Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz TFSi #21770 üzenetére

    Nem rossz megoldás a Webroot. Ahogy szaki26 leírta, egyedi a megoldása a ma fenyegetésekre. Azonban ez a technika sem mindenható. Érteni kell a program működését és egész szépen meg lehet vele védeni gépet vele. A magam részéről továbbra is azt vallom, hogy jelen helyzetben a felhasználón múlik a védelem legnagyobb része.

    A mai technikák nem véletlenül használnak kombinált megoldásokat. Viszont igazából egyik gyártó sem tett komoly lépéseket a jelenlegi technika megreformálására. Megnéztem példának okáért a 2014-es Kaspersky termékeket. Jelentős újításokat ők sem eszközöltek. Megváltozott a GUI, a motorháztető alatt mókoltak, de semmi érdemleges, ráadásul ismét sikeresen megcsináltak egy bughalmazt. Legalábbis ahogy olvasom a fórumukban, eléggé instabil a program megint.

    Szerintem egy teljesen új megoldás felé kéne elmenni a védelmi technológiák terén. Az adatbázis idejétmúlt és egymagában kevés, ráadásul iszonyat helyet foglal mind a memóriában,mint a háttértáron. A heurisztika, viselkedés elemzés, stb. szükséges, de ahogy haladunk előre ezek a technikák is kinövik magukat, mert egyre több a fals pozitívok száma. Webroot termékekbe nem ástam bele magam komolyabban, de az biztos, hogy a gépterhelése minden tekintetben nulla! Olyan, mintha AV nélkül használnád a géped. A megoldása jó. Lehet, ha lesz időm belemélyedek és megnézem komolyabban. Viszont a hagyományos tesztelési metódusok esetében nem mutat valós eredményt, hiszen másként működik,mint a hagyományos technikák, megoldások.

    Annyit még megemlítenék, hogy a felhő technológia nem sokat ér jelen esetben. Egymagában biztos kevés. Múltkor néztem a videót, amit valaki belinkelt és nagyon jól meg lett fogalmazva, hogy miért gyenge a technológia. Természetesen az előadás és az előadások kicsit túlzottak, de pont az a szép bennük, hogy jelzik, könnyen ki lehet találni olyan megoldásokat, amivel az adott program vagy adott rendszer kilőhető.

    Annyit megjegyeznék, hogy felvettem egy korábbi barátommal a kapcsolatot, aki oszlopos tagja a netacademia etikus hekker csapatának és jelezte felém, hogy az antivírus tesztek amiket nézegettek és nézegettünk korábban nem sokat jelentenek. Értem itt az av-comparatives.org, stb. oldalakat. Például a sokak által lesajnált és kritizált Windows Defender ami a Win8 része nagyon jól teljesített a saját tesztjeiken, ahol az ismeretlen vírusok felismerése és a víruskereső megkerülése volt a cél. Szóval, nem olyan rossz az a program.
    Korábban pedig írtam, hogy nem a marketing és a hozzá csatolt "szakmai" tesztek alapján kell megítélni egy adott programot. Egy gyártó célja mindig is az eladás növelése lesz a cél, amiből eltartja magát, és profitot generál. Ezt az általam fent említett videóból is kiderül.

    A magam részéről két ok miatt tűntem el:
    A topic stílusa megváltozott és bizonyos szempontból minősíthetetlen lett. Nincs időm és kedves a "Zsák Fosh a fontos" típusú emberekkel vívódni. A másik ok, hogy a cégem amit vezetek, és az életvitelem nem ad jelentős időt arra, hogy fórumoljak. Read Only módban vagyok. Persze, időnként beírok.

    Azért köszönöm, hogy megemlékeztél rólam, rólunk. :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • BigManus

    addikt

    válasz TFSi #21770 üzenetére

    Én is Plag hozzászólásával értek egyet...
    ímár azon részével,hogy pár ember miatt nem igazán vagyok aktív. Naponta, illetve óránként felnézek, van hogy háborgok az ostobaságokon, van hogy tetszik amit olvasok, de bele fáradtam a harcolásba. Vannak itt ifjú titánok, én részemről bele öregedtem az egészbe.
    Másrészről más fórumon vagyok inkább és persze a munkám miatt is elfoglalt vagyok.
    Akiknek tudok, segítek így is,mert amióta itt nem aktívkodok, azóta meglepően sokan keresnek meg privátban.

    Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

  • blattida

    nagyúr

    válasz TFSi #21770 üzenetére

    Nálam is hasonló a helyzet, csak a színvonal erőteljes visszaesése mellett inkább családi okokból és a téma iránti csökkenő érdeklődésem miatt nem írogatok túl sokat.

    Plaghoz hasonlóan én is várakozó állásponton vagyok, mert a változás hamarosan bekövetkezik, mivel be kell következnie, a tradicionális technológiák már nem nyújtanak elegendő védelmet, a jelenlegi újak pedig vagy még vagy pedig eleve nem.
    Alapvető technológiai váltásra van szükség.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák