Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Munkas

    aktív tag

    Vettem Norton 360 előfizetést, de egyelőre, rosszak tapasztalatim.

    [ Szerkesztve ]

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Munkas #75709 üzenetére

    Csak úgy engedi magát telepíteni, ha előtte fiókot is regisztrálok hozzá. Sok értelmét nem láttom, de megcsináltam. Közben kiderült, hogy nem lehet csak úgy regisztrálni, hanem be kell állítani, hogy megújuló előfizetést akarok, ami a követkető évtől valami 100 € körüli összeg lesz, de később bármikor lemondhatom. Jó, legyen. Megcsinálom a fiókot, megyek a számlázási adatokhoz, hogy lemondjam az ismétlődő előfizetést, erre kiderül, hogy azt csak úgy lehet, ha törlöm az előfizetést az ügyfélszoláglatnál. A fiókot lehet a menüből is (amivel nyilván avval ugrott a progi használhatósága is), de az előfizetést nem (így jövőre akkor is leszednek, ha nincs is fiókom, és nem is használtam soha terméket.
    Ezek után magát a szoftvert fel se tettem, mert úgy nézett ki, hogy sikerült olyan vírusirtót beszerezni, ami önmagában egy zsarolóvírus.
    Azán minden mindegy alapon nekiláttam a lemondásnak. Nem tudom, hogy a magyar nyelvű fordítás lett e megtévesztő, ahol az inkorrektség határáig kitolták, hogy nem lehet egyszeri vásárlás, mert úgynem tudom használni a terméket. Nem tűnt kétértelműnek, hanem kifejezetten azt írták többször is, hogy ha most megerősítem, akkor vége, nem fogom tudni használni, és biztosan törölni akarom e. Igen. Erre új ablak: Ők nem fogják a jóváhagyásom nélkül beterhelni, és ha most megerősítem, akkor tényleg törlik. Igen. Új ablak: mindeképp szónak előtte 60 nappal (ehhez képest az emailben egyértelműen leírták, hogy „Ön felhatalmaz minket arra, hogy az előfizetési díjat legfeljebb 35 nappal az előfizetés megújításának esedékessége előtt ráterheljük a megadott fizetési módra”). Biztos. Igen. Új abalak: Adnak még egy hónapot ingyért, ha nem mondom le.
    De, töröljétek. Erre visszadobott a menübe, és elküldték, hogy mégis csak az előfizetést mondtam le, de egy év múlva lejár.
    Azért ez kicsit olyan érzés volt, mint amikor felveszek egy testőrt, aki egyből mögém áll a pisztollyal, hogy fizessek még neki, mert baj lesz. Aztán amikor megfordulok, hogy nem, akkor közli, hogy nem úgy értette.
    Nem fokozza a bizalmamat. Remélem a Noron IT-sei nem ilyen hitványok mint a sales-ek..

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Winnie The P #75717 üzenetére

    Nekem eddig ESET volt. Az ilyen szempontból annyira rugalmas, hogy lehet 1, 2 kb. akármennyi időre venni kulcsot, és aktiváláskor hozzáadja az aktuális hátralévő időhöz, így nem veszik el semmi. Ráadásul még több gépes licensz esetén sem is kell egyszerre járniuk. Először az irodai gépre vettem 1 éves licenszt, aztán mikor láttam, hogy jó, akkor vettem egy 3 gépes 2 éves csomagot, hogy otthoni gépeken is legyen, de az is additív volt.

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Szellem. #76495 üzenetére

    A védelmi képességeket nem tudom megítélni, de nincsenek túl jó tapasztalatim a Nortonnal. Már lassan egy éve használom, de biztos, hogy nem fogom újra megvenni. És főleg azért, mert nem igaz, hogy nem veszed észre, ha fent van a gépen. Ráadásul több kárt okoz, mint a vírusok, amiktől (talán) megvéd.
    Pl. pár naponta feldobja, hogy ezt kapcsoljam be, azt telepítsem, mert nem védett a rendszer, hiába állítottam be már fél éve, hogy nem kell az adott funkció. És azért nem kell, mert az nem védelem, hogy mindet letilt vagy letöröl, amiről ő úgy gondolja, hogy káros lehet. Így is szinte minden adatmentéskor kiderül, hogy a „kis rohadék” suttyomban törölt fájlokat, hiába van beállítva, hogy ne tegye, vagy mindig kérdezzen rá. Az sem ritka, hogy pl. telepítéseknél a Norton nem enged ezt-azt végrehajtani, és ki kell kapcsolni egy időre. Ahol meg kellene, pl. levélszemétnél, ott meg szinte mindent beenged.
    Az üzletpolitikájuk meg a pofátlanság csúcsa: Vesz az ember egy éves licenszt, aztán a telepítésnél kiderül, hogy bankkártya regisztráció is kell hozzá (aminek a terhelhetőségét le is teszteli), és alapból úgy indul, hogy majd automatikusan megújítja az előfizetést, de nem is azon az áron, amin megvettem, hanem általában többször annyiért (a jövőben aktuális listaárat fogja leszedni, még akkor is, ha épp lesz a Norton oldalán kedvezményes lehetőség is). És ennek a kikapcsolása sem egyszerű, mert el van rejtve, és még a webes Noron fiókban is kell vagy három megerősítés, miközben végig fenyeget, hogy ha leválasztom a banki adataimat, akkor nem tud megvédeni. Szóval a Norton gyakorlatilag maga egy zsarolóvírus.
    Persze attól, hogy nekem sikerült, lehet, hogy be lehet úgy állítani, hogy ne csináljon bajt, és védjen is. De egy átlagos felhasználónak, aki nem akar napokat rászánni arra, hogy kitanulja a kiberbiztonságot és megértse mi micsoda, hogy kell beállítani, annak én nem ajánlanám.

    Előtte pár évig ESET volt. Az azért barátságosabb volt. Ha veszélyt érzett, szólt, hogy mit akar csinálni, de nem rendezkedett (nem okozott kárt) önhatalmúlag. És az előfizetése is korrekt volt. Szólt, hogy lassan lejár a licensz, és amikor vettem egy másikat hozzáadta a meglévőhöz. Mindegy volt, hogy akciósan vettem, az is, hogy mennyi időre szólt, mindegy volt, hogy egy vagy több gépes csomag volt. Pl. ha fél év volt vissza, és vettem egy három gépes két évre szóló licenszt, akkor a meglévő 2,5 év-re tolódott ki, a másik két gépen meg 2 évvel indult.

  • Munkas

    aktív tag

    Norton pofátlan üzletpolitikája és a 360 hazudozása mostanra végleg kiölte bizalmamat feléjük. Ott próbálnak átverni és lehúzni, ahol csak tudnak.
    Értem én, hogy kell a pénz, csak két év használat után, ezekből már azt is kinézem, hogy 2$-ért bárkit beengednek a gépemre, aztán tőlem is megint plusz pénzt kérnek, hogy segítsenek.
    Nem hiszem, hogy megvárom az előfizetés végét. Mi most az ajánlott?

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Szellem. #77213 üzenetére

    Pl. pár naponta feldobja, hogy ezt kapcsoljam be, azt telepítsem, mert nem védett a rendszer, hiába állítottam be már fél éve, hogy nem kell az adott funkció. És azért nem kell, mert az nem védelem, hogy mindet letilt vagy letöröl, amiről ő úgy gondolja, hogy káros lehet. Így is szinte minden adatmentéskor kiderül, hogy a „kis rohadék” suttyomban törölt fájlokat, hiába van beállítva, hogy ne tegye, vagy mindig kérdezzen rá. Az sem ritka, hogy pl. telepítéseknél a Norton nem enged ezt-azt végrehajtani, és ki kell kapcsolni egy időre. Ahol meg kellene, pl. levélszemétnél, ott meg szinte mindent beenged.
    Az üzletpolitikájuk meg a pofátlanság csúcsa: Vesz az ember egy éves licenszt, aztán a telepítésnél kiderül, hogy bankkártya regisztráció is kell hozzá (aminek a terhelhetőségét le is teszteli), és alapból úgy indul, hogy majd automatikusan megújítja az előfizetést, de nem is azon az áron, amin megvettem, hanem általában többször annyiért (a jövőben aktuális listaárat fogja leszedni, még akkor is, ha épp lesz a Norton oldalán kedvezményes lehetőség is). És ennek a kikapcsolása sem egyszerű, mert el van rejtve, és még a webes Noron fiókban is kell vagy három megerősítés, miközben végig fenyeget, hogy ha leválasztom a banki adataimat, akkor nem tud megvédeni. Szerintem a Norton gyakorlatilag maga egy zsarolóvírus :)

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Munkas #77220 üzenetére

    Ma pl. ez húzott fel:

    Nem kértem, hogy teszteljen, csak feldobta, hogy tlejsítmény kockázat is van ám, és arra klikkleve, már jött is a sok "okosság":

    57 000 teljesítmény probléma ??? Még jó, hogy működik a gép és nem negatív a teljesítménye.
    800 sérült beállításjegyzék ??? Ha ennyi lenne, akkor nem sok jó maradt volna.
    1800 parancsikon probléma ??? Kicsitl több mint 18 parancsikon van. E szerint mindegyiknél van 100 hiba. Ez sem túl hihető.

    És persze 15$, de ha becsukom, akkor adnak ingyért is, két hétre, utána meg 35$ kiszámláznak automatikusan, kérdezés nélkül.

    Lassan már egy scan-t se merek lefuttatni, mert azért is számláznak, ha nem figyelek oda, hiába az előfizetés :W

    [ Szerkesztve ]

  • Munkas

    aktív tag

    válasz ƵøŁĭ #77224 üzenetére

    Előtte pár évig ESET volt. Ott előfizetés nagyon korrekt volt: szólt, hogy lassan lejár a licensz, és amikor vettem egy másikat hozzáadta a meglévőhöz. De úgy, hogy véletlenül se járjak rosszabbul.
    Mindegy volt, hogy akciósan vettem, az is, hogy mennyi időre szólt, mindegy volt, hogy egy vagy több gépes csomag volt. Pl. ha fél év volt vissza, és vettem egy három gépes két évre szóló licenszt, akkor a meglévő 2,5 év-re tolódott ki, a másik két gépen meg 2 évvel indult.
    Talán még azt is mondhatnám az Eset hatékonybb is volt. De a váltás még évekkel ezelőtt volt, és a fentiek miatt a Nortont jó ideje félig kiherélve (sok funkcióját lekapcsolva) használom.

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Cblacksmithc #77222 üzenetére

    Van az a funkció, hogy a kurzort rajta tarjuk az X-en, mielőtt bezárjuk, és akkor felajánlja, hogy ne kérdezzen rá újra. De akkor is rákérdez :(

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés