Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Kb egy évvel ezelőtt írtam a topikban, akkor vettem meg az első digitális gépemet. Mivel nehéz volt a választás, vettem egy akciós Fuji A350-est, ajándék memóriakártyával, olcsó volt, gondoltam kipróbálni a digit. fényképezést jó lesz. Kb 1 éve használom, de van pár zavaró dolog benne. Tükörreflexes analóg praktica-ról váltottam. A legzavaróbb dolog az a Fuji-nál, hogy esős időben már vakuzni akar, sőt néha napsütésben árnyékos helyen is. Ha nem kapcsolok vakut, akkor jelzi, hogy bemozdult lehet a kép. Beltéren vakuval egész jó képeket készítettem, de a természetfotók nagyon gyengék. Mintha túlexponálna, világosak a képek, nincs mélységélesség, és elmosódottak a részletek. Lámpafénynél már sokszor nem talál fókuszt, kevés neki a fény. Jelenleg szervizben van a gép, (Bekapcsoláskor nem, vagy félig jön ki az optika). Arra gondoltam, ha kész lesz, nekiadom a lányomnak, én meg veszek egy másikat. Rászánnék a dologra kb. 80e. forintot. Bridge kategóriában is gondolkodtam (Kodak P sorozatot nézegettem), bár kissé több az ára, nemtudom hogy ad-e annyi plusz dolgot, hogy megérje. Tehát amit szeretnék:
    - AF segédfény
    - Éles képek, lehetőleg automata módban is.
    - Jó fényerejű optika, hogy nagylátószögnél esőben ne akarjon vakuzni.
    - Manuális beállítások lehetősége (ISO, blende, zársebesség)
    - Lehetőleg kevés képzaj.

    Nemtudom van-e ilyen gép, de gyanítom hogy ezen elvárásoknak legalább a Bridge kategóriában találnék gépet, vagy a belépő tükrösök közt. Mi a véleményetek? Mivel csak egy gépet, ezt a kis Fujit használtam, semmi összehasonlítási alapom nincs. Annyit tudok, hogy ez a Fuji az igényeimet nem elégíti ki.......

Új hozzászólás Aktív témák