Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chubaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Egy kicsit „komolyabb” digitális gépet szeretnék venni, de nem nagyon tudom, hogy milyet.
    Kinőttem a kompakt digitális gépemet(Panasonic Lumix Fx-10), és szeretnék valami komolyabbat, jobb, kényelmesebb fogással, több manuális beállítási lehetőséggel. Eddig bridge gépeket néztem, mert a tükrös gépek árban is és tudásban is sok még nekem.
    Lenne néhány elvárásom, de ezek mellett nem tudom, hogy milyet kellene választanom.

    Elvárásaim:
    -Sd/sdhc vagy Memory Stick DUO kártyás legyen(kártyát ne kelljen legalább venni hozzá, ha már van otthon)
    -Legyen saját akkuja(nagyon nem szerettem a ceruza akkukat töltögetni még a HP 635 korszakában)
    -Manuális beállítási lehetőségek
    -Magyar menü nem fontos
    -Videó funkcióját nem fogom használni, legalábbis túl sokat biztos nem
    -Árban jó lenne 65-70 alatt maradni

    Eddig csak a következő típus tetszett meg nekem, de bármilyen variáció érdekelne.
    Sony Cyber-shot DSC-H10

    Előre köszönök minden tanácsot és tippet.
    Üdv

  • chubaa

    csendes tag

    Hi
    Kérnék egy kis segítséget, szeretnék venni egy kicsit komolyabb új digitális gépet és ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
    Első körben egy bridge jellegű gépben gondolkozom, mert talán ezeknél nagyobb a manuális beállítások tárháza, mint a kompakt gépeknél.
    Túl sok kikötésem nincs, amiket viszont szeretnék:
    - Nagylátószög
    - Saját akksija legyen (ez fontos lenne számomra)
    - Manuális beállítások
    - Lehetőleg SDHC vagy Memory Stick Duo kártyás legyen(„de ez nincs kőbe vésve”)
    - Video funkcióját nem nagyon fogom használni
    Árban maradjunk 50-55 forint alatt.

    Vagy esetleg érdemesebb elgondolkodnom egy alap tükrösön?!
    A gépet csakis hobbi célra fogom használni, illetve a nyaralásokhoz, ezért nem tudom, hogy megér-e nekem többet egy alap tükrös. (illetve nem lenne-e túl nagy lépés egy kompakt gép után)
    Ezeket néztem Olympus E-400 digitális fényképezőgép vázat 50ért és hozzá valami „olcsó” obit
    (a többit majd később)
    vagy Nikon D40 Zoom Kit ez olyan 80 felett kapható.

    (ebből is csak újban „gondolkodom” , mert egy kicsit idegenkedem a használt gépektől.(mivel nem tudom, hogy kéne pontosan megnézni egy használt gépen, így félnék, hogy vmi rosszat vennék)

    Előre is köszönök minden tanácsot.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák