Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz t72killer #36037 üzenetére

    Nem találtam róla infót egyik programnál sem.

    A titkosított forgalmat nem tudod monitorozni, így ott kell elkapni, ahol terminál a https kapcsolat, és a dekódolt adat rendelkezésedre áll. Ez böngészőbe épülve egyszerű, böngészőn kívül egyetlen lehetőséged van:a szűrőprogram terminálja az SSL/TLS kapcsolatot, és egy frissen generált tanúsítvánnyal egy új kapcsolatot épít fel saját maga és a böngésző között. Ekkor azonban bukod az eredeti tanúsítványokat, azok visszavonási információit, és simán lehet, hogy a reklámszűrő gyengíti meg a böngésző biztonsági szintjét, ahogyan azt sok vírusirtó is eljátszotta/eljátssza.

    Másik probléma, hogy a mai böngészők sokszor már nem a mindenki által ismert HTTP/1.1-en, hanem SPDY vagy HTTP/2 protokollon keresztül beszélgetnek a szerverrel, és például az Ad Muncher nem támogatja az SPDY-t, szóval lassítja a kommunikációt (az AdGuard esetében annyit találtam, hogy megfontolják).

    Harmadik probléma, hogy az adatkapcsolat lehet tömörített, ezzel letöltési időt és sávszélességet spórolva, azonban ma már elterjedtnek számító gzip alapú tömörítést sem támogatja az Ad Muncher (az AdGuard esetében annyit találtam, hogy készül).

    Szóval simán lehet, hogy némi plusz memória árán, de a böngészőbe épülő reklámszűrő gyorsabb netezést eredményez sokkal kevesebb mellékhatás mellett. Természetesen felesleges ebből tucatnyit feltenni, elég egy, és abban feliratkozni olyan tracking/privacy listákra is.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák