Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dnalorr

    tag

    Sziasztok!

    Asztali gép vásárlás előtt állok, és szeretném ebben a segítségetek kérni. Tanulmányaimon belül a 2-3 vendéggép egyidejű virtualizálása feladta a leckét a jó öreg notebookomnak (i5-5300u, 8GB RAM)....

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Legfőképpen tanulásra, ezen belül is a VirtualBoxon belül 2-3 vendéggép egyidejű futtatása a legnagyobb indok, amiért pc vásárlásra "kényszerültem". Nagyritkán játék, de nem elsődleges szempont, arra ott az xbox.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nem rendelkezek semmilyen alkatrésszel, évek óta notebookot használok.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitoron és vga-n kívül mindenre, előbbit nemrég vettem egy 75hz-es FHD Dell-t, utóbbit meg inkább később, használtan. Számomra előny, ha van IGP a prociban. Játszani nem nagyon játszanék, és egyenlőre több, mint a semmi.
    4. Mennyi a kereted rá?
    150-170k vga nélkül

    Visszaolvasva korábbi ajánlásaitok alapján az alábbi vasat gondoltam én:

    Alaplap: ASROCK B460M-HDV 28k
    Proci: INTEL CORE I3-10100 vagy INTEL CORE I5-10400 - Ezen nagyon vacillálok, hogy melyik is lehetne a kettő közül. Nem tudom dob-e annyit virtualizálás téren az i5, hogy érdemesebb legyen inkább azt venni. IGP legyen benne. 42-58k
    RAM: G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT 27k
    SSD: CRUCIAL 500GB MX500 (Nem elsődleges szempont a nagy tárhely, nem torrentezek, minden fontos dolog külső vinyón van, így HDD-t nem is néztem.) 20k
    Ház: ZALMAN ZM-T7 11k
    Táp: FSP HYPER PRO 450W 15k

    Össz.: 150-170k procitól függően...

    Mi szóltok hozzá? Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák