Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #9157 üzenetére

    Lehetne úgy is, hogy aki ott észt oszt, írja le milyen kompakttal vannak konkrét tapasztalatai, nyilván sok ember van, kinek akár évek óta van kompaktja, csak ide nem akart beírni, mert magas neki a szakmai nyelv, de csinált már sok képet, valamelyik típust jól ismeri. Kialakulhatna olyan csoport, aki az abszolút kezdőknek már jól tud segíteni, de nem fotós ambíciókkal bír, hanem csak a családot, kirándulást fotózza, de azt már gyakorlottan. Ha ránéztek időnként a topikra, a nyilvánvaló tévedéseket könnyen ki tudjátok javítani, de lenne olyan is, aki más, nem szigorúan szakmai, fotótechnikai szempontokból írna egy gépről, hanem leírná, hogy mire is lehet használni, milyen motívumprogramokkal rendelkezik, hamar merül-e le az akkumulátora, stb. amit konkrét használat során tapasztalt.
    Biztosan van rá igény, mert sok ember vesz azért gépet, hogy néha kattintson párat, nekik mások a szempontjaik, mint Nektek, akik nagyrészt profik vagytok már ehhez a szinthez, ezért sokszor nem is értitek miért nem tudja a kérdező ezt, vagy azt a fotós szabályt.
    A mai kompaktok úgy készülnek már, hogy lehetőleg ne kelljen az embernek értenie túl sok dologhoz, fogja a gépet, nézi a képernyőt és kattint. A digitális kép, ha van géped otthon, gyakorlatilag ingyen van. A múltkor lemerült az összes akkumulátorom, csak a kompaktban volt jó, azzal fotóztam vakuval, neonvilágításnál, a képek fotósszemmel nézve borzalmasak lettek, de kis utómunkával, 10x15-ben nyomtatva családon belül teljesen sikeresek voltak, a mentegetőzésemre, "miért, nagyon jó képek" volt a válasz.
    A topiknál javasolnánk, hogy tanácsot adók töltsenek fel legalább néhány képet, amivel igazolhatnák, miért pont azt a kompaktot, arra a célra.
    Lehet például, hogy a célközönségnek a magasabb zajszint, kontra kezelőbarát menü párosból az utóbbi a fontosabb. :)
    Elnézést a hosszú postért.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Dtomi

    őstag

    válasz Mercutio_ #9157 üzenetére

    Azóta a srác nagy rajongója, vagyok szépen csendben hozzászólás nélkül olvasom mindíg az észosztását. Soha senkiről nem szoktam semmit mondani a háta mögött akiről jót nem tudok. De ez egy igazi suttyó eke Eki egyébként ZEKE. Tipikusan az az eset vettem egy 400D-t profi vagyok b+ neszojjábe :C :C idióta

    Napi rendszerességgel döbbenek le, vagy röhögöm magam szarrá a nagyképű hozzászólásain.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák