Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    hi!!


    én is épp monitorvásárlás előtt vagyok és tanácsot szeretnék kérni... pontosabban egy véleményt. Amit kinéztem, az a BenQ FP93G X+. Szóval a BenQ garanciájáról tudtok-e vmit, illetve, hogy ez a modell mennyire jó (értem ezalatt a mutatók mennyire állják meg a helyüket, és hogy minőségben ez a monitor télleg jó-e)
    válaszidő: 2ms, kontrasztarány: 800:1, és 300cd-s fényerő.
    link: http://benq.hu/products/LCD/?product=836

    segítséget előre is köszi!!!

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    flash::: én kiegészíteném a BenQ FP93G X+ -szal :) (én erre vagyok ráindulva, de sajnos egyelőre semmi infot nem kaptam, hogy mennyire éri meg... egyelőre 51e Ft-ért láttam, és lényegében az FP93G X továbbfejlesztett kiadása.) -....paramétereket és linket egy oldallal ezelőtt mellékeltem)

    amúgy nekem az is elég lenne, ha vki BenQ-s tapasztalatait megosztaná... :)

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #607 üzenetére

    szemezni szemeztem többel is.... először szélesvásznút akartam, de aztán rájöttem, hogy filmeket nem nézek gépen, így az felesleges. Ez a márka először csak véletlen jutott eszembe, aztán nézelődtem, és olvasgattam a fórumot kicsit... ahogy magamban letisztult a dolog, arra jöttem rá (lehet persze h tévesen), hogy a samsungot sokan szidják, mer hangos, így azt kizártam. Aztán még nézegettem az asus-okat, acer-eket, LG-ket, depo.hu-n meg még többet is, de azok nem az én pénztárcámra vannak méretezve. Méret miatt 19''osokat, mer már hozzászoktam ehhez a nagysághoz.. :D . Aztán valahogy külső alapján is figyeltem és eddig ez az, ami nagyon teccik... és ha hinni lehet a paramétereinek, akko télleg jó is... és pont belül van még azon a kereten, amit hajlandó vagyok rászánni...

    tehát lényegében én azért várom a hozzászólásokat ehhez, mert ha nem érkezik időn belül komoly lebeszélés róla, akkor kb két hét múlvára összejön a pénz rá, és akko sztem megveszem :)

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #641 üzenetére

    Csao flash7 !!

    nem... még nem vettem meg. Suli miatt rohangásztam indexszel, meg ilyenek. Meg a leendő gépem többi alkatrésze is kérdéses (pl háznak kinéztem a Cooler Master Centurion 532-esét, amit kiskereknél nem nagyon látok - ha igen, akko qva drágán - ... nagyker meg nem szolgál ki :F ) szal úgynézki marad az 534...A többi meg asszem alsó kategóriás cucc lesz :)

    szal még sajna dilemmázgatok, hogy mi és hogy legyen a gépen...meg körülötte... :) így asszem még várok egy hetet a monitorral, és lehet h írok kis cetliket és kalapból húzok egyet :) A BenQ FP93G X+ külsőre nagyon teccik... eddig emiatt az a favorit... és mivel eltántorító dolgok nem érkeztek a márkával kapcsolatban, egyelőre ő a befutó minősített többséggel :)

    És Te meddig halogatod a döntést? :D
    (nekem elvileg jövő hétre összeáll a pénzem és a nagymami-féle lízingkonstrukció, így asszem akkor fogom megvenni... remélem)

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #654 üzenetére

    Hali flash7 és mindenki!!

    namost a drágulás is lehet h meg fogja gyorsítani a vásárlást... :) de én sem szeretném amúgy elsietni...

    most hirtelen rákerestem vmi tesztszerű dolgokra... ezt találtam (angolosok előnyben.. magyarban sajna nem találtam ilyesmit még, amikben pl a BenQ is benne lenne)

    [link]

    szal most még eztet elolvasgatom, aztán ... remélem jól fogunk dönteni :)

    jaja.. most nememléxem már a linkre, de vahol vmi fószer leszólta a 2ms-os monitorokat, mer hogy az tuti kamu és jó esetben is olyan 10ms körülieket tudnak ezek is teljesíteni.....

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #657 üzenetére

    Csao!!

    lehet h nem is olyan gyenge aza fordítóprogram :) szal... én már régen használtam az angolom sajna, de megpróbálom nagyjából vázolni, hogy mit ír :) én tennap este annyira nem kedvetlenedtem el a teszttől :) De előszedem a szótáram és átnézem ismét teljesen a cikket. (aztán majd lécci írd h kb ezt vetted-e te ki belőle)

    az elején azt írják h lényegében ez a monitor majdnem teljesen ugyanaz, mint a sima FP93G X. A menü az a megszokott BenQ (ami ugyebár számunkra teljesen ismeretlen :) ), néhány dolog nehezebben elérhető benne, mint pl a színhőmérsékletek.

    Negatívumnak írja h sötétebb függőleges csíkok vannak a képernyő szélén. A sötéteket szépen kihozza minden fényerő/kontraszt esetén, viszont a szín-fokozatok (minőségek) csíkosnak tűnnek. Illetve ha a kontrasztot 50% fölé emeled, a világos színek tiszta fehérbe mennek át.
    A gamma-görbékről aszongya h jónak tűnnek, habár különböző ívük van.
    Színhőmérsékleteknél szerinte a nomrál és a pirosas, amit első helyen fog az ember használni. A színskála (színterjedelem) tökéletesen szabványos egy kisebb tökéletlenséggel a piros részén a sRGB skálának.
    A válaszidőre itt azt írja, hogy pontosan ilyen egy 'gyors TN mátrixos' monitor, 2,8ms-os átlaggal.

    Sajna az RTC hibákat nem vágom h mit is takarnak.. szal ha vki még mostantájt olvasa és tudna segíteni, azt megköszönnénk sztem!! :) Ennek ellenére azt írja rá, hogy ebben a viszonylatban jól teljesít és a BenQ-nál sikerült javítani a hibákat.

    A legnagyobb fényerőnél sem éri el a 200nit-es értéket, ami csak akkor lenne szükséges, ha erős nappali fénynél használod a cuccot. (még viccesként megjegyzi, hogy az elődje a monitornak fényerő/kontraszt tesztekben jobban teljesített)

    Értékelésnek annyit ír, hogy ez egy jó monitor azok számára, akik nem foglalkoznak a külső csicsákkal, és nincs szükségük a kiterjedt beállítási lehetőségekre. Sokat fejlődött a modell az elődhöz képest, de még maradtak olyan dolgok, amik esetleg nem lehetnek kielégítőek.

    asszem ennyi én ezt értettem belőle, de ha van vki, aki vmit másképp vett le belőle, kérem jelentkezzen :)
    amúgy nézegettem azokat a monitorokat és kb ugyanaz van, mint nálad... ez, vagy az ASUS MB19TU.... még arra keresgélek vmi hasonló tesztet... aztán nemtudom :)...

    most megtaláltam még arról az írást, és nekiállok olvasni azt is... aztán írom h mit írtak

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    szal az ASUS MB19TU-ról kb eztet írja::: itt az eredetije:: [link]

    kbra kommentálom akko a különbségeket, (ha észreveszem a BenQ FP93G X+-hoz képest).
    Külsőre elegáns és 'tiszta' képet ad. plusz a másikhoz képest, hogy van benne két hangszóró is, és füleshez kimenet.

    Menüje színes és minden átlagos megvan benne. Az 'agyonreklámozott' Splendid technológia valójában nem hoz sok újat a dologba, gyakorlati haszna kevés, mert beállított profilok ritkán illeszkednek a feltételekhez, így nem mindig felelhetnek meg az elvárásoknak. Pl egy zavaró dolog, hogy a felhasználó által beállított profilnál a Splendid használata mindig visszaállítja a fényességet az alapértelmezett értékre.
    A kontraszt érték maximumra állítása sem jár szín-vesztéssel, ellentétben a többi modellhez képest. A színfokozatok csíkosak, függetlenül a beállításoktól. Mégegy hátránya, hogy kb 35%-os kontrasztnál és tompább (lehet h sötétebbre gondol) sötét tónusoknál simán feketének jeleníti meg.
    A gamma-görbék egész szépek, de a középső részen fakók lehetnek a színek.
    A színhőmódozatokra ha jól értem nincs semmi panasz.. olyan, amilyennek kell lennie. Szerinte a Skin mode nem túl hasznos, pontosabban nem tiszta h miért is jó ez, mer kicsit eltúlozzák a képeket.
    Válaszidőnél írja h a monitor típikus példája a TN mátrixnak RTC-vel (mostmár télleg jó lenne tudni, mi azaz RTC) :D Átlagosan 3,1ms a válaszideje, maximálisan meg 4,7. (mérésnél ha jól értem kikapcsolták a különböző plusz funkcióit a monitornak)
    A monitor kontrasztaránya megfelel a hasonló mátrixúaknak, míg a fényereje kicsit elmarad a többi 250nit-eséhez képest.
    Lényegében ez az ASUS a PG191-es továbbfejlesztése. Összehasonlítva vele lényegében a válaszidő a megegyező, ennek (MB19TU) pontosabb a színhőmérséklet kezelése, de kisebb kontrasztnál rosszabbul áll a sötét színek előállításával.
    Összegzésként egy nagyon gyors, szép külsővel rendelkező és olcsó monitornak írja le. A fent említett hátrányokkal együtt....

    remélem h nem fordítottam nagy baromságokat :DDD és azt is, hogy hasznát veszed, veszitek.

    [Szerkesztve]

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #660 üzenetére

    megnézem még akko azt a kettőt is, meg ha találok vmi érdekeset, akko azt is leírom majd... de nem ígérem h most... sztem csak vasárnap este-hétfő napközben :)

    amit értékelésnek írt az tetszett :) saját szavakkal átformálva: nem tud olyat mondani, hogy melyik a jó vétel, vagy melyiket ajánlaná... a fogyasztói igényekhez igazodva kell kiválasztani, mindegyik jobb vmiben, mint a másik és vannak, amiben rosszabbak ugyanakkor.....

    addig is várom szeretettel még a különböző hozzászólásokat, véleményeket !! :)
    azt is, ha te találsz vmit vmilyen németes oldalon (én meg németül nem tudok :S sajna egy mukkot sem lényegében) :(

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #678 üzenetére

    Csao flash7 !!

    szal annyit szeretnék most mondani, hogy én ma rászántam magam és elmentem megvenni a fent említett BenQ-t.... :U

    gari 3év, ott előttem bekapcsolták, tesztelőszínezőizéket is mutogattak, hiba nincs (vagy én nem veszek észre rajta :)) ). 50 280 forintos volt az ára...(ha érdekel, majd privátban elküldöm h melyik cégnél vettem, nehogy reklámnak vegyék)
    Kíváncsi leszek mikorra szokom meg.... (eddig egy jó öreg 19''-os Belinea CRT volt). Ahhoz képest nagyon vakító (és sajna nem sikerült még úúúgy beállítani a fényhatásokat, mint ahogy azon voltak). meg most még nem az igazi leendő helyén áll, így nem is állítom finomra még a dolgot.. viszont pár nap múlva (ha minden igaz) már a 'helyén' lesz, így majd akkor beszámolok, hogy mennyire működik helyesen...


    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    hi mindenki!!! legfőképpen flash7, tzimash és Clark_1 !!!

    először is bocsi h csak most jelentkezek, de kicsit el lettem foglalva :S

    szal: mint mondtam, megvettem a BenQ FP93G X+ -os monitort. Eddig nagyon tetszik, pixelhiba nincsen (vagy még mindig én vagyok vak szerencsére) :DDD
    Hiba, vagy inkább csak sztem az (ez az első TFT-m, eddig CRT vóót), hogy a vékony sötétebb zöld betűk majdnem feketének tűnnek (ha nem szemben ülök a monitorral, akko viszont jól láccik h zöld), illetve h a fekete özvegy háttérzöldje kicsit kékes... Ez gondolom állítható, csak értenem kéne hozzá h hogy is kell belőni :)
    eddig összesen ennyi a negatívum, amiket észrevettem

    Terhelésnek eddig a FIFA07 és a Medieval - Total War van használva, amelyekben a színeket szépen hozza, a fociban egy deka elmosódás sincsen teljes részletesség esetén sem. Tény h nem ezekkel kellene nézni, hogy szellemképes-e a kép, és télleg olyan gyors-e, de az NFS nekünk meglévő részeit öcsém kölcsönadta vkiknek. FPS-ekkel meg nem szoktam jáccódni.

    Nem tudom ezzel tuttam-e segíteni, de ismét kiemelem h eddig CRT-m volt. :)
    Nekem teccik a dolog és remélem ez nem fog változni :D

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz flash7 #770 üzenetére

    hi flash7 !!

    nem aszontad h 2-3 hétig nem leszel?? :DD

    szal a BenQ-t elkeztem hasznáálni, néhány nagyon akciódús játékkal, ami látványos, szerettem volna bevizslatni. Sajna ujjtörésem miatt nem tudok igazán komoly, monitortesetlegesenleterhelő jelenetet összehozni :)), de a színeket sztem szépen hozza. és öcsém sem panaszkodott játékai közben :)

    szal az én véleményem h jó választás ez a moncsi :)
    kipróbáltam a madden nfl 2004et grafikailag minden maxon és simán vitte.....semmi elmosódás vagy bármi :) (bár nemtom h mennyire mérvadó gáme, de a régi gépet rendesen leterhelte)

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz copperhead #909 üzenetére

    hi mindenki!!

    copperhead::: én ismerem, mer ilyent vettem (már délután akartam reagálni itt, csak valamiért nem működött rendesen az oldal). szal: sztem nem rossz választás (kb két hónapja szoktam bambulni, de nekem eddig bejön). Melléklem a linket, ami miatt emellett döntöttem: [link]
    Több dologról írnak eléggé profinak tűnően. Legalábbis engem, mint laikust sikeresen rábeszéltek.

    Utánhúzást egyelőre én még nem vettem észre. A háttérvilágítás ha koromfekete képet mutat a dolog, akko láccik, filmeknél lehet h zavaró lehet, de arra tán a szélesvásznas kiadások lennének megfelelőbbek sztem, bár nem értek hozzá :DD . Tehát játékra szoktam használgatni (egyelőre néztem az nfl2004, gta-san andreas, pirates, medieval II, fifa07 által), de egyelőre semmi hiba, max grafikán sem. Színek sztem jók, legalábbis nem láttam hibásnak tűnő dolgokat. És játék közben egyáltalán nem zavart engem a bevilágítás.

    ha van még kérdésed, akko tedd fel. :DDD igyexem válaszolni rája...


    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz copperhead #930 üzenetére

    Amikor én rátaláltam a monitorra, sajna még magyar nyelven sehol sem találtam róla véleményt, vagy értékelést. PVA-hoz nem tudom hasonlítani, mer egyáltalán nekem ez az első tft-m. :)

    Szerencsére a gépem viszi a dolgokat a natív felbontásban, így nem is szoktam használni a kisebbeket. De most megnéztem h mi is a különbség. 1024*768-ban az egész olyan, mintha homályosan látnál (piszkos szemüveg feeling). Ugye nagyobbak az ikonok a windowsban és nem tűnik olyan szépnek. 800*600-ban meg még nagyobb minden, és itt a wordben láccott h a S betű az két ívből van összerakva. Árnyékokat nem vettem észre, és a szöveg jól olvasható.

    Amúgy én személyesen vásároltam egy bótban, ahol készségesen megmutatták, bekapcsolták előttem, és még sok egyszínű hátteret is mutattak, hogy van-e valamilyenféle pixelhiba rajta. Szerencsére nem volt, és még most sincsen :R . És persze remélem h nem is lesz... (ha érdekel, akko privben elküldöm h hol vettem)

    <(-,-)>

  • SerJoe bácsi

    csendes tag

    válasz copperhead #937 üzenetére

    hátizé.. magasság ugye nem állítható rajta. Csak dönteni lehet. Nálam 8,8 cm-re van a káva alsó része az asztaltól. Így 13mm-rel feljebb már a képernyő van :DDD
    (tény h alacsonyabban van, mint a régi Belinea CRT, de hamar megszoktam)

    <(-,-)>

Aktív témák