Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #64791808 #30438 üzenetére

    az onnantól az én felelősségem... vállalom is :K hozzáteszem azért, hogy nem a 4sávos közepén szoktam ilyen kirívó alkalmakkor sem szlalomozni... ritka, hogy ekkora fogyasztás után nekiálljak bringázni és tavaly augusztus óta max. 1-2feles meg sör csúszott le, amit még igazán meg sem éreztem, de ezekben az esetekben is ügyeltem, hogy ne forgalmas környéken tekerjek... ha pedig lehetett, akkor a (kb forgalommentes) bicikliutakat választottam

    a bicikli lassabb és kell hozzá egyfajta fizikai állapot, hogy az ember legalább el tudjon indulni... (kocsiba kb beül, elfordítja a kulcsot és már mehet is) a lassúsága miatt meg épphogy gyengébb reflexek is elegendőek (amire az alkohol pont negatívan hat) és könnyebben meg tud állni, ha 20méterre felbukkan valaki/valami előtte... kocsival, ha megborul a sebességérzete és a reakcióideje sokszorosa a tiszta állapoténak, akkor szinte biztos a baleset... plusz ott a nagyobb sebesség/tömeg és az a tény, hogy másokban is könnyen tehet kárt... biciklivel szerintem főleg a saját testi épségével játszik az ember

    épp ezek miatt gondolom, hogy nem büntetni kellene jogsielvétellel az ittasan biciklizőket, hanem örülni kellene, hogy legalább nem kocsiba ülnek olyan állapotban :K ha pedig az az állás, hogy akár biciklivel, akár kocsival kapcsolják le ittasan, ugrik a jogsi, szerintem sokan az autót választják "úgyismindegy" alapon

    #30439: még faluhelyen volt, hogy járni már nehézkesen ment, de a bicikli hazavitt :DDD ...komolyra fordítva: pár sör után szerintem ezek után is simán bringázok (ha nem kockáztatom a jogsit), viszont alapszabály, hogy: munkahelyre sem jövök be piásan és vezetni sem vezetek... kocsiba max úgy ülök ittasan, ha más vezet

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák