Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz kopee1980 #10020 üzenetére

    Ez igénytől függ. Ha te úgy akarod ezt a gépet használni, mint egy kompaktot, azaz objektívcserélgetés nélkül legyen mindenes, akkor valóban a fennt említett párosítás a legjobb, amit tudok ajánlani, csak legyen az embernek pénze rá.

    Egyébként meg a tükörreflexes gépek egyik nagy előnye, hogy cserélhető az objektívjük. Persze, egy objektívvel is meg lehet oldani azt, hogy a nagylátószögtől a teléig 12x-es zoomátfogást biztosítson, de ennek ára van képminőségben. Nemrég egy másik topicban írtam, hogy ez olyasmi mint a négy évszakos gumi: az is elmegy valamennyire télre is meg nyárra is, de nem véletlen használnak az emberek, ha csak tehetik, inkább külön téli meg nyári gumit. a DSRL tulajok sem véletlen használnak különböző célokra különböző objektíveket éés cserélgetik őket. (A kompaktoknál nincs ilyen választási lehetőség, ott 12-15-18x-os zoomal rendelkező objektív van felpakolva a gépre és az van, annak minden hátrányával együtt, azt kell szeretni.)

    Amit én ajánlanék így első körben?
    Pentax K200D duplaobis kitben, azaz 18-55 + 50-200 Pentax objektívekkel.
    Miben is más ez így? Először is, ez a duplaobis kit kb 180 ezer HUF, azaz kb 85 ezerrel kevesebbet kell fizetned. Cserébe kapsz egy sokkal jobb vázat. (Nagyobb kereső, felső státusz-LCD, több fókuszpont, fém belsőre épülő szigetelt váz) Igaz két objektív fogja át a 11x-es zoomtartományt és cserélgetni kell, de erről fennt már írtam.

    Vagy még inkább ajánlom a Pentax K10D duplaobis kitjét - amíg még lehet kapni. Nem sokáig lehet lesz kapni, és hihetetlen jó áron szórják ki a raktárkészletet, igazi best buy. A K10D váz ugyanis nem egy belépőszintű gépváz, hanem a középkategóriába tartozik, két vezérlőtárcsával, hatalmas, pentaprizmás keresővel, ezen kívül azok az előnyök is igazak rá, amit a K200D-hez írtam. Ja igen, a Pentax gépeknél a vázban van képstabi, szóval minden objektívvel lesz képstabid.

    De van más gyártóknak is duplaobis kitjük
    Sony A200 duplaobis kit: 18-70, 75-300 kitobik. Az egyes obik nagyobb tartományt fednek le, így a két obival 16,7x-es zoomátfogásod lesz. 200 ezer HUF. Képstabi szintén a vázba van építve.

    Illetve más vázakhoz is lehet venni 18-200-as sőt 18-250-es objektíveket, ha mégis a mindenes hatalmas zoommal rendelkező obihoz ragaszkodsz.

    Így mondjuk egy Pentax K10D + Pentax 18-250-es objektív az kb 285 ezer HUF, tehát egy 20-assal drágább, mint a Nikon D40 + Nikkor 18-200VR, vagy egy 10-essel ha annak a kitobija rajtad marad. Cserébe egy teljesen más kategóriát képviselő vázad van és egy 14x-es zoomátfogású objektíved.

Új hozzászólás Aktív témák