Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz Dévacsen #62709 üzenetére

    Nem ekézni akarom az MS termékét, de ezek szerintem alap feladatok, amiket meg kell tudni oldani!
    Abban igazad van, hogy eltávolításban a Kaspersky kiváló, de ide sorolhatom még a Norton-t is a tapasztalatom alapján. Az F-Secure kérdéses, mert sok esetben kiírja, amikor az itteni fájlokra ráeresztjük, hogy Kihagyás, azaz nem tud mit kezdeni a fájlal. Látja benne a vírust, de nem csinál vele semmit. És még választási lehetőségem sincs, hogy töröltessem vele ilyenkor.

    Amellett meg megjegyzem, a Kaspersky egy tróger cég lett!!! Folyamatosan küldözgetem be az itteni maradék mintákat a 2f Kft.-n keresztül. A srácok nagyon segítőkészek és örülnek is a mintáknak, de a Kaspersky szarik foglalkozni vele. Az elmúlt egy hétben egyik mintával sem csináltak semmit!!! Lehet én vagyok a naiv, de elég rossz a cég megítélése még mindig a kialakult "botrányok" miatt. Ami látszik is a felismerési arányán, mert szépen visszaesett, ami valószínűleg köszönhető annak, hogy a többi AV gyártó nem feltétlen működik vele együtt, azaz a mintákat nem osszák meg. Ebben az esetben én azt gondolnám, hogy ha valahonnan jönnek minták, akkor azokat örömmel kéne fogadni és foglalkozni velük. De, nem, sőt, még problémáztak is, hogy olyan mintákat kaptak, amikben nem volt kártevő, stb. Érdekes, én nem vagyok vírusanalizátor, így ezt nekem nem kéne tudnom, de mondjuk egy köszönöm azért jól esett volna, hogy: "Kösz, hogy segítesz!" Szerintem, senkinek nem kötelessége lehetséges vírusmentákat küldözgetni és ezzel segíteni a cégnek, hogy jobb legyen a felismerése!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák