Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Először is: Nem vitát szeretnék indítani, csak hiányát érztem ennek a topicnak a többi Melyin/Melyik*** topicokok közt.

    Szóval, épp a megjelenése óta teleszemetelt Win7-emet szeretném újratelepíteni. Eddig megrögzötten csakis a Firefox 3.0.17-et használtam, mivel ez az egyetlen böngésző, ami nem csak hogy Color Management-es (ami már önmagában is viszonylag ritka a böngészők közt), de csakis a 3.0.xx biuld-okba lévő CM rendszer képes kezelni ICCv4 fileokat is, a frisebb firefox-ok csak ICCv2-t (a legtöbb böngésző semmilyet, vagy szintén csak v2-t). [Sőt, a 3.0.xx-ekben is kézzel kell bekapcsolni az about:config-ból...]

    Viszont az új monitoromon már van sRGB mód, így a Color Management elvesztette mérhetetlen fontosságát a többi finkcióval szemben, így elkezdtem gondolkodni, melyikre térjek át az öreg rókabecsináltról. (Mert azért eljár már az idő a 3.0-ás róka FF felett a HTML5 idején.)

    3 versenyző van: IE9, FF4, Opera 10.6

    Úgy tűnik, mont a Direct2D támogatás lehetne egy döntő érv hosszútávra tervezve (szeretem elmenteni a jelszavaimat, és a kedvenc linkjeimet, így nem szeretek böngészőt cserélgetni...).
    Ennek eleget tesz az első két jelölt, viszont az opera software módban sokkal gyorsabb, mint a másik két böngésző software üzemben, és elég gyors a CPU-m is ahhoz, hogy a software-ben hatékonyabb Opera ne hasaljon el durván a GPU gyorsítást élvező FF4 mellett se.

    És itt jönne úgy igazából a kérdésem:
    - Szerintetek az Opera is beépíti-e a közeljövőben a Direct2D támogatást?
    - Az FF4-ben most csak HTML5 tartalmakon működik ez, vagy "rendszerszinten"? Szóval a kis techdemókon kívül máshol is használja a DirectX-et a renderer?
    + Milyen fontos lehet ez a nem túl távoli jövőben?

    Mert ezen kívül mindkettőnek van előnye, és hátránya: Az Operából tetszik a sync funkció, és az előképes speeddial. Az Operában viszont bonyolultabb előhozni a keresést (az oldalon belüli szövegest), és emlékszem, hogy régen voltak gondok némely oldalakkal (akár az egyetemi adminisztrációs rendszerrel...).

    Tanács?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #2 üzenetére

    Ja, az IE9-et még csak ki sem próbáltam (csak a teljesség kedvéért említettem), FF4b1-el, és Opera 10.60-al játszogattam kicsit, techdemókkal. Ebből volt az a konklúzióm, hogy az Opera nem támogat még GPU gyorsítást, de nem is feltétlenül hiányzik most belőle, mert software módban sokkal gyorsabb, és nem Intel Atom CPU van a gépben...
    Viszont nem tudom mekkora érdeklődést tanúsítanak majd a weblap designerek a kérdésben, és telehajigálják-e az oldalakat olyasmikkel, mint most a flash animációk, csak HTML5 alapokon, és akkor már jól jöhetne az a DX támogatás, hogy tényleg simán lehessen görgetni az ilyen oldalakat is.

    Illetve ezt nem nagyon tudtam szemügyrevenni, de állítólag a betűkön is jobb az antialising D2D módban.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Psychonaut #5 üzenetére

    Ott se ColorManagement, se se D2D, se sync, se átfogó (IE-el vetekvől) támogatottság. Vagy csak én vagyok lemaradva...?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #7 üzenetére

    Aha, szóval ez a trrükk. Mármint a bug, mert persze, bekapcsoltam a konfig lapon. De hozzátettem, hogy "elvileg" (jobb). :DDD
    És saccra mikorra várható a következő béta, amiben ezt javítják?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák