Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #1607 üzenetére

    Volt idő amikor így gondoltam mint te. Ma már nem így gondolom. Ma már nekem nem okoz örömet próbálkozni manuális obikkal, illetve az sem dob fel, ha egy obi vagy ház hiányosságait nekem kell kompenzálni. Egyszerűen csak meg akarom csinálni a képet, mert az egész csak a képről szól. Szerintem, de ez egyéni vélemény, senkit sem fog érdekelni, hogy hogyan jutottál el a képig, csak az fogja érdekelni azt, aki a képet nézi, hogy milyen a kép. Az, hogy mennyi segítséget kaptál mellé a gyártótól, az nem lesz benne a képben utólag.
    Ha valaki élvezi azt a kihívást, ami abban nyilvánul meg, hogy régi obikkal, esetleg filmes vázzal megcsinál egy képet, az lehet, hogy a fotózásban nem a képkészítést keresi, hanem a felszerelést. Ezt magamból kiindulva mondom, 6 régi filmes váz és meg se merem számolni hogy hány manuális obi begyűjtésével. Ma már ez nem érdekel, van egy belépő milcem 3 obival, amit már így is soknak érzek és messze jobb képeket csinálok vele és a dönthető kijelzőjével, mint amit össze tudnék kalapálni egy régi dslr-rel vagy egy filmes géppel.

Új hozzászólás Aktív témák