Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz mg105 #6 üzenetére

    Atomixot felejtsétek már el...
    a mixelés nem annyi, hogy egy MAGIC gombot megnyomok, azt kész...ráadásul szakadozik-akadozik a hangja mixeléskor hangkártya és konfigtól függetlenül...ez csak ilyen otthoni marhulásra jó.
    Amik egy fokkal jobbak : Visiosonic termékek. De a PCDJ FX (legújabb) meg már túl van bonyolítva, nincs annyi bill.kombó, hogy normálisan ki lehetne használni - ezért kell midi konzol már ezekhez a komolyabb progikhoz + egy keverő is.
    Mp3akkal DJ-zni ahhoz talán elég, hogy elüsd az időt, máshoz viszont nem.

    Amit én használok és szigorúan csak itthoni marhulásra (de egy E-Klub Dead Mike szintet így is produkálva) az a Visiosonic Digital 1200 SL progija, ráadásul béta verzióban, de egyszerűségében, tudásban is veri a Traktort. Két baja van: nincs hozzá effekt és 3 sávos EQ deckenként. Viszont van 20 CUE point számonként (igaz ennek csekély hányadát szoktam csak kihasználni), de ezeket a CUE pontokat menti, így nem kell a track betöltése után pozicionálni, van BPM match is (persze előtte gondosan be lehet lőni a track BPMjét a beépített TICK-elővel), a BPM értéket szintén menti, valamint van szabadon konfigurálható PITCH BEND, a százalékot meg lehet adni a progi konfigjában, Pitch 8-52% +/- is állítható a programból. Deckenkénti hangerő, crossfader és tracklist (ez is jól konfigolható), és könnyen használható billentyűk.

    Ha valakit érdekel, feltöltöm majd valahova a 70 perces mixemet, amit csak úgy csináltam régebbi számokból, ezzel a progival. 128kbites mp3.

    [Szerkesztve]

  • c41r0^

    őstag

    válasz mg105 #9 üzenetére

    hidd el, én próbáltam legalább tucatnyi ilyen progit (azt is), de eddig ez jött be a legjobban

    ja igen és még egy info:

    én úgy mixelek, hogy egy hangkártyát használok, mindkét decken az ''on-air'' hang jön, ezért fontos, hogy a CUE pont mentve legyen és a BPM is be legyen lőve (amit egyébként a progival 100-ad pontosan meg lehet adni, persze neked kell megállapítani a TICK módszerrel, de ezt már írtam, van autoBPM funkció is benne, de ez nem 100%os)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák