Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    Használom szinte minden progiját, persze angol nyelven, mivel nekem a béta2 -es változat van meg. XP alatt néha elszáll az Outlook, érdekes, hogy Win 2003 Server alatt semmi baja. A Wordről nem nagyon lehet mit mondani, igazából már a 2000 - nél sem tudtam mit lehet itt még újítani. A Publishert és a Frontpaget néztem még, az előbbi már nem csak ''kiadványszerkesztő'' akar lenni, hanem egyben webszerkesztő is , pontosabban egyre inkább az ilyen programok babérjaira tör.

    Ebben a tisztében persze több hátránya is van: az egyik, amit én súlyos problémának tartok, hogy nem lehet megnézni az elkészült, vagy készülőben lévő oldal kódját, csak ha betöltöd mondjuk a Frontpage 2003 - ba. Ott viszont Preview nézetben már véletlenül sem úgy néz ki, mint a Publisherben, vagy az Explorerben. Még ha Wysiswyg szerkesztőről van is szó, ennek alapvetőenk kellene lennie. Van ugyan egy HTML Fragment elnevezésű opció, amit ha előhívunk megjelenik egy kis ablakocska, amibe aztán olyan HTML kódot írunk amilyet akarunk. Szépséghibája, hogy a lapnak azon részén kell állni, ahová beszúrni akarja az ember a kódot, mert különben igen furcsa dolgok alakulhatnak ki. Summa summárum nem igazán alkalmazható másra, mint linkek beszúrására. Mint a Publishernél már megszokhattuk rengeteg előre elkészített elem várja az embert. Sajnos ezeket (főleg gombokat, linkgombokat, submit, reset gomb, stb) csak arra lehet használni, amire a program készítő előre eltervezték. Van olyan gomb például, ami visszamutat az első oldalra. Kiválasztom, lecserélem a színeket, a forma marad, elő a HTML szerkesztő ablakkal, ráteszek egy linket, hogy - mondjuk - a harmadik oldalra mutasson. Kipróbál, jön a meglepetés, mert az első odlalra ugrunk visza. Semmi baj, betölti az ember a Frontpage - be, megnézi a kódot, átjavítja, hurrá, működik. Amint visszatöltöd a Publisherbe, szépen átjavítgatja a neki tetszőre és minden marada régiben.

    Kicsit hosszúra sikeredett, nem akarok cikket írni.

Aktív témák