Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz ecaddsell #100139 üzenetére

    Mivel videóhoz kell a brutál gyors szenzor kiolvasás ennek a pozitív hozadéka még fotóra is vsz. ott lesz, de nem ez a fókusz.

    A gyors szenzor teszi igazán használhatóvá az elektronikus zárat, ha igaz a GH6 sebessége, akkor gyakorlatilag semmi szükség nincs fizikai zárra (amit a Z9 meg is lépett), mert mindenhez is elég gyors, tehát nem lesz banding a mesterséges fényeknél és nem lesz rolling shutter (se fotón, se videón). Tehát egy gyors szenzor ugyanolyan hasznos fotóra, mint videóra. Kvázi csak akkor kell csattogtatnod a zárat, ha ezt élvezed.

    Egyébként nem tudom megjátszották-e, de ezen a szinten ez már szinte csak egy kamera fej lehetne amit adapterről lehet etetni, külön monitorral nézni és a tárolás is mehetne külső helyre USB-n keresztül a feleslegesen drága kártyák helyett.

    Van nekik box kamerájuk, M43 és FF is. De az nem épp run and gun, míg egy ilyen cuccot felkapsz és mehetsz filmezni, van benne EVF/kijelző/IBIS, ami erre alkalmassá teszi és még fotózni is tudsz fele. Más felhasználásra vannak kitalálva, ez egy videó fókuszú hybrid kamera, mint az A7S III mondjuk. Van erre igény, nem is kevés, messze több mint a box kamerákra.

    (Mive nem vagyok benne ebbe a videó dologban, bár tudom, hogy ezekre a kamerákra lehet külső felvevőt is kötni a HDMI-n keresztül, de pl. nem lenne egyszerűbb/olcsóbb RAID1-es külső SSD rackre írni az USB-n keresztül a CFexpress annyira brutál drága, hogy néhány kártya árán többszörös SSD kapacitás lehet venni RAID-elve; én backupra használok ilyet emlékeim szerint az a rack is USB3.2.)

    Elvileg 10gb/s tudású USB C van benne, tehát nem kizárt, hogy direkt SSD-re is lehet vele rögzíteni, de ezzel meg kell várni a hivatalos bejelentést.

    #100140 MrChris
    Nekem ebből a limitált burst rate-ből az jön le, hogy elég tudatosan van lekorlátozva, erre bőven ráver egy G9 is (AF-C-n), pedig itt van egy sokkal gyorsabb szenzor, új processzor meg fejlesztett AF. Vagy tényleg lepacsiztak az OM-el, hogy nem lépnek egymás lábára, vagy a horizonton van egy G10. Passz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák