Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Olvasgatom csendben ezt a topikot egy ideje és ámulok-bámulok. Azt hittem, hogy manapság már csak az emberek elenyésző kisebbsége gondolja azt, hogy aki meleg, az más is bármi módon, mint aki hetero. Mindannyian felkelünk reggel, munkába megyünk, bevásárolunk, néha moziba megyünk, ha betegek vagyunk, akkor meg orvoshoz, néha összekapunk a párunkkal, vannak jó és rossz napjaink. Egyszerűen nem látom, miben is jelent "másságot" az, ha valaki meleg, azon túl, hogy azonos neművel jár vagy él együtt. Természetesen van meleg ismerősöm, de ettől a ténytől függetlenül - megrögzött heteróként :) - mindig is így gondoltam. Az Alkotmány mindannyiunkra érvényes, különösen az a része, ami tiltja a megkülönböztetést bármilyen alapon...

    A regisztrált élettársi kapcsolat már jelent egy lépést talán úgy össztársadalmilag, legalább már beszélünk is a dologról, de sok mindennek kell még változnia felfogásban, amíg eljutunk oda mondjuk, ahol a franciák tartanak. Volt szerencsém Párizsban élni egy ideig, és bár messze nem minden szempontból toleráns nemzet, de ilyen téren teljesen normálisak. Itthon nem látsz kézen fogva az utcán sétáló, parkban együtt görkorizó vagy kávéházban ücsörgő meleg párt, ott gyakran - és senkit sem zavar, miért is zavarna? Hiába, az egyén szabadságának kicsivel nagyobb hagyománya van arrafelé. Azért nem mondom, némelyik pár jelentős veszteséget jelent a női nem számára... :D

    Franciáéknál vagy egy évtizede létezik már a regisztrált élettársi kapcsolat egy formája, a PACS (kiejtve "pax"), ami tkp egy regisztrált szerződés a felek között. Örökbefogadásra ott sem jogosít fel, ezt még ott sem tudták elérni, de vagyoni, adózási, egészségügyi szempontból szabályozott helyzetet teremt. Érdekes, hogy ott nagy meglepetésre a heterók kezdtek azonnal tömegesen PACS-ot kötni, erre nem számítottak annak idején. Most néztem, 2006-ban 280.000 házasságot kötöttek és 60.000 PACS-ot, és az eddig megkötött összes PACS 13%-át bontották fel, míg a házasságok 50%-át. :DDD Kíváncsi leszek, nálunk mi lesz, sok házasodni nem akaró hetero élettársnak is jól jöhet majd ez az új lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák