Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dannyl

    addikt

    válasz DanteHix #130466 üzenetére

    Na :D Én tuti félreértettem szinte mindent, de te is :D

    Kezdjük előlről az ismerkedést :)

    VGA: Nem láttam, bocs. Vagy lehet a "nem nagyon játszom" tévesztett meg. Viszont így nem tudom az igényt, hogy mire kell VGA. A nem nagyon, az azt jelenti, hogy nem, vagy azt, hogy játszol azért, de ritkán. Mivel játszol, ha igen?
    TÁP: A Seasonic egy kiváló márka, az egyik legjobb, ezért írtam, hogy jó. A 8-10 év arra szólt, hogy kb. ennyi az elöregedési idejük a tápoknak. Kiszáradnak a kondik. De ezt nem kötelező azonnal cserélni, ráér.
    CPU: Tehát biztosan akarsz tuningolni? Értesz hozzá, szükséged van rá?
    LAP: Mi az, hogy "ilyen szintű" kell? Miben legyen ilyen szinten? SLI? VRM hűtés? Hang? Hálózat?

    A config:
    HÁZ: Van, kéne tudni, hogy milyen, több okból is.
    TÁP: Marad(hat), ha nem, akkor ajánlottam a Seasonic Focus Plus Gold-ot 25k
    CPU: i7 8700, ha akarsz tuningolni, mehet a 8700k kb. 15k felárért. 87-103k
    LAP: Ha lesz tuning, ha nem, sajnos az S/PDIF kritérium miatt muszáj top lapot venni: Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6 55k
    Cooler: ésszerű tuningra: Deepcoll gammax 300, Alpenföhn ben nevis. Keményebb tuningra: be quiet! Dark Rock 3 (vagy pro), Alpenföhn Brocken 2.
    RAM: Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX 64k

    K-s procival, táppal, tuning hűtővel: ~270k
    K-s procival, táp nélkül, tuning hűtővel: 245k
    K-s nélkül, táp nélkül, gyári hűtővel (budget megoldás :) ): ~206k

    VGA-t még nem vettünk. Abból az első értelmes (belépő szint) a 1050 ti, 65k-ért. Értelmesebb játékra már GTX 1060 kell, ami 120k. Sajnos ez most ilyen. Ha kell VGA, és nem létszükséglet az i7 a programok miatt, akkor i5 8400 50k, vagy lehet K-s, ha tuningolsz, akkor 8600k 73k

    Ezeket kalkuláld bele, számolj, gondolkodj, aztán, ha letisztázódott, akkor beszélünk újra :)

Új hozzászólás Aktív témák