Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • PaJa1

    őstag

    Üdv.
    Már a 22"es topicban érdeklődtem a dolgok után.
    2 monitor marad, igaz a 22" től már távolodva. Mindkettő Samu, eddig is azok voltak és nem volt velük semmi probléma.
    Sam 2333SW - Eredeti Samsung paneles
    Sam 2494HM - nem tudom milyen panellal szerelik.

    Az első mellett az alacsonyabb ára szól. De ronda és nincs benne pivot. Igaz mindkettőt el tudom viselni.

    A másodikban meg minden van amit az előzőből hiányoltam. Pivot és nem kerekített és sok helyen csillogó borítás. Egy kicsivel nagyobb is.
    HDMI bemenet is található rajta, bár úgy világosítottak fel hogy az annyiban jobb a DVInél hogy hangot is továbbít. Na én a hangot nem a Kijelző rikácsolóival akarom szólaltatni, úgyhogy nekem ez nem lényeges, de árban rátesz sajnos.

    Mindkettő 1080at tud, de mi van akkor ha 1050 ban játszok valamit, mert főként játékra lesz a készülék, amellett filmnézés (azért kell az 1080as felbontás) és netezés (pivot). Ha nem nyújtom ki az 1050es képet, hanem a széleit feketén hagyom akkor is fogja torzítani a megjelenített képet mert nem a gép natív felbontásán használom?
    Illetve hogy mennyire alkalmas játékra, utánhúzás mennyire tapasztalható ezeknél a monitoroknál?

    Jelenlegi monitorom 710T (DVI, pivot) amikor vettem hasonló ára volt mint most a 2494HMnek. Megérte, probléma mentesen üzemel azóta is.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    Bogár került a fülembe...
    2493HM vagy 2494HM? -Samsungok
    Találtam egy írást, ott ezt olvastam:

    93: régebbi modell, 1900x1200 16:10, 100W fogyasztás, kisebb pixelek, 400 cd/m2.
    94: újabb modell, 1900x1080 10:9, 45W fogyasztás, nagyobb pixelek, USB, 300 cd/m2, lefele is dönthető.

    Engem igazából a felbontásuk érdekelne, hogy játék(16:10) közben mennyire lenne probléma/észrevehető a 94essel(16:9) illetve fordítva a 93ason(16:10) egy 1080as film megtekintése.
    Netezés és egyéb ablakos programok az elérhető legnagyobb felbontáson vagy annak valamelyik arányosan kisebbikén futnának.

    Meg ugye mind a kettő samsung monitor és saját samsung panellal van szerelve ezért talán szebb képet ad mint a HS amiben nem samu panel van?

    Árban ahogy láttam a 93as(gondolom a nagyobb felbontás miatt) 6ezerrel többe kerül.

    A 2333SW től azért távolodtam mert nagyon nem jön be a design főleg az a pipaszár nyak amit állványnak neveznek. Lehet hogy van olyan masszív mint a mostani és a kiszemeltek téglatest megoldása, de én jobban bízok az utóbbiban.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz PaJa1 #3372 üzenetére

    a 94esnél 16:9 akart volna lenni....
    és az 1900as felbontás pedig 1920...
    szétszóródtam :(

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz gorgo #3382 üzenetére

    Azt tudom hogy a graf kártya tudja hajtani mind a kettőt.
    Már magam is a 94es felé hajlok.

    De a döntést az fogja végül is megszabni, hogy mennyi suska marad a többi gép alkatrész megvétele után, meg hogy mennyi fizu csúszik majd be a szezonból....de utálom, amikor nem azt veszem amit akarok, hanem ami marad.

    Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy majd mielőtt a bolt felé igyekszem újra felbukkanok...aztán megint mást hozok el amiért indultam :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    Úton van egy Samsung 2494HM monitor, elvileg a héten megérkezik.
    Azért ezt, mert:
    Samsung volt eddig is, mind rendben volt.
    Gyors válaszidő.
    1080as felbontás.
    Nem kerekített-dombrú új samu design.
    Nem gólyanyak állvány.
    Állítható magasság, dönthető.
    Talpán körbeforgatható
    Pivot funkció(mostaniban is van és nem hülyeség, főleg wide monitornál)

    Főképp ezek a szempontok és tulajdonságai miatt esett erre a választás. Egyedül a csillogó kerettel kell barátkoznom, de szerencsére nem domború így könnyebb takarnom :D

    Sajnos nem vagyok nagy monitor guru, így csak egy laikus tapasztalatait tudom majd megosztani a készülékkel kapcsolatban.

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz xuldar #3579 üzenetére

    Mi van akkor ha a pixelek ilyen alakúak: l ?
    Akkor nem lesz széles :D

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz old_artist #3605 üzenetére

    2 nappal azután jelentették be az f2380ast, hogy megrendeltem a 2494HM-et....

    Kíváncsi vagyok majd a tesztre az új monitorról, mert ha nem lennék megelégedve a 24"ossal akkor szerintem cserélek. Bár erre nem sok esélyt látok :)
    Egyedül a nem csillogó keretet irigyelem az újabbról, az kéne arra amit rendeltem.

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz almabaro #3611 üzenetére

    76 plusz postaköltségért vettem a 2494HM et.
    Amitől féltem és a HS előnyének tartottam az a keret. Féltem a csillogó feketétől ami a HMen van, de SEMMI!!! De ha mondjuk olyan kerekített és domborított lenne mint a 2333SWn akkor azt tovább kéne szoknom mint fél perc...
    A HMen a csillogó szögletes keret egyáltalán nem zavaró, elegánsan mutat ha nem megy a monitor, általában mindig van valami a képen, de még filmeknél meg sötét képeknél sem zavaró a lakkozott keret.

    Igen, megérkezett a 2494HM tegnap délelőtt :) 2 nappal a F2380 beharangozása előtt vettem. Nem hiszem hogy lecserélem az új szerzeményem egy még újabbra, de kíváncsi vagyok az F tesztjére.

    Írok majd egy beszámolót az első pár óra élményeiről - képekkel illusztrálva :), remélem érdemes lesz elolvasni. De mindet csak ha kialudtam magam, most estem haza melóból....blaaah.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz popeye01 #3647 üzenetére

    2494HM is hasonlókban tér el a HS-től, plus még USB is van rajta. Panelügyileg nem tudom van e különbség. 76ért vettem HMet - eddig jó :)

    Pixmaniarol rendeltem egy 2494HM típusú Samsung monitort, 76 ezer plusz posta ktg (~3 ezer).
    Egy hét alatt megjött. [link]
    Kibontás során annyi tűnt fel, hogy a talp alatti hungarocell el volt törve de se a talpnak se a monitor többi részének sem a máshol lévő hungarocellnek sem volt baja.[link]
    Tartozékok: [link]
    Dvi,Dsub,audio,táp,usb kábelek. Driver CD, kézikönyv, garijegy. A kábelek ~1,5 méteresek. A táp valamivel hosszab, az USB meg rövidebb, utóbbit még nem bontottam ki, de ránézésre nincs meg 1,5.
    Monitor doboz nélkül fóliázva: [link][link]
    Talpforgó: [link] 360° os körbe körbe
    Bementek: kép-hang táp USB A HDMI csatlakozónál kisebb karcokat találtam, nem tudom mire vélni :U
    Pivot funkcio:
    Könnyebb forgatni mint a régi 710T-met. De itt is megvan ugyan az a bibi, hátra kell dönteni ahhoz hogy elforgassuk, különben a sarka ütközik a talpba. [link] [link2]
    Vízszintben Függőlegesen
    Állítható magasság: [link] [link2]
    PH :)
    24" 16:9 vs 15,4" 16:10: [link] [link2]
    Jelenleg az egyetlen problémám az érintőgombok. Szerencsére nem sokszor kell utánuk nyúlkálni, a bekapcsot a kitapintható led mellett találni, így az könnyen megvan. Állítgatni csak világosban szabad, különben sokáig fog tartani és szenvedős lesz. Bár erre is megoldás a szoftvere, azzal lehet szinte minden babrálni amit a kezelőgombokkal is.
    A fekete csillogó keret egyáltalán nem zavar, elegánsan mutat a szögletes, sík formával. Nem tükröződik benne nálam semmi.
    Játékoknál még nem jöttem rá hogyan lehet megnyújtani a kisebb felbontásokat teljes képernyőre, van amit megnyújt van amit meg egy kisebb boxban mutat fekete szélekkel. Az elmosódás minimális nem natív felbontáson minimális, olvashatóak a betűk. Utánhúzás nem észrevehető.
    DVDrip filmek távolról~2m nézhetőek, közelről zavaró csak. Nagyobb felbontású filmet még nem próbáltam.
    A hangszórói nagyon gyenguszok :(
    Felül és alul vettem észre az átlagosnál erősebb bevilágítást, de szerintem bőven az elfogadható kereten belül van, nem zavaró.
    Ennyi egy laikustól... Ha majd meglesz az új gépem akkor szeretnék egy kalibrálást is elvégeztetni, remélhetőleg hamarosan.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz grabber #3652 üzenetére

    Legalább mozog a szemem nem csak meredten bámulok előre :) De nem kell nagyon bólogatni, főleg ha kicsit távolabb ülsz.
    Annyi bajom van még hogy közel ülök, ha majd kintebb lesz az asztal a faltól és monitor alá teszek valamit az asztal mögött akkor megint visszalustulok :D

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz Ariadne #3656 üzenetére

    A Samu 2494HM szögletes, sík matt kerete EGYÁLTALÁN nem zavaró, esti lámpafénynél meg főleg nem :) Így gondolom más ilyesmi Samu keretek sem. Ez full HD monitor, de pivotban elég kényelmes jó nagy felületet ad 1080x1920ban. Az említett felbontásban a szöveg éles. Ja és árban is 80 alatt van, legalábbis 2 hete áfaemelés ellőtt alatta volt.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz _ak_ #3663 üzenetére

    Ezért vettem HMet, lehet állítani a magasságát :) és még pörög és forog is :)
    Erre a fajtára csak 2 negatívumot tudok mondani(panelhoz nem nagyon értek, előző is TNfilmes, ez meg sztem annál jobb 1 picivel) az érintőgombok és a gyenge hangszórói.
    Most Dsub kábelen kapja a jelet, mivel notira van kötve azon meg csak analog kiment van,1920x1080ban éles minden. Kisebb felbontáson mosódik csak de az is egyenletesen és pár perc alatt meg lehet szokni.

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz Arrin #3713 üzenetére

    Én 76ért vettem a HM-et.
    Ami különbségről tudok a HSsel:
    Más a keret, a HM designja lakk fekete, amiről azt hittem hogy zavarni fog, de nem! Mivel szögletes és nem kerekített-domború ezért a visszaverődések, tükröződés minimális.
    Állványon van 2 USB.
    Forgatható a talp, dönthető és forgatható a kijelző is - pivot.

    Lehet más különbség is van, most ennyi jut eszembe... De nézd meg a samsung oldalán a két monitort.

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    Kalibráltatni én is szeretnék majd, megyek és tépek sorszámot :))

    Bár még nem tudom mikor, mert ahhoz a VGAhoz szeretném állíttatni amivel remélhetőleg sokáig fog operálni. De halvány lila füstöm sincs arról, hogyan lesz a gépem jövője, új konfig vagy a régi AGPs portba csúsztassak egy erős kártyát és tegyek mellé még ramot és ezzel el van intézve.

    a 2494HM hez sem jár HDMI kábel, csak dsub és dvi. Meg táp, audio és usb :)

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • PaJa1

    őstag

    válasz Drek #3756 üzenetére

    Ha nem annyira fontos neked a:
    Állítható magasság,
    Forgatható és dönthető kijelző,
    USB portok az állványban,
    Fél centivel nagyobb képátló

    akkor a 2494HS pár ezressel olcsóbb árával jobb vétel számodra a 2494HMnél.

    Persze a design is lehet döntő, én féltem eleinte a HM csillogó keretétől, de semmi bajom sincs vele a megvétel óta, nem zavar, kikapcsolt állapotban meg szebben mutat, mint a matt társa (ez utóbbit csak kép alapján gondolom, de a másik matt LCDmnél jobban mutat a HM :) ).

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

Aktív témák