Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz tvamos #1647 üzenetére

    Nem ennyire egyszerű a helyzet, mivel a Nikon az egyik legkisebb vállalat a mainstream kamera piacon, gyakorlatilag az egész céget a fényképezőgép eladás tartja el. Még az Olympus is nagyobb árbevételt csinál náluk, pedig egy párszázalékos piaci részesedésről beszélünk.

    Ezért csalóka az eladott darabszámmal/piaci részesedéssel rangsorolni őket, ebben nagyjából ez a sorrend most:

    1. Canon
    2. Sony
    3. Nikon
    4. Fujifilm
    5. Olympus
    6. Panasonic

    Na de akkor nézzük meg árbevétel szerint is:

    1. Sony (77,1 milliárd dollár)
    2. Panasonic (72 milliárd dollár)
    3. Canon (35,8 milliárd dollár)
    4. Fujifilm (21,9 milliárd dollár)
    5. Olympus (7,1 milliárd dollár)
    6. Nikon (6,4 milliárd dollár)

    Mindegyik szám ugyanabból a lezárt pénzügyi évből való (FY2018). Az eladási/piaci részesedési rangsorhoz nem hoztam konkrét számokat, mert egyrészt nagyon változatosak attól függően ki-hogyan méri, de igazából a sorrenden egyik sem változat.

    Nyilván a trükk az, hogy a többiek nem csak a kamera eladásokból élnek, hanem egészen változatos egyéb területeken is helyt állnak. Ha a Nikon zsugorodása folytatódik, akkor az azt is jelenti majd, hogy itt-ott amputálni kell majd végtagokat, hiszen az R&D nem lesz olcsóbb csak azért, mert egy kisebb cég csinálja és a Nikon mellett eddig ott volt, hogy a gyártási költségek a méretgazdaságosság miatt legalább aránylag kedvezőek tudtak lenni, de az eladások visszaesésével ez az előny is elsorvad lassan.

    Nézzünk rá egy Panasonicra, olyan jól elvan a félvezető, akkumulátor, televízió, háztartási, autóipari, repülőgépipari eszközök gyártásával, hogy neki a fényképezőgép piaci jelenlét simán elmegy hobbinak is. A Nikon nincs ilyen helyzetben. Nekik a sokadik hely csak addig elég, amíg a Mitsubishi csoport hajlandó megfinanszírozni a veszteséges működést.

Új hozzászólás Aktív témák