Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korkor

    csendes tag

    Üdv! Kis vasárnap délutáni könnyű egyperces: tegnap ismét családi napot tartottunk Szlovéniában. Be is vásároltunk persze, lelövöm a poént: a tegnapi kosarammal 49,7355 %-ot takarítottam meg forintban a hazai bevásárláshoz képest. Ez volt a 9. alkalom, összesen 483 884 Ft-ot.
    Bővebben: 378,15 Ft/Euro volt az váltási árfolyamom pár napja; most Muraszombaton voltunk. 70 963 pengőt fizettem a hazai 141 180 fityinggel szemben. Megelőzve az esetleges kétkedést, itt a szokásos excelem, hogy mit vettünk tegnap: [link] itt meg a számla hozzá: [link] . Aki utánanézne az áraknak, itt az akciós újság linkje: [link] itt meg az egyre bővülő termékár-kimutatásos összesített excelem: [link] Megmutattuk a gyerkőcöknek hogy az ottani mekiben robotpincérek (is) hozzák ki a rendelést, az tetszett nekik, nekem meg feltűnt hogy mintha az is olcsóbb lenne, mint itthon:: 4 főre nagy hambik, szokásos szalmakrumpli, üdítő 27,40 Euro. Nincs 7 Euro/fő. A számlája: [link] A kisebbik ismét szétrúgta/kinőtte a cipőjét, ez a fotó azért érdekes, mert a T..y bolt többpénznemű árcímkéjén a forintot 400-zal számolják: [link] . (Az még durvább, hogy télen a magyar üzletükben meg 500-as forintár volt feltüntetve, de arról sajna nincs fotóm). Verdiktem: továbbra is érdemes kijárni, ha vki nem lakik túl messze a határtól. Amit nem érdemes odakint beszerezni , azok az árstopos dolgok (pl. cukor, étolaj, az drágább kint), szinte minden mást igen. Üzemanyag: az alapdízel most ugyanannyi, a 95-ös benzin 5 %-kal olcsóbb (és jobb minőség, ugye).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák