Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Lex Icon #43229 üzenetére

    Ezt az elemzést ismerem, ehhez azért tegyük hozzá, hogy lényegében csak DCA szcenáriókat néz. Éves időközönként történő befektetések időzítésével játszik 20 éves időtávon, amit meg ők 'DCA'-nak hívnak, az egyszerűen ennél sűrűbben történő befektetési stratégia.

    Alapvetően ezzel nincs semmi baj, sőt, az átlag kisbefektető nagyon máshogy ha akarna se tudna befektetni. Az olyan esetekre viszont, hogy "van 10 millám, fejest ugorjak-e vele most a tőzsdébe" azért könnyen jönnének ki más eredmények. Nagyon nem mindegy, hogy 20 éve a dotcom lufi közepén szállsz be 1500-ért S&P500-ba és a mostani, vagy a 2018-as zuhéban ki mondjuk 2500-as áron, vagy hogy a dotcom lufi pukkanása után a medve végét megvárva valahol 800 környékén veszel és kiugrasz tavaly 3000 környékén, a piaci mélypontokat/tetőket nagyjából jól megtippelve, de pontosan azért nem eltalálva.

    Előbbi esetben 2,6% éves hozam a jussod 20 évre levetítve, utóbbiban 7,5%.

    (Funfact: hogy ha dotcom utáni pukk mélypontját ha jól betippeled is, 10 év múlva megint alig ültél még nyerőben 2008 miatt. Ez a tőzsde valódi természete, ilyen simán benne van a pakliban. Az elmúlt 10 év a goldilocks gazdasággal leginkább a "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" kategória).

    [ Szerkesztve ]

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Lex Icon #43229 üzenetére

    Nagy Attila az egyik legjobb itthon. Érdemes a könyvét is forgatni, na meg a tanfolyamai is nevetségesen olcsók ahhoz képest, amit nyújtanak.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz Lex Icon #43229 üzenetére

    Nekem ez a cikk nem teljesen kerek.

    "A "senki sem tudja a piacot megverni" kifejezést gyakran hallhatjuk a passzív befektetési stratégiákat, indexkövető stratégiákat követő befektetők érveléseként.
    A kifejezés lényege, hogy a piaci hozamokat hosszútávon nem lehet felülmúlni."

    De lehet, csak valószínűtlen. (Ha nem lehetne, akkor alulteljesíteni se lehetne...)
    Ahogy én értem, leginkább két dologra lehet visszavezetni, ha valamelyik befektetési guru felülteljesíti a piacot.
    - szerencséje volt
    - valamilyen faktor szerint felülsúlyozta a portfólióját (pl. alulértékelt részvények)
    (+1: esetleg információs előnye van a piaccal szemben)

    "Bár az alapkezelők többségére ez valóban igaz(1), lásd alábbi képen, de a hatékony piacok elméletével ellentmond(2), hogy az alapkezelők kis százaléka mégis képes a felülteljesítésre."
    (1) Pont ez a lényeg, hogy a profik többsége alulteljesít.
    (2) Nem látom miért mondana ellent.

    "A szerzők véleménye szerint, a befektetők és a piaci szereplők gyakran nem racionálisan viselkednek a részvénypiacokon,
    ez pedig szabálytalanságokat, sőt jósolható folyamatokat eredményez, melyek időről időre megfigyelhetők."
    Ezt teljesen el tudom fogadni. A kérdés az, hogy számomra mennyire használhatóak ki ezek az anomáliák és milyen pontossággal lehet ezeket jósolni. Illetve mennyire maradnak stabilak a jövőre nézve ezek az anomáliák.

    "A fő probléma, hogy a vizsgálatokat egy olyan ország részvénypiacán végezték, ahol az elmúlt 50-80 évben példátlan gazdasági növekedés volt. "
    Gazdasági növekedés nélkül nehéz érdemi hozamhoz jutni.

    "nem minden kutató, közgazdász ért egyet a hatékony piacok elméletével. Számos anomáliát megfigyelhetünk, melyek cáfolják a hatékony piacok elméletét."
    Ez csak elég jó és használható elmélet, nem a valóság.

    A videóban tárgyalt időzítéses portfólióját megnézném, hogy idén eddig hogy teljesített.

Új hozzászólás Aktív témák