Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilba

    tag

    Sziasztok,

    Érdemes lecserélnem egy corsair VS450-es tápot valami "összeszedettebb" darabra? Valójában nincs vele gondom, még egy éves sem múlt. A ventije egy kicsit zavaró, mert az a leghangosabb idle, vagy kevéssé terhelt állapotban, de nyilván nem hangos. A korábbi FSP 400-as tápom halkabb volt... úgy érzem.

    A konfig:

    Asrock Z97M OC Formula
    I7-4790K@4600MHz
    Gigabyte GTX-750
    8Gb (2x4Gb)
    pár vinyó és SSD

    Azért is gondolkodom a cserében, mert nincs jó híre a CWT beles tápoknak, és ugyebár ez az (ha jól tudom).

    Vélemények?

    Köszönöm!

    Most olvasom az előttem levő hozzászólásokat... Esküszöm, hogy véletlen egybeesés az időzítés! :K

    [ Szerkesztve ]

  • ilba

    tag

    válasz Lacielvtárs #73262 üzenetére

    Ennek az ábrának nyilván nincs köze a biztonsághoz, sokkal inkább a környezetvédelemhez, a pénztárcához, és érintőlegesen a venti hangjához.

    Amúgy egy jóféle, kifejezetten halk, 550-650W-os tápot keresek. Erről ritkán esik szó mostanában, ezért ajánlást sem látok sokat. A keret max. 30K, de a 25K sem fájna. :)

  • ilba

    tag

    Sziasztok,

    Vásároltam egy XFX TS 650W-os tápot. Megosztanám veletek a miértjeimet mindenki okulására.

    Egy Corsair VS450-et váltott, ami nem volt hangos, de mégis zavart, valamint a 12V-os ágon nem érte el a 12V-ot. A szabványon belül maradt, de mégsem éreztem megfelelőnek a névleges teljesítmény közelében sem járó fogyasztás során fennálló feszültségvesztést. Tudom, a szoftveres mérés nem mérés... Ezen kívül az amúgy sem patinás nevű CWT egyik leggyengébb bele került a házba (a szakik szerint), tehát mégegy rossz pont.
    Mivel a konfigom egy Asrock Z97M OC Formula lapból, egy i7-4790K (4,6Ghz 1.21V) prociból, és 4x4Gb ramból, egy GTX-750-es vga-ból, 120Gb-os SSD-ből, egy-egy 500Gb-os és 1Tb-os vinyóból áll, ráadásul munkára használom a gépet (modellezés; pixel és vektorgrafika), valamint ritkán játszom, ezért úgy gondoltam, hogy a gép és az ember érdeke is a tápcsere.
    Rengeteg időt töltöttem böngészéssel, tesztek olvasásával, és a fórumokon olvasható ajánlások szűrésével (köszi PH! fórum :R ). A napokban sikerült 25-30K körüli összegre és XFX (TS és XTR), CM (V), valamint Seasonic (S12G és plusz ráfordítással G series) márkákra szűkíteni a kört. Ezekkel a brandekkel, és azok zárójelben említett típusaival 550-650W teljesítményű tápok jöhettek szóba (a G Series-ből csak 450W fér a keretbe). Persze a 80+GOLD hatásfokot alapnak vettem. :B Van közöttük "gyengébb" moduláris, és "erősebb" fix kábeles is. Itt jött a dilemma: nagyobb teljesítmény a kábelek tekergetésének (elrejtésének) nyűgjével, vagy kisebb, a modularitás adta nagyobb szabadság áldásával. Sok-sok adat- és tapasztalatgyűjtés után arra jutottam, hogy erősebb tápra van szükségem a biztosabb csendes üzem érdekében (mert ugyebár terhelésfüggő). Ezzel tulajdonképpen el is jutottam a jelenlegi tápomhoz: XFX TS 650W.
    Halk, tartja a feszültségeket szépen, de egy dolog belepiszkít az élvezetekbe: a rengeteg csatlakozót magukon hordozó kábelek okozta feszültség a házam (amúgy gyárilag domborított) "hátsó" oldallemezén. :D Lehetséges, hogy elég lett volna egy moduláris 550W-os...
    Összegezve a tapasztalatokat: a nyugodt szívvel tápra szánt összeghez adjon mindenki 5-10e forintot és akkor lesz egy olyan tápja, amit eredetileg szeretett volna. :K

    Köszi a figyelmet!

Új hozzászólás Aktív témák