Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz BigBlackDog #70935 üzenetére

    A Kaspersky nem fog dobálni reklámot - ha jól be van állítva tehát a marketing célú adatgyűjtést tiltani, és az értesítések közül is csak a riasztásokat meghagyni, a tájékoztató stb. dolgokat, és persze ki kell kapcsolni a KSC-t - a telepítés után lesz egy plusz ikon egyfajta fizetős VPN nem sok értelme van átlag felhasználónak.
    Az Avast egyszerűbb de dobálhat jobb alsó sarokban reklámot persze beállítható a néma/csendes mód és akkor semmi nem jön de akkor a blokkolásról sem kapunk értesítést ha jól tudom, persze ha valami nem megy akkor értelemszerűen a karantént is meg kell nézni, érdemes karanténozásra állítani tehát ne akarjon törölni, javítani stb. hanem csak karantén.
    Mindegyikre oda kell figyelni, legalábbis az elején. A Kaspersky-hez kell egy fiók ami ugye egy email-es regisztráció. Ha a Kaspersky Security Cloud Free-t telepíted akkor ott figyelni kell a régióra ami NE legyen Magyarország mert valamiért nekünk nem fog működni de német vagy egyéb EU-s lehet.

    Én most a Defender-t használom a DefenderUI kis programmal - INTERAKTÍV módban - van benne magyar nyelv, megfelelő védelem. Legalábbis a tesztek alapján, ha nem EDGE böngészőt használsz akkor ott ha jól tudom kevésbé hatékony de az Ublock Origin megoldja tehát emiatt sem kell aggódni.

    Az, hogy melyik gép fogja a gépet nem lehet egyszerűen megválaszolni. Fontos az adott hardver szoftver környezet és a felhasználó is számít, hogy neki pl. mi az az érzés, hogy "fogja a gépet"
    Az Avast szerintem gyors, a böngészés nálam pl. gyorsabb volt mint Kaspersky Free-vel (akár a sima Free AV akár a Cloud Free AV) de a Defenderrel is ugyanolyan gyorsnak éreztem mint Avast-tal. Ettől még nálad lehet más lesz. A Kaspersky-nél sok mindent lehet módosítani a böngésző védelmére vonatkozóan és azokkal lehet hogy fürgébb böngészést lehet elérni.

    WFC ahogy a neve is mutatja csak egy plusz felület a tűzfal jobb kontrollálásához, tehát pl. több visszajelzést fogsz kapni nem csak kimenőt de a bejövőt is tudod figyelni azokról is ad értesítést persze konfigurálás kérdése akár "teljes" kontroll is elérhető persze én sem vagyok tisztában minden Windows folyamattal úgyhogy mi az ami mehet és mi nem arra oda kell figyelni.
    Létezik még egy Tűzfal a magyar Pados Károly által fejlesztett "TinyWall" ami egy elég érdekes koncepció de azért sokat javult tehát alapban engedi a szükséges dolgokat de a többinek magadnak kell dönteni sőt már dobál fel infót is. Anno még ez sem volt, más koncepció. Úgy emlékszem elég sok volt a RAM fogyasztása mondhatnám indokolatlanul.

    Próbálgatni kell, nincs tökéletes.

  • milan26

    senior tag

    válasz BigBlackDog #70935 üzenetére

    Kiegészíteném Cs1csó amúgy részletes és tökéletes leírását azzal, hogy az avast free már tartalmazhat tűzfalat is.

Új hozzászólás Aktív témák