Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • flash7

    tag

    válasz SerJoe bácsi #661 üzenetére

    Szisztok!!!

    Egy újabb kérdésem lenne hozzátok,(főleg olyanokhoz, akik nagyon értenek a monitorokhoz):
    a kérdés a következő: egy TN+Film paneles 19''-os TFT-nél mi a fontosabb, az hogy az RTC hiba átlaga minél kisebb legyen, vagy hogy a gamma görbék az ideális görbe alakját minél jobban kövessék, és rajta legyenek??? A válaszidő nekem nem annyira fontos, de a monitorok amiket kinéztem, azoknak mind 3-4 ms körül van a teljes válaszideje.
    Három monitor van amit most játszik nálam, a jellemzőik:
    1. BenQ FP93G X+: ennél a monitornál az RTC hiba átlaga 8,1%, és a maximum is csak 25%, a gamma görbéi az ideális felett vannak egy kicsit, válaszidő: ~2,8 ms (átlagban)
    2. LG 1960TR: az RTC hiba átlaga 11,8 %, a maximum pedig 34%,de jó pár helyen 25% körüli értékről beszélhetünk, a gamma görbék az ideális mentén haladnak, a kék egy helyen egy picit alatta,és egyenletes mind a három (piros, kék, zöld) válaszidő: ~3,1ms (átlagban)
    3. Samsung 932BF: (a 2 ms-os változat) : az RTC hiba átlaga 8,2 %, de van 3 kiugró érték, így a maximum 34%, a gamma görbék pedig megfelelő beállítás után (mind a három) az ideális felett futnak, de egyenletesek , válaszidő: 4,5 ms (átlagban)
    Szerintettek melyik legyen ezek alapján! Mert ha gamagörbét nézem, egyértelmű LG, ha pedig RTC hibát akkor a másik kettő közül valamelyik! Azt olvastam hogy az RTC hiba, 5% alatt nem is észrevehető, 5-10%-ig néha látható, és 10% felett már zavaró is lehet.
    Előre is köszi mindenkinek :R

    SerJoe bácsi : a hétvégén lefordítottam a kis programmal a teszteket, igaz szenvedtem, és sokszor találgattam hogy mi is akar most ez lenni, mert abban biztos voltam hogy nem tetűtojásról van szó :D De remélhetőleg nagyjából megértettem, és nem vezettem magam félre teljesen.... :DDD
    És még elolvastam azt a cikket is, ami arról szól, hogy mit hogyan mértek és mi, mit jelent. Ezek alapján nekem a fent említett 3 monitor maradt amik közül választani fogok. Ha valaki tud, és fog majd segíteni a feltett kérdésben, hogy mi is a fontosabb (RTC átlag, vagy gamma görbe), akkor már könnyebb lesz a döntés, és ezután még a garanciális feltételeknek is utánna kell nézni, mert ez ugye boltonként eltérő lehet. Hát sok szerecsét nekünk a döntéshez, és hátha hamarosan egy szép új 19''-os TFT boldog tulajdonosai leszünk :D :D


    És ha nagy hülyeségeket írtam volna bocsi, és légyszi javítsatok ki... :)

    [Szerkesztve]

Aktív témák