Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Drizzt #68747 üzenetére

    Kicsit leegyszerűsítve én úgy látom, hogy eddigi QE nyomás extra fogyasztásban nem jelentkezett, mindenki annyit fogyasztott mint addig, ellátás adott volt, így spekulatív önmagát gerjesztő piacokra ment a pénz 2008 óta (részvények, műkincsek, ingatlanok).
    most a háború okán egy depresszív bizonytalanabb jövőkép, ellátási gondok s növekvő fogyasztási igény (covid miatt eleve feltorlódott) a spekulatív pénz menekül, megint-csak öngerjesztő folyamatként. Ezzel az az érdekes helyzet jött elő, hogy konjunktúrában könnyű volt a pénznek inflációs hozam feletti helyet találni, most meg kb lehetetlen akárcsak inflációt nyomokban követőt is. De valahol ez érthető is, s most balanszolja ki magát az, hogy eddig rengeteg befektetés infla felett hozott, viszont annak a pénznek nem volt “valós” fogyasztási helye eddig a gazdaságban, csak a saját buborékjában. Most ez a buborék hirtelen vissza akar kerülni a gazdaságba.
    Én pénzpiaci helyzetet tekintve elég borúlátó vagyok, az elmúlt túltolt 15 évnek hosszú nyoma lesz, főleg ha recseg a globális ellátási piac ahogy azt tette covid s háború miatt is, ezzel akár további bezárkózást okozva s gerjesztve tovább az egészet…
    ahogy pl azt se hiszem hogy ha s amint az ellátási láncok rendbe jönnek hirtelen visszapattannánk. Ellátási gondokban egy kis dugó mire kiürül az hosszú hónapok, de inkább évek. S mire ez árban is jelentkezik az még hosszabb tud lenni, az árak felfele ragadósak, kemény piaci verseny tudná csak lenyomni. Miközben sok vállalat most akár veszteséggel is üzemel, hogy életben tartsa a piacát - nem nagyon lesz muníciójuk később árversenyben egymás alá licitálni.

    [ Szerkesztve ]

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz Drizzt #68747 üzenetére

    "Nekem az volt a meglepo, hogy korabban miert nem volt inflacio."

    Volt, csak nem ott, ahol mérik, hanem más eszközökben (tőzsde, ingatlan, stb.). Növelte is az amúgy is durva vagyoni egyenlőtlenséget.

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák