Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz Vision #52848 üzenetére

    Nagyon elbeszelunk egymas mellett :)
    A havi kolteseid kb hany szazaleka szarmazik import termekekbol? Na, %ban pont annyi relevanciaja van a nyitott / zart gazdasag elvenek az inflacios kosarban.

    Az, hogy a kinaban gyartott okostelefon vagy lapostv ara csokken, nem mesz vele tul sokra, ha alapbol mondjuk 2 es kb 5 evente 1x csereled ezeket.

    A fogyasztoi kosarak jelentos reszet ado elemek mind helyi fogyasztasuak, tankolni itthon fogsz, lakast vasarolni eselyesen itthon fogsz ha mar itthon fogyasztasz, elelmiszert venni szinten (aminek nagyon nagy resze szinten helyi eloallitasu), egeszsegugyi kiadasokat, szabadidos kolteseket szinten itthon fogsz vegezni.
    Es ezek arat nem nyomja le a nyitott gazdasag, mert nem lenne racionalis piac. Pl nem fogsz szlovakiaba atmenni fogorvoshoz mert ott 30ezerrel olcsobb egy kezeles, ha kozbe 20ezer odaig a benzin meg 20 ezer vissza es meg X ezer a szallas.

    Vagyis az inflacio alakulasanak nagyonnagy reszet a belso ardinamika es beremelkedes hajtja, ezert irtam hogy ostoba feltetelezes hogy a lidl kasszasnak ugy emelik evrol evre a fizujat hogy kozben nem dragulna az ott veheto porteka....

    A googles linkeket meg hagyjuk mar :N ket darab inakkuratus kepzeletbeli szamot en is ki tudok talalni, amit osszehasonlithatunk.... De amit az elozo hszben irtam individualizalt inflaciora vonatkozo kerdesekre, arra ez a 2 link kvara nem ad meg kozelitoleg srm valaszt.....de attol meg a jelenseg nagyon valos.
    az inflacios metodikat mar nemcsak idehaza, de europai unios szinten is megkerdojelezik, annyira realis (numbeo hihetobb felmeresen alapul mar evek ota kb), magyarorszagon az atlagberben pedig benne van a kozmunkas es meszaros lorinc is..... a beszedesebb median berstatisztikat, atlagbertol valo deviancist nem is kozlik.... Nem veletlen mert abbol a tarsadalminollo nyilasa lenne kiolvashato.

    Amikor arrol beszelunk, hogy elinflalodik e az egyen hitele, akkor nem az atlag statisztika alapjan mert kosartol fugg hogy igy lesz e, hanem attol amit fent is irtam

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák