogy érzékelem.
    Nemes egyszerűséggel nincs elegendő kábel ami kijön a tápegységből...

    Egy Thermaltake Hamburg 530W W0392RE -et ájánlotok? :)

  • pumi1980

    tag

    Sziasztok

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játék: elsősorban autószimulátorok: Assetto Corsa, Rfactor2, Project Cars, OMSI1-2,...

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    ami nem hasznosítható: AUSU P5B, Core2D E6400, 2GB DDR2, noname ház
    ami igen:
    - Monitor: 22col FullHD LCD
    - HDD: SAMSUNG HD501LJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    - CPU Cooler: Scythe Mugen 2 (ehhez van "LGA1156 Mounting Kit"-em)
    - PSU: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - CPU: INTEL Core i5-4440
    - MB: ASROCK B85M Pro4
    - RAM: HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FBK2/8 (2*4GB)
    - VGA: GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD GTX960 4GB GDDR5 PCIE
    - SSD: HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G
    - Ház: COOLERMASTER N300
    - Egyéb: P8 4-8 tűs alaplapi tápkábel átalakító, a tápegységhez

    A tápegységet nem szeretném cserélni(kb.: 3-4 éves), ha nem feltétlenül szükséges, mivel a COOLERMASTER N300 ház alsó tápos és a táp csak 4-pines alaplapi csatlakozóval rendelkezik, ezért szerintem kell az az átalakító kábel, és így a tápkábel sem lesz túl rövid.
    Ez a konfig így rendben lenne?

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101310 üzenetére

    Üdv!

    Nekem egy fekete példányom van, kb. fél éve vettem 8,2E-ért. Kibontottam és meglepődtem, hogy milyen könnyű. Aztán szépen beleszereltem a régi S775 konfigomat (chieftec ctg-500, Asus P5Q Pro, X5460@3,8Ghz + Arctic Freezer 7 Pro rev 2, 4x1gb ddr2 1066 hyperx, 120gb hyperx 3k ssd, 320gb Samsung hdd, Asus gtx750 1gb, Asus odd). Mindent adtak hozzá, sok csavar, kötegelő, stb. A kábelmenedzsment kicsit szűkös, de még azért használható. Szépen beleszereltem mindent, 1 plusz hűtőt is előre a gyári hátsón kívül. Gyönyörűen el vannak vezetve a kábelek, jó belenézni, a levegő szinte akadálytalanul járja át a házat. Sem zörgés, sem egyéb rendellenes zaj nincs, épp hogy hallom a ventiket pörögni benne. Nekem kimondottan tetszik, hogy az oldallapja zárt, oda nem való venti szerintem. Szóval a legjobb ár/értékű ház mondhatom 8-9E körül. Mindenhol van porszűrő ráadásul, még felül is. Összeállítva pedig nagyon stabil, kézben fogva sincs olyan érzés, hogy mindjárt szétesik.
    Negatívumként fél év után 1 dolgot tudnék mondani, hogy a pluszba berakott első venti által beszívott por meglátszik a ház előlapján kör alakban.
    Szóval engedd meg, hogy nyugodtan ajánljam bárkinek, aki olcsóbb gamer gépet rak össze magának.

  • zsolt1225

    aktív tag

    Nos össze lett rakva egy ilyen config most, de valami nem jó. Folyamatos kékhalál van. Lett tesztelve ram, az jó mindkettő. A tipp az, hogy vagy az alaplap hibás vagy nem működik jól a többivel és másikat kéne nézni.

    i5-6600
    Asus gtx960-4gb
    chieftec 500-80p
    asrock h170 pro4
    ddr4 kingston 8gb kit 2133 savage

  • b.gyula1983

    tag

    válasz arminlok #101442 üzenetére

    Deepcool Kendomen RD - 14E
    Chieftec CPS-500S - 16E
    Asrock B150M Pro4 - 25E
    i5-6500 - 65E
    2x4gb hyperx 2133 ddr4 - 16E
    Gainward GTX970 4gb Phoenix - 105E

    Ez 241E pcx-en. Ha kell mellé vinyó, akkor wd blue ezex 1Tb 14E, azaz összesen kb. 255E.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Dudu67 #101446 üzenetére

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS 500S - 16E (erős táp a konfighoz, de ki tudja mikor kerül a gépbe egy VGA)
    Asrock Z97 Pro3 - 26E
    i7-4790K + Raijintek Themis - 107E + 7E
    2x8gb hyperx fury 1866 - 24E

    Ez 188E pcx-en. VGA nincs, van helyette i7 tuningolható proci.

    Azt meg el kéne dönteni, mekkora tárhelyre van szüksége.

    Ha 250gb elég neki, akkor Samsung 850 evo SSD - 26E, ha kevés, akkor

    120gb hyperx fury ssd + 1Tb wd ezex blue hdd - 29E
    vagy
    2db wd ezex blue 1Tb RAID 0-ba kötve a dupla sebességért és a nagy tárhelyért - 28E

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101451 üzenetére

    i7-4790 (95E)

    összes mag: 3600
    turbo összes mag: 3800
    turbo egy mag: 4000

    i7-4790K (107E)

    összes mag: 4000
    turbo összes mag: 4200
    turbo egy mag: 4400

    Ezért javaslom én a tuning i7-et, akár tuning nélkül is, mivel amivel drágább annyival gyorsabb is, RÁADÁS a tuningolhatóság, ár/értékben ugyanazt kapja, ami egyébként sem megszokott, hiszen a csúcskategóriában egységnyi plusz erőért egyre többet kell perkálni. Ha beállítja az összes magot 4400-ra, az semmi komoly, biztos nem fog tőle kékhalálozni és észrevehető azért renderelési időben. Ráadásul ha beállítasz egy órajelet, azt tesztelni is szokás 100%-on. De ha nem állítja be, akkor csak annyival lesz gyorsabb, amivel drágább is volt. Hűtő meg egyébként sem árt egy i7-re.

    Másik amiért javaslom, az eladhatóság. Meg kell nézni 2. és 3. gen. i7 sima és tuning procik árát. Minimum van 10E+ különbség köztük.

    A lapot a raid lehetőség miatt választottam, egy H97 Pro4 24E, ez alig drágább de megéri a pluszt.

    VGA meg nem kell bele (egyelőre legalábbis erre a célra). Mi a baj azzal a Chieftec táppal? Ezért az árért szerintem jó választás.

    [ Szerkesztve ]

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz b.gyula1983 #101459 üzenetére

    Tudom mondtam, hogy nem írok neked, de ezt nem hagyom szó nélkül.

    Azt ne mond, hogy egy Sirtec belsős TT Hamburg vagy egy SuperFlower (FSP szintű táp) belsős táp, ugyanolyan, vagy rosszabb, mint egy CWT-s Chieftech?
    Szerintem ha ebben az ársávban van egy jó minőségű táp, akkor nemár, hogy a sz*rabb minőségűt írod?
    Ugyanannyiba kerül a jobb minőségű akkor miért a gyengébbet kell írni?

    H97 lapba meg még én sem láttam tuningot és neten sem olvastam még hasonlót.
    És itt hagyjuk is abba a sok offot szerintem. Ha valami komolyabb gond van akkor arra ott van a privát üzenet és le lehet rendezni.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101462 üzenetére

    Most jött be ez az új Chieftec táp, azt hiszem a CTG sorozatot váltja, ami egy megbízható sorozat volt hosszú időn át.
    Linkeltem egy tesztet, elolvastad? Milyen tulajdonságai vannak? Milyen értékeket mértek?

    Mutatsz nekem egy tesztet a Super Flower bronze fx-ről, aminél hasonló jól szerepelt? Miből gondolod, hogy rosszabb ez a Chieftec?

    Super Flower-nek a Golden green száriája volt jó vétel, pár hónapja a 450es volt 19 asszem. De kifutott. De ez a sorozat ez nem az a minőség :D

    [ Szerkesztve ]

  • user112

    senior tag

    Sziasztok!

    Filmnézésre, egy-két játék kipróbálásra szeretnék monitort és monitorkártyát vásárolni.

    Monitor: 23”, IPS-t gondoltam. ASUS VX239H-t néztem 50k-ért. Van esetleg ennél jobb ajánlat 40-50k között? Egy időben az LG 22MP57VQ-P volt itt ajánlott. Ez 10k-val olcsobb. Még mindig ajánlott?

    Videokártya olyan kellene ami elmegy a gépemen és azért hasznélható is. Nem tudom 30k-ból kijönne e valami?

    Ami van:
    Asrock h61M/U3S3
    Intel core i3-2100 3.10Ghz 1155 box
    Kingmax 4096 DDR3 1333MHz
    Wd 500Gb caviar black 7200rpm 32Mb sata3
    Chieftec ctg-500-80P 500W box

    Köszönöm.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101462 üzenetére

    [link]

    Valahogy ez se kapta meg az ajánlást a végén...

    De itt van ugyanonnan a teszt, mint amit a chieftec-ről is linkeltem. Mégis gyengébben szerepelt, akkor hogy van ez?

    [link]

    De azért oktassatok ki. Tudjátok mit, ha suliban lennénk, most azt mondanám, LEÜLHETTEK, EGGGYES!

    De befejezem az ingyen oktatást, sok dolgot tanultatok így is. (h97 tuning, új chieftec táp, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz user112 #101469 üzenetére

    Szia!

    LG 22MP57VQ-P még mindig ajánlott vétel, jó lesz az is.
    VGA: Használt is jó vagy csak újonnan?
    Használt: HD 7850/70, GTX 660(Ti), drágábban HD 7950/70
    Ha csak új: GTX 750Ti, Drágábban: GTX 950

    (#101470) Tukolp
    Szerintem jó lesz ez így:
    - 290mm fér bele maximum, de ha kiveszed a HDD blokkot akkor 400mm-es kártya is belefér.
    - SSD megfelelő, nyugodtan mehet rá játék is.
    - FSP Hexa 500 elég lesz ennek, nem lesz gond, belerakhatod.

    (#101472) b.gyula1983
    Figyelj én nem vitatkozok veled tovább. TT Hamburgból különben is többféle van, van egy régi HEC belsős, meg egy újabb Sirteces.
    A német teszteket meg linkelheted itt oda meg vissza, annyira nem tudok jól németül, hogy meg is értsem őket, csak kb értem mit írnak ott.
    H97 tuningot elismerem nem tudtam, mindenki hibázhat. (Bár én még mindig nem bíznám egy H-s lapra a tuningot)
    A Chieftec tápról meg majd megvárok egy olyan tesztet amit teljes egészében megértek.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • DR|FTK|NG

    veterán

    válasz b.gyula1983 #101479 üzenetére

    "Azért tipikus a hozzáállásotok, az új tagot így fogadjátok? Biztos úgy se ért hozzá, nemigaz?"
    Nem. Pl itt van SyMbioTe, de őneki jobb volt akkor is a stílusa, és jobban ért/értett hozzá(de ez most csak másodlagos).

    A Chieftec Force nem tűnik könnyen beszerezhetőnek, és arra csak 2 év garancia van.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz DR|FTK|NG #101480 üzenetére

    Előítélet megvan. Jobb volt a stílusa? Miben? Én nem így észleltem.

    Egyébként most linkeltem 2015.07 tesztet is a Hamburgról és eléggé lehúzták...

    Ők pedig úgy "hülyéztek" le a Chieftec táp miatt, hogy azt se tudták, milyen.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101532 üzenetére

    Raijintek arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS 500S - 16E
    Asrock B150M pro4 - 25E
    i5-6500 - 65E
    2x4gb 2133 hyperx - 16E
    120gb ssd hyperx fury - 15E
    Wd 20 ezrx - 21E
    MSI R9 380 2gb - 60E

    Ez 227E pcx-en.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz mettyuz #101563 üzenetére

    Tetszik a mottód :)

    Szerintem ennél a keretnél maradjon az olcsóbb ház.

    Zalman R1 - 13E
    Chieftec CPS 500S - 16E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 52E
    2x4gb hyperx 1866 - 13E
    wd ezex blue 1Tb - 14E
    Gainward GTX970 4gb - 104E

    Ez 231E pcx-en. (max. kereted, ami 200+15% volt). Ha így belefér, akkor így vedd. Ha nem, írok másikat. SSD amúgy kell rendszernek? (az +15E 120gb hyperx fury)

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101566 üzenetére

    Na először akkor had emeljem ki, hogy volt itt olyan, akinek fullHD alatti volt a monitorjának a felbontása és úgy kérte a konfigot, pl. 1680x1050. Neki egyértelműen a 2gb 380as, a keretébe az fért bele. Inkább mint az i3 és a 4gb verzió. Vagy fullHD alatt már nem lehet játszani, mert csúnya?
    FullHD-ra ha egyszer a keret x összeg, hiába ajánlod a másikat x+12E-ért, ha nem fér bele. De inkább ajánlom a 380gb-ot fullHD-ra mint a 270X-et, ami lehet belefér a 2gb-ba de sokkal gyengébb, vagy az a baj hogy erős a GPU? Vedd vissza az órajelét :). A játékélmény kinek mi. Lehet neked ultra és 40 fps elég, másnak kell a 60, high is jó és vram is elég. De még mindig kérdezem, mekkora gondot jelent ez egy átlag felhasználónak, hogy mondjuk a GTX970 a kevés vram miatt néha mikroszaggat? Egyáltalán észreveszi-e? Te linkelted az írást. Akkor ne legyen ajánlott a GTX970, csak az R9 390 8gb?
    Ha 200E a keret és 60E-s VGA fér bele, akkor R9 380 2gb mindegy hogy 4k a monitora vagy milyen, ez fér bele. Ha 210E és fullHD akkor legyen a 4gb. Mindegy hogy nvidia vagy amd.
    De én azt mondom, hogy ezek a VGA-k nem olyan erősek, hogy ultra-n nyomulj vele fullHD-n, ahol a vram miatt néha mikroszaggathat, amit lehet észre sem veszel.
    De ha mutatsz nekem egy fórumot, ahol az R9 380 2gb vagy a GTX970 3,5 gb TULAJok panaszkodnak a mikroszaggatás miatt, örülnék :).
    Mert ez eddig úgy tűnik, hogy a "zöldbab leves az nem finom, ne edd meg".

    Monitor annyiért jó volt, most asszem 40E. Ugyanannyiért van 23,6TN is. Lehet te nagy különbségeket veszel észre a képen, én nem, pedig mind a kettő van 23,6-osba. :) És itt sem az a kérdés, hogy melyik a jobb technológia. A TN 40E 23,6-ba, az IPS 50E. A kérdés, nyújt-e annyit átlag felhasználásra (szerintem egyáltalán nem), hogy a cipőkanállal mért konfigunkba belezsúfoljuk? Minden a kereten múlik. Drágább konfigba én se ajánlok TN-t, akkor már miért ne a drágább, de akkor már jobb táp/alaplap stb. is bejön a képbe. (egyébként ha egy normális 170/160as TN panelt állítanék egy legolcsóbb IPS mellé és elindítanék neked egy játékot, azért megnézném, meg tudnád e mondani, melyik melyik :) Egyik kolléga váltig állította, hogy az alkoholmentes sört ő nem bírja meginni és bizony ő 100 közül is kiszúrja, mert nem "bizseregteti" a gyomrát. Teszteltük. 5 különböző alkoholmentes sört választottunk ki, míg neki azt mondtuk, hogy 4+1 alkoholos. Végig kóstolta, majd választott és az alkoholos sör doboza mellé tette. Mi meg mondtuk neki, ez nem semmi, eltalálta. Aztán szépen megittuk a söröket, majd megmutattuk neki az alkoholmentes sört, amit valójában ivott. Erről ennyit)

    Az IQ kérdése nagyon is számít, hiszen sok a változó és a tényező, amit figyelembe kell venni. Egyszerűen az élet minden területén használod. Bármiről legyen szó. Az enyém 128 és 132 között volt a tesztekben általában, a mensa-s tesztben 125+, de nem mentem el ott is megírni hivatalosan. Ha pesten laknék kíváncsi lennék azért pontosan mennyi és elmennék :).
    Na persze abban igazad van, hogy az IQ itt kevés, kell hozzá ismeret is.

    A 750Ti meg 37E-ért ugyanaz, mint a 950 50E-ért, ár/teljesítményben. Szóval ha arra van pénz, akkor a kissebbet is nyugodtan. Viszont egy R7 250 gddr5 25E, egy GTX7501gb 33E, akkor semmiképp se ajánlanám az elsőt, bár bármilyen APU-nál erősebb, de az ár/teljesítmény mutatója jelentősen rosszabb ezért rossz vétel.

    Mint elmondtam, nincs a házzal kapcsolatos bizonytalanság. Vagy elhiszed vagy nem amit tapasztaltam. Nem teszel előre ventit pluszban és kész, poros sem lesz az eleje :). (nemrég nézegettem autót, zafira b-t, automatát akartám. totalcaros teszt, lehúzták az automatát. Annak ellenére azt vettem. Hát utólag a fejemet a falba verném - mint itt az érvek nélküli kolléga - ha nem azzal vettem volna). Az N300 oldalsó két ventije által beszívott por (porszűrőn ami fennakadt) ugyanúgy meg kell látszódjon, mint a raijintek arcadián lévő első porszűrőn. Atombiztos, +5E-ért lehet jobb VGA-t kaptál volna vagy alaplapot, csak példaként. De ha az a ház tetszik, akkor persze hogy azt veszed, félretéve a logikát.

    Megalapozott ajánlás. Pl. a hamburg táp? 3 tesztet találtam a templom matricásról, mégis azt írták, hogy nem tudják ajánlani. Chieftec új tápjáról is már van 3 teszt, mindegyikben ajánlott. Plusz egy táp belseje ha változik, az ajánlás sem él tovább, amíg új teszt ezt meg nem alapozza. A hamburg 3x változott 2 év alatt, akkor az megbízható?
    Vagy a G3220 ajánlása 16E-ért milyen teszteken alapul, G1840 proci 10E árával szemben?

    Már bocs, de én nem megtámadtam, fordítva történt, amikor írtam a konfigot, hogy ezt vagy azt ne ajánljam senkinek. Én teszteket mutattam, hogy állításom alátámasszam és miért is jobb mint amit írtak.

    Bár állításod szerint az IQ-d kicsúszott a 0,2%-ból az utóbbi években, hacsak nem agysérülésed volt, ez nem fordulhat elő. Ugyanis a korral korrigálják az eredményt. Felnőtt korban ez már nem változik, hacsak nem 100as szög áll a fejedbe.
    Illetve bizonyos szint felett az ember kikapcsol bizonyos ösztönös dolgokat, mint pl. előítélet (mert az nem logikus), míg a te írásodból halványan süt. És úgy magyarázod a jó döntésed pl. az N300-al, hogy az Arcadia-t meg sem próbáltad. Bizony sokkal jobb az ár/értéke. És a szellőztethetősége sem rosszabb egyáltalán, itt a teszt, hogy ne a levegőbe beszéljek:

    [link]

  • [CS]Blade2

    addikt

    Netezésre, filmnézésre (1080p streamet, 25GB-s MKV-t vigye azért) mérném fel, hogy mit érdemes venni:

    Van
    monitor 19" 1280x1024
    bill+egér
    HD320KJ HDD
    Coolink 400W körüli táp

    Ami kellene: lap+cpu-igp+ram+ház+valami kis hangfal+WIFI+lehet, hogy táp.

    Miben gondolkodjunk: használt LGA775-től kezdve akár egy új Skylake-en.
    Kevés hely lenne, mATX-ben kellene gondolkodni,
    ha skylake, akkor kell HDMI is és DVI is.
    PCI vagy skylake-nél PCI-E 1x a WIFI-hez.

    Skylake mehetne a Chieftec tápommal, HD103SJ-vel, de akkor a P5B-t el kéne fűrészelni, hogy beférjen egy mATX házba.

    Amit én néztem: Gigabyte H110 (a legolcsóbb, amin már van HDMI) + G4400 + 4 vagy 8G DDR4, Zalman T4, FSP 350APN + Genius 2.0 + TP-link PCI-E wifi.

    H81+G32xx + 4GB DDR3 egy 10-esel lenne olcsóbb, és állítólag 10-15%-al gyengébb, az IGP sokkal.

    Sandy/ivy nyomja IGP-ből a videót és van win 10 driver? Mert az is jó lehet használtan, ha ár/értékben van jó használt lap+cpu+ram a hw aprón.

    Összeg: Nem akarok túl sokat költeni, ezért is használnám fel a meglevő cuccokat, ha jobb lenne a minimális felhasználásra egy régebbi rendszer, akkor inkább az. A keret így kb. 30K és 70K között.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101584 üzenetére

    Vedd a Gigabyte B85M-D3H lapot és a 4460 procit, az ismeri alapból.
    2gb 960 nagyon rossz vétel, mutathatok teszteket, egy R9 380 2gb 60E és jobban szerepel nála. gtx960-ból a 4gb jó választás sőt ha van keret akkor a 380-ból is.
    Ha már ekkora ssd, akkor Samsung 850 evo 250gb inkább.

    De mire is kell a konfig? Mert a végösszeget nézve, ami 235E, valahogy úgy tűnik hogy egy GTX970/R9 390-nek is ki kéne férnie. Ha gamelni kell, inkább a jobb hardvereket venném és később bővíteném mondjuk proci hűtővel, ssd-vel...

    Nem rossz az a táp, de egy r9 390hez már nem tenném. Mégiscsak 18A jut a procin kívül mindenre, ami 216W. Egy stressz teszt alatt le is kapcsol egy komolyabb AMD vga-val, VGA húzásról nem is beszélve. Egy Chieftec CPS-500S ugyanennyibe kerül, 450W azaz 37,5A 12V-on van mindenre, osztatlanul. 3 tesztet találtam eddig róla, mindenhol ajánlott. Hatékonysága is elég jó, 20/50/100% terhelésnél 85/89/86%.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Gaston 009 #101593 üzenetére

    HÁZ ok, te döntésed.
    TÁP nagyon túlzás és csak belépő. Chieftec CPS-500S 16E, vagy FSP Raider S 550W 20E, vagy abszolút csúcs Seasonic S12G 450W 27,7E, 550W 28,5E. A 450 verzió elég bármire egyébként, amit 1 vga-s konfiggal el tudsz képzelni.
    ALAPLAP ok.
    CPU ok.
    RAM ok.
    ODD ok.
    BILL. ok, te tudod.
    MONITOR ok.
    VGA ok, de ha hozzádobsz 30E-t, sokkal erősebbet vehetsz, pl. Gainward phoenix gtx970 4gb/Gigabyte gtx970 WF3 OC 4gb. Ár/érték annál a gtx960-nél nagyon rossz a gtx970-hez képest.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz reca123 #101604 üzenetére

    Ez egy imperiumos gép, nem?

    Azokra 3 év volt (most asszem már csak 2 és 3 vásárolható pluszba) és a hardverekből ítélve nem lehet 3 évesnél régebbi. Érdekes, hogy nincs rá gari, vagy lehet valami gondja van (fagyogat időnként, stb.) azért mondja hogy nincs rá gari. Ennyit érne 1 év garival is és a táp akkor is cserés. Miután kifizetted és elhoztad a próbagarival kitörölheted a segg@det. Nem hinném, hogy ha visszavinnéd a rossz hardvert (ami akkor még jó volt állítólag mikor elhoztad) ő meg szépen leszámolja neked a lét. Inkább mondaná hogy biztos te helytelenül használtad és lerázna.
    Szóval használtan magánszemélytől a próba gari az olyan mint ha nem is lenne.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E (ha csicsásabb kell, Sharkoon VG4-W 3 színben 11E)
    Chieftec CPS-500S - 16E (37,5A 12V ágon az a Thermal Master 20A 12V ágon és mindkettő 500W névleges :) , a minőségről és hatékonyságról nem is beszélve)
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 53E
    2x4gb 1866 hyperx - 13E
    Wd ezex blue 1Tb - 14E
    MSI GTX750Ti - 37E
    vagy
    Gigabyte R7 370 WF2OC - 44E
    vagy
    Gigabyte GTX950 WF2OC - 51E

    Ez újonnan 160E vagy 167E vagy 174E erősebb VGA-val, 2-3 év garival, minőségi táppal. (cpu hűtő nem létszükség az i5-re). Annyival azért nem olcsóbb a gari nélküli és sz@r a táp is, hogy kockáztassak.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Gaston 009 #101611 üzenetére

    Chieftec táp -6E
    ODD nélkül - 6E

    Így már csak 18E hiányzik a GTX970-hez, ha pcx-en veszed további 10essel olcsóbb kb. az egész így már alig kell hozzátenni, kevesebbet mint a kihagyott SSD ára. Amit egyébként játékos gépben nem nagyon fogsz érezni, mivel kicsi hogy arra telepíts játékokat.

    Ha 250gb-ra elférsz, akkor csak SSD-t vennék, Samsung 850evo 250gb 25E pcx-en. Az már játékoknak is elég lehet.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz olomhuszar #101623 üzenetére

    Zalman Z3 Plus - 12E
    Chieftec CPS-500S - 16E (új táp, jó teszteredményekkel és hatásfokkal, 450W 12V-on)
    Asrock B150M Pro4 - 24E
    i5-6500 - 64E
    2x4gb ddr4 2400 - 16E
    Samsung 250gb evo - 25E
    2Tb seagate - 20E
    Gainward GTX970 4gb phoenix - 104E

    Ez pcx-en 281E. Egy Deepcool gammaxx 300 hűtő nem ártana még bele +6E.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Lámafans #101628 üzenetére

    HÁZ
    Ez a konfig ha jól számolom olyan 250W-ot vehet fel 100%-on a konnektorból max. Na ez nem egy túl nagy érték, hiszen ebből mondjuk teljes terhelésen 30W hőt a táp a belső részek melegítése nélkül a háztól függetlenül elvisz. 220W-ra van 3db szívó ventilátor, 1 befújó. Szerintem elég ez ide. 11E maradt a keretből amit összeírtam, ez fért bele (1E híján), de ide elég is és szerintem egy szép ház.
    Annak az N300-nak a kábelmenedzsmentje 8mm, +2E az ára is, de ha belefér, vegye azt persze, ha tetszik is neki. De inkább a proci ventire költenék előbb +6E-t és csak utána erre.

    TÁP
    Chieftec Force 500S

    [link] - Ajánlott

    Chieftec Force 550S

    [link] - Ajánlott

    Chieftec Force 650S

    [link] - Legjobb ár/érték

    Az 500W verzió szerintem mindenre elég és nagyon jól teljesített, de a nagyobb 550es testvére is, a 650-es szintén, bár egy család nagyobb tagjai nem feltétlen ugyanolyan jók, mint a kisebbek (pl. raider széria). De ez a 3 teszt csak elég már, legfőképp az első, ami ugye arról szólt, amit ajánlottam.

    Az általad oly megbízható templom matricás Hamburg 530W szereplései

    [link] - Nem ajánlott (2013.09.)

    [link] - Nem ajánlott játékos gépbe (2014.01.)

    [link] - Utolsó hely (2015.07.) - Az ára miatt esetleg vállalható, azt írják.

    3 teszt chieftec pro és 3 teszt hamburg kontra, plusz egy negatívum a folyamatos változtatás, ami miatt megbízhatatlan és követhetetlen, melyiket kapod épp kézhez. A személyes visszajelzés alapján nem lehet tápot megítélni, ezt hogy is gondoltad? Nézd csak meg pl a CM elite power tápok visszajelzéseit pcx-en, mindenki áradozik róla, akinek az van. Tesztek alapján lehet megítélni. 6-12 hónap nem huzamosabb idő. Csak hogy példát is mondjak, imperiumos i5 gépek 500W thermal master tápokkal jönnek, single 12V 20A tudással. Na azok sokkal jobban ki vannak használva (nem max. 50%) és 3 év garit adnak a konfigra kompletten. Ehhez képest egy tesztekkel alátámasztott, megbízható CTG sorozatot váltó tápot nem ajánlani, helyette egy tesztekben lehúzott állandóan változó tápot ajánlani az a nem jó, szerintem. Vagy ott a Hexa+ 500 amit írtál, ami ugyan hozza a minimumot, de a 18A 216W a procin kívül nem túl sok, igen hamar túl lehet lépni egy komolyabb AMD kártyával vagy egy gtx970 tuninggal, az ára ehhez képest viszont 16,5E.

    HÁZ

    Leírtam a saját tapasztalatot és linkeltem tesztet is az arcadia-ról, íme:

    [link]

    De hogy ne csak 1 legyen

    [link]

    [link]

    Ha nem előítélettel tekintenél az általad ismeretlen dolgokra, sok új dolgot ismerhetnél meg. 8,5E a fehér szép és nagyon jó választás!!! Akár 20-an is írhatjátok az ellenkezőjét, tesztek ellenében, úgy hogy egyikőtöknek sincs, ha meg van, mi a gondja vele ami miatt nem ajánlja?
    Egyébként ha te az általam bele épített konfigból azt érzed fontos adatnak, hogy 30E-s, nem pedig pl. azt, hogy egy 125W TDP proci van benne húzva, nem tudom mit mondjak. Ráadásul ha tudsz ilyen konfigot 30E-ért, vevő vagyok rá :).

    Szóval akkor én kérdem, hogy WTF?

  • b.gyula1983

    tag

    válasz -Mike- #101644 üzenetére

    Igen, 13E-t megér pluszban a 4gb-os.

    Ha skylake-t nézegetsz, akkor tessék:

    Raijintek Arcadia fehér - 8E (vagy amilyen tetszik, ha ez nem, egyébként jó ház)
    Chieftec CPS-500S - 16E
    Asrock B85M Pro4 - 24E
    i5-6500 - 64E
    2x4gb 2400 ddr4 hyperx - 16E
    wd ezex blue 1Tb - 14E
    Gainward phoenix GTX970 - 104E

    Ez 246E pcx-en.

    SSD csak a rendszer és programok indulását dobja meg, játék nem nagyon fér 120asra, szóval nem igazán fontos, ha a játék a lényeg. Ha mindenképp akarsz, akkor Samsung 850 evo 250gb 26E, az már elég lehet játékoknak is és megdobja a teljes élményt, akár vinyó sem kell mellé.
    ODD kell egyáltalán?
    RAM 2x8gb jó, mert nem kell majd bővíteni, de ráérsz a második 8gb-ot később is megvenni, ha majd kelleni fog, addig inkább az erősebb hardvert válaszd.
    Az a deepcool hűtő jó, mert halk, 6E egyébként pcx-en, ha kell, de később is mehet bele.

    Ja és ne tévesszen meg abban a gépben a 600W táp, biztos, hogy sokkal kevesebbet bír az általam ajánlottnál és minőségileg silány.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Worlynox #101665 üzenetére

    Zalman Z9 plus - 17E (jó ez, ha tetszik, nincs USB 3.0 kivezetés előre, ha ez gondot okozna esetleg)
    Chieftec CPS-500S - 16E
    Gigabyte GA-B150-HD3P - 28E (van raid, m.2, atx méret)
    i5-6500 - 62E + Deepcool gammaxx 300 - 6E
    2x4gb 2400 ddr4 - 16E (ráérsz bővíteni, ha majd kell, ma még nem)
    hdd/ssd van
    Gigabyte G1 GAMING GTX970 4gb - 113E / MSI GAMING 8G R9 390 - 115E

    Ez 258E vagy 260E pcx-en, attól függ melyik VGA a szimpatikus. Igazából ez kompromisszumok nélkül visz mindent, ha nincsenek egyéb extra igényeid ezt venném.
    Ha 500gb elég neked, esetleg vennék egy Samsung 500gb 850 evo SSD-t 48E-ért és csak azt tenném a gépbe vinyó nélkül meglévőket eladnám. De ha ez a méret kevés a céljaidra akkor jó úgy ahogy most van.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz krisz3000 #101667 üzenetére

    Ez 210E INTEL 6.gen., kicsit túlfutott a kereten, pcx-es árak.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS-500S - 16E
    Asrock B150M PRO4 - 24E
    i5-6500 - 62E
    2x4gb 2400 ddr4 - 16E
    wd ezex blue 1tb - 14E
    msi armor gtx960 4gb - 70E

    Ha sok, akkor 193E INTEL 4.gen., maradék 7E-ből beleférhet pl. egy jobb CPU hűtő a gyárinál vagy nézel drágábban házat vagy csak megmarad a 7E :).

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS-500S - 16E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 53E
    2x4gb 1866 ddr3 - 13E
    wd ezex blue 1tb - 14E
    msi armor gtx960 4gb - 70E

  • KubanitoS

    veterán

    válasz SyMbioTe #101678 üzenetére

    Köszi neked is! :B

    Azt hiszem az alaplap mindenképpen marad az Asrock Pro4, már hárman ajánlottátok + a boltos is csak jókat mondott róla.

    Tápot tudnátok javasolni valami értelmeset?

    Chieftech 650w-osat néztem ki 20-ezer forint körül.

    [ Szerkesztve ]

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz KubanitoS #101680 üzenetére

    Én ezt ajánlom, Chieftec CPS-500S - 16E pcx-en.

    Itt linkeltem róla teszteket

    #101632

  • membrandj

    nagyúr

    válasz m4csk4fogo #101732 üzenetére

    i5-2400-2500 ~ 30k
    b75 lap ~ 10k
    2x4GB ddr3 ram
    vga: na itt aztán lesz rengeteg "jó" gtx 660, hd 7850, 7870, r9 270, gtx 760 ~ 30-40k
    satás hdd
    normális ház .
    táp fsp,chieftech. Szedj össze párat és linkeld be ide.
    Ezek 1155 alapú gépek.

    Liar
    Az a ház ok.
    Szerintem strix.

    b.gyula1983
    Mindenféle menőzés és társai nélkül szerintem én jobban tisztába vagyok ezekkel.

    "Tudod, mi az hogy hivatalos disztribútor?
    Igen.
    Tudod hogy ezek a gyárral kapcsolatban vannak?
    Jobb esetben.
    Tudod hogy a pcx-nek vagy bármelyik kiskereskedőnek mekkora a raktárkészlete ahol ilyen általad említett darab megbújhat?
    Tudom, körülbelül 0. pcx, ipon és az olcsó helyek pont ezért olcsók, mert nem tartank készletet. A nagykerek árait listázzák a haszonkulcsukkal. A nagykereknél már nem tudom,hogy hány bújhat meg.

    Ha a gyártó azt írja, hogy új vásárlásnál már gyárilag F12 biossal kapod minimum, az neked még kevés?"
    Nekem bőven elég,de nem is én vagyok itt a kérdés, hanem az átlag user, aki megveszi."

    Ha ezekben 110%-ig biztos vagy, akkor miért nem mered azt írni,hogy"igen, vállalom a bios frissítés ingyen és bérmentve, postázással stb-vel együtt, ha megszívja a kedves kérdező"?
    Mert ha ezt vállalod, akkor nem szólok egy szót se, de ne tűnj majd el, ha ne adj isten 1000-ből 1-nél ez előjön.
    Amúgy megsúgom,hogy a giga honlapján már ~ 1 éve, talán a refresh procik megjelenése után pár héttel már All-t írt, amikor még aztán bőven volt régi biosos lap a piacon.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz lood55 #101785 üzenetére

    Kérdezd a Lámafans-t, miért ajánlott a Tt Hamburg? (várható válasz: mert itt mindenki ajánlja. :) 3 tesztet linkeltem ellene, ő egyet se tudott mellette, innentől hagyjuk már azt a tápot)

    A Tt az nem ajánlott, a Hexa+ a minimumot tudja, semmi több.

    Be quiet L8 400 viszont AJÁNLOTT és röhögve viszi a konfigodat. A hexa+ 500 pl. nem bír nagyobb konfigot nála, SŐT.

    A bios probléma azzal a lappal nem létezik, a gigabyte honlapja szerint. Ha létezik, akkor megtévesztő a gyár specifikációja az oldalon.

    De ha valami 390 vagy 390X VGA-ban gondolkodsz majd valamikor, akkor inkább ezt a tápot válaszd:

    Chieftec CPS-500S - 16E (szintén 3 tesztet linkeltem róla és ajánlott volt :) )

    VRAM kérdés

    Fontos a 4gb, GTX-960-nál mindenképp mert sokat gyorsul tőle, de nem használ 4et, mondjuk 2,5öt max. jelenleg. De ilyen meg nincs, csak 2 vagy 4gb-os. :)

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101794 üzenetére

    Nem velem kéne "mit tenni", hanem elolvasni a linkelt teszteket és fejleszteni az ismereteket. Gondolom egyikőtök se olvasott bele, "de akkor is jó az a táp", azt viszont mondjátok, mert mások is azt mondták.
    Szóval nektek nem kéne ajánlani inkább azt, legalábbis a tesztek szerint, ugyanis nem szubjektív vélemények alapján ítél pl. jonnyguru sem, hanem a mért adatok alapján.

    Ha viszont a Chieftec-ről a 3 tesztet elolvastátok volna, tudnátok milyen a belseje, vagy az eredményei és bátran ajánlanátok.

    Vagy amit linkeltem a Be quiet L8 400W tápról, magas minőségű, erősebb egy 500W Hexa+-nál, ha már gamer gépekbe ajánljuk.

  • Warhawk88

    csendes tag

    Hali,

    Kérnék 1 kis segítséget. A már kicsit öregecske asztali gépen tervezek 1 kis renoválást. A büdzsé 60 max 70 ezer lenne. Alaplap, proci, memória lenne a kiszemelt célpont. A gép alapvetően játékra kell(nekem), anyának meg netezésre/skype.

    Alaplap,proci minél jobb. Memória DDR3 és 8 giga lenne a cél.
    Procinál eddig az I3 4170-et néztem. Alaplapra nincs semmi ötletem.
    Tanácsokat,esetleg módosításokat is meghallgatok.

    Jelenlegi amiről váltani szeretnék:
    Alaplap:Gigabyte GA-MA770-DS3
    Memória: 2x2 giga
    Proci: AMD X2 5000+ 2,61GHz

    Ami marad
    Táp: Chieftec 500W
    Videokártya: Ati Sapphire 7750 HD 1 giga
    HDD: Samsung HD501LJ 500GB

    Előre is köszönöm a válaszokat/javaslatokat.

    Peti

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Warhawk88 #101934 üzenetére

    Táp? A chieftech a gyártó, nem a típusa. Kora?
    Ház nincs?

    Asrock h81m-hds ~13k
    i3-4130 ~ 32k
    2x4GB ddr3 kingston fury ram ~ 13k
    Viszont nem ártana vga-t is cserélned. Gtx 750 ti 2GB ~ 39k min.
    Ha a táp örge, 7-8 éves már, akkor fsp hexa+ 400W ~13k

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz Warhawk88 #101934 üzenetére

    Szia!

    Milyen Chieftec táp? Pontos típus jólenne ill hány éves?
    Későbbiekben tervben van VGA frissítés is? Mert akkor ok az i3, de ha nem tervezed cserélni, egy Pentium is elég mellé.

    Alaplap: MSI H81M-E34, MSI H81M-E33, MSI H81M-P33, Gigabyte H81M-S2H, Gigabyte H81M-HD3, Asrock H81M, Asrock H81M-HDS, HDS R2.0 ~13-15k
    Proci: i3-4130 ~33k (Ha Gigabyte H81M-S2H-t választod akkor mehet i3-4150/60/70-es proci is, ha nem drágább)
    Ram: 2*4Gb Kingston HyperX Fury, Savage, Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LP ~13-15k
    Össz: 59-63k
    +Ha esetleg belefér VGA csere (játékok miatt, HD7750 nem egy acélos darab) :GTX 750Ti 2Gb ~40k

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • mcgyver87

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #101878 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! A tápom Chieftec CTG-500-80PB. A 960-ast azért választottam, mert az X-Plane szimulátor nagyon proci igényes (valós időben számol aerodinamikát), ezért fontos hogy az i5 erős legyen. Így lejjebb adtam a VGA-ból az árkeret miatt...

  • suhi84

    tag

    Sziasztok!
    Egy alap gépre lenne szükség amin lehet netezni és azért a Full HD-s videókkal se legyen gond. Az alábbi konfigot dobtam össze:

    -alaplap: MSI H81-P33
    -táp: FSP 350W ATX-350PNR, de lehet ahonnan vaszem ott nincs
    B tervnek ha megfelelő: Chieftec 350W 8cm OEM (GPS-350FB-101A) vagy más???
    -memória: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Blue Series CL10 (HX316C10F/4)
    -ssd: Adata 64Gb ASP600S3-64GM-C
    -optikai: Samsung SH-224FB/BEBE
    -cpu: Intel Pentium G3250 v G1840
    kérdés megéri-e a plusz 5000-t a G3250 avagy sem?
    -ház: minit szeretnék ebből ezeket találtam Zalman T5, Zalman ZM-A1 esetleg ha van jobb???

    A keret nagyon max 70 lenne.
    THX!

  • b.gyula1983

    tag

    válasz phanze #102078 üzenetére

    Ahogy Driftking is írta, nem túl jó a skálázódás, ha több kártyát használsz.

    R9 390X crossfire rendszert néztem, aminél 1080P-ben volt 53% átlag, ugyanazokkal a játékokkal 1440P-ben 68% átlag és 2160P-ben 76% átlag teljesítmény növekedés. Ezeken a kártyákon 8gb vram van, ami CFX rendszernél nem adódik össze (van kivétel), csak a számítási teljesítmény növekszik. - Ebből az látszik, hogy a magasabb felbontás jó hatással van a CFX-re. Viszont a magasabb felbontáshoz meg több vram kell, nem 3gb. A te kártyád régi felépítésű, csak 3gb vram-os (nem adódik össze). Az meg már 1db GTX-970-nek is kevés tud lenni. A fogyasztásához mérten pedig jól szellőző házra van szükség, erős táppal. (nem a ráírt W a lényeg, hanem hogy 12V ágon mit tud, azt nézd a matricán)

    Szerintem ha veszel egy fullHD AH-IPS paneles 24 collos monitort (van már 43E körül), az elég lesz minden célodra. (Ez a 4K drága és lehet a VR szemüvegeké a jövő)

    Sokkal jobban járnál VGA téren egy R9 390 8gb kártyával, CFX az nem a te kereted, sem a 4K, legalábbis abból amit írtál. Az nagyon keveseket érdekel csak egyelőre.

    Az FX procikat meg felejtsd el, ha játszani szeretnél. Arra INTEL való, ha tetszik, ha nem. [link] - Van itt néhány játék, elemezd.

    Én ezt ajánlanám neked

    HÁZ Gembird CCC-GJ-002 - 13E (+2db Arctic F12 PWM venti, 1db alulra, 1 hátra)
    TÁP Chieftec CPS-500S - 16E
    MBO Asrock B150M Pro4 - 24E
    CPU i5-6500 - 63E
    RAM 2x4gb 2133 ddr4 hyperx - 17E
    HDD WD ezex Blue 1Tb - 14E
    VGA Sapphire Nitro R8 380 8gb - 112E

  • C_hris

    tag

    Sziasztok

    A következő konfiguráció mennyire lenne megfelelő szerintetek?
    Gyerekeknek lesz általános felhasználásra és játékra (főleg 3D autós játékok). Egy full hd monitor lesz még hozzá.

    Alaplap: GIGABYTE GA-B85-HD3
    CPU: INTEL Core i3-4130 3.40GHz 1150 BOX
    Memória: HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/8
    Videókártya: ASUS GTX750-PHOC-2GD5 GTX750 2GB GDDR5 OC PCIE
    DVD: SAMSUNG SH-224FB/BEBE Fekete OEM
    Merevlemez: TOSHIBA Desktop 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050
    Táp: CHIEFTEC GPS-500A8 500W
    Ház: AKYGA AKY308OR

  • Zsolti900114

    tag

    Sziasztok!

    Korábban már kaptam itt jó tanácsokat, évekig hibátlanul működő gépet raktam össze a segítségetekkel. Most viszont meghalt az alaplapom, és mivel 1155-höz már elég jó alternatívát nem találtam cserének, elgondolkodtam azon, hogy alaplap-proci-ram kombót kellene cserélnem.

    Teljesítményben nem szeretnék visszalépni az i3-2100-hoz képest, ami ugyan nem csúcstechnológia, de engem kiszolgált nagyrészt. A mostani lapom Asrock H67M-B3, de kijött rajta a revízió előtti lapok sata-usb vezérlős gondja, így nincs már elég csatim.

    Amim van:

    Cooler Master Elite RC370 ház
    Chieftec CTG-500P táp
    VTX3D HD6850 VGA
    2x 4GB Kingmax 1333 MHz RAM
    Kingston HyperX Fury SSD
    1TB + 500 GB HDD
    belső kártyaolvasó
    DVD író
    Firewire kártya
    2x FullHD monitor

    Amire használom:

    Elsősorban munka, ami esetemben újságírás és járulékos dolgai, tehát képszerkesztés (akár PS-sel, RAW-okat is), internetes keretrendszerbe feltöltés. Alkalmanként videovágás. Néha játszom is, Project Cars, Assetto Corsa, PES, ilyesmivel, de erre az időm nem sok úgyse.

    Mennyim van rá?

    Na, ez nem könnyű kérdés. Alapvetően minél kevesebből szeretném megúszni, a mostani i5-ösök árára már húzom a számat.

    Alaplapból a Gigabyte GA-B85M-HD3-at néztem első körben.

    Processzorból viszont például nem tudom, hogy a fenti környezetbe mi illene. i5-tel jól járnék-e, és érdemes rá beruháznom, vagy a VGA-m úgyis a szűk keresztmetszet, ezért inkább i3-ból nézzek valamit, ami nem a belépő darabja a sorozatnak?

    A meglévő memóriámat kezelné-e mindez, vagy lutri, és vegyek inkább 1600 MHz-s HyperX-ből egy 8 gigásat?

  • uregpapa

    csendes tag

    Sziasztok! Gyerekeknek szeretnék egy gépet összerakni úgy, hogy később fejleszteni tudjam. Kezdetnek i3 4170, gtx750 ti re gondoltam. Fullhd monitor, chieftech táp(550 W,fél Éves), wd 500 GB hdd van. A rászánt keret 100k körül. Előre is köszönöm.

  • Strayer

    csendes tag

    válasz Lámafans #102359 üzenetére

    Jelenleg :
    Gigabyte EP35C DS3R alaplap
    Processzor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz, 2400 Mhz, 2 mag, 2 logikai processzor
    2x2Gb memoria (nem tudom a Mhz-t)
    chieftec 500W táp
    Ssd van a gépben
    Videókártya pedig az emlitett GTX 650

    A keret pedig 150k

    A procihoz (i5 4460) ragaszkodnék ha nem rossz. Mert Edigitalnal venném egy részét. És elégé korlátozottak a készletek.
    De ha vennék vga-t akkor vagy ezt néztem:
    Gigabyte NVIDIA GTX 960 2GB GDDR5
    vagy
    Asus STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 2GB

    [ Szerkesztve ]

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz krbC #102379 üzenetére

    Szia!

    Játékra lesz? Ha igen akkor kb. ok.

    Táp: Én nem centizném ki ennyire, egy 450-500W-os mennyen alá: SuperFlower 450W ~14k
    TT Hamburg 530W, FSP Hexa+ 500W, FSP Hyper M 500 (FÉLmoduláris)~15-20k
    Hűtő: Szerintem ok, olcsóbban Deepcool Gammaxx 300 ~6k
    Ház milyen van?
    Többi ok.

    (#102380) Strayer
    Chieftec táp az milyen? Pontos típus kéne. Ha jobbfajta Chieftech akkor megoldható a 960-as kártya is talán.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Dudikoff. #102435 üzenetére

    HÁZ Sharkoon VG4-W - 11E (3 féle színben is kapható)
    TÁP Chieftec CPS-500S - 16E
    MBO Gigabyte B150 HD3P - 28E
    CPU i5-6500 - 63E
    RAM 2x4gb 2133 DDR4 - 17E
    SSD van
    VGA ráér.

    PCX-en 135E. Ebbe akár R9 390 8gb VGA is mehet majd később, ezért a nagy táp, addig meg bőven elég a prociba integrált. Legújabb generációs, sokáig elég lesz neki és nem marad szégyenben a haverok előtt se a Skylake konfiggal. :D

  • luise178

    tag

    na hali mindenkinek! 2 konfig ajánlat kéne:

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Játszani, Filmet nézni.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

    XFX 7770 1Gb videokari;
    Samsung evo SSD 120Gb;
    1 Tb Seagate winyó;
    auzen prelude 7.1;
    chieftech GPS-450AA-101A
    billentyű, egér, etc..

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    alaplap; proci; memória; procihűtő; esetleg tápegység, ha szükséges

    4. Mennyi a kereted rá?

    100ezer huf, de lehet ki tudok gazdálkodni 150-et. ezért kell 2 ajánlat. 100-ra, és 150-re.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

    1440x900, ebben is játszok

    tudom, hogy a videókari nem 1 világbajnok, de a cseréje egy későbbi beruházás alanya lesz. szóval olyan konfigokban gondolkodom, ami egy nagyobb videokarival is elbír majd.

    köszönöm előre is! :D

    [ Szerkesztve ]

    ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ƵøŁĭ #102477 üzenetére

    HÁZ Raijintek Arcadia fehér - 9E
    TÁP Chieftec CPS-500S - 16E
    MBO Gigabyte B85M-D3H - 20E
    CPU i5 4460 - 56E
    RAM 2x4gb 1866 ddr3 hyperx - 13E
    HDD wd ezex blue 1Tb - 14E
    VGA Gainward GTX960 4gb - 68E

    Ez 196E pcx-en, 4. generációs. + 5E összeszerelés.

    6. generációs (legújabb) is kijön 213E-ből (SSD helyett), + 5E összeszerelés.

    MBO Asrock B150M Pro4 - 25E
    CPU i5-6500 - 64E
    RAM 2x4gb 2133 ddr4 hyperx - 17E

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák