Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz ricsi99 #7 üzenetére

    Naponta hányszor ismételgeted, hogy nehogy elfelejtsd? :DDD

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Robitrix #53 üzenetére

    Pontverseny? És in-game? Én avg és 1%low frameratet szoktam nézni. Többiek?
    Frameretben biztos, hogy köze nincs a GTX 1060-nak egy A750-hoz viszonyítva, hiszen az A750 nagyjából egy RX 6600 szintet hoz 1080p-ben. (https://youtu.be/XTomqXuYK4s?t=800)

    Ára viszont tényleg nem igazán jó. Sokkal jobb vétel egy RX 6600.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Robitrix #56 üzenetére

    De ez egy olyan elmélet, ami iszonyatosan messze van a gyakorlati valóságtól. Szánjál rá pár hasznos percet, hogy megnézel pár bencharmkot, ahelyett, hogy a passmark pontokra vesztegetnél el felesleges másodperceket.

    Nem poénból linkelte videót. Tök mindegy, hogy a passmarkban hány pontot látsz, az egy szintetikus teszt program.
    A real-world benchmark a lényeg. Márpedig ott átlagban az Intel A750 hoz egy RX 6600 átlagot.
    A GTX 1060 nagyon el van maradva egy RX 6600-hoz képest. Az RX 6600 még a GTX 1080-at is elgyepálja, úgyhogy felejtsd el a furcsa teóriáidat.

    Az Intelnek az említett régi címek a problémája. Ahhoz képest, hogy emulálja vagy mit csinál a DX9-cel, ahhoz képest most néhol elég szépet gyorsítottak rajta. Akinek viszont nem kellene, azoknak talán jó ajánlat lehet az árcsökkenés után. Bár RX 6600-t 110K körül már lehet kapni, úgyhogy nem tudom.... Kísérletező kedvűnek kell lennie, aki megvesz majd mondjuk 90-100K-ért. :B Én pl csak 80K környékén gondolkodnék el rajta versus egy 110K-s RX 6600-hoz képest.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz MasterDeeJay #58 üzenetére

    Ott a beállításoknál DX10-t írnak. Az is emulált, nem csak DX9 és lefelé? Hogy van akkor ez?

    "Mindkettő játszható max grafon. Tény hogy nem többszáz fps-el de nem hiszem hogy számítana." :K Ezt én is így gondolom.

    Én GTA-t kb. medium beállításokon és 75fps limittel játszottam végig, pedig GTX 1060 tudna többet és a 144Hz-es akkori monitorom is, de semmi értelmét nem láttam.
    Nem értem azokat a "fenegyerekeket" akik a kompetetive játékokhoz hasonlóan az egekbe engedik ki a közönséges, jóval lassabb játékmenetű játékokat.
    Ráadásul a jelentősen korlátozott fps tipikusan nagyon sima, egyenletes frametime-okat produkál. Egy jó monitorral a 75fps is sokkal reszponzívabb és smoothabb, mint amit egy tipikus játék megkövetel.
    A kompetetive címek meg más kérdéskör.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Robitrix #62 üzenetére

    Akkor így már érthető. :B Legjobbakkal is előfordul.

    #61 MasterDeeJay: Még jó hogy rákérdeztem. Hát ezek szerint nem foglalkoztam eleget az arhiteketúrával. Sokszor áttekerem ezeket a bevezetőket és csak az fps-t nézem meg az energiahatékonyságot: idle/dekstop, light load, video playback, gaming teljesítmény/fogyasztás.

    Most nézem elmúlt napokban már 105K-ra süllyedt egy RX 6600. Jó olcsóra le kellene nyomnia az Intelnek az A750 árát, hogy alternatíva legyen. szvsz.

    MasterDeeJay: Milyen preferenciák szerint vettél Intel A770-t?

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Hadeska22 #67 üzenetére

    OFF: A garancia adással az a baj, hogy miután az eladó kiadja a kezéből, onnantól a vásárló rendelkezik a termék felett, így ha nem volt átverési szándék az eladó részéről, akkor vice-versa.... lehet átverési szándék vevő részről vagy szimpla bénázás, figyelmetlenség, felelőtlenség. Ez azért ez nem annyira egyszerű kérdés.
    Na én már estem ilyen helyzetbe. És benyeltem az eladási 15k árat, csak a jó hírnév miatt, miközben tuti patika és műszaki állapotban vitték el a terméket, de otthon kibontáskor megsérthették figyelmetlenségből.
    Azóta én akár keresztkérdéssel is igyekszek megbizonyosodni afelől, hogy a vásárló tudja mit vesz és mit/hogyan fog csinál. A kommunikációs képességüket pedig szűrőnek használom milyen kultúrával és precizitiással, igényességgel rendelkezik.
    Nem vagyok köteles eladni bárkinek, hiszen alapvetően ezek egyedi adás-vételek két magánszemély között. Ha "trógernek" adok el, azzal önkénytelenül is a saját fejemre hozhatok szerencsétlenséget. Van már tucatnyi sztorim, hiszen életemben kevesebb új elektronikai cuccot vettem mint használtat.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Hadeska22 #70 üzenetére

    A Fogyasztóvédelem és a békéltető testületre gondolsz "buyer protection"-re? Mert ha igen, akkor nem tudom milyen dolgod volt már velük, de azok nagyon nem mentenek meg semmitől...
    A fogyasztóvédelem jóformán csak egyértelmű dolgokban jár el és nem "téged ment ki", hanem megbünteti a céget, ha talál is hiányosságokat a cég vizsgálata során.
    A békéltető testület pedig csak egy kvázi közvetítő, aki végignyálazza az egész cég-fogyasztó üzletmenetet és problémás kört és végül javaslatot tesz a megoldásra a cég és a fogyasztó felé. De az csak javaslat. Nem kell elfogadnia a cégnek és akkor fizethetsz ügyvédet, szakértőt..... Kisebb értékű dolgoknál pedig tudod mit ér?
    Két természetes személy között pedig még nehezebb az egész. Két személy közötti adás-vétel az nem "fogyasztói szabályozás hatásköre, hanem egyedi biznisz. Polgári-törvénykönyv. És mehet a pereskedés. Egy 150 ezres halott VGA miatt meg ki akar elcseszni hónapokat meg egy valag pénzt, ügyvédre, szakemberre, miközben senki sem fogja bizonyítani, hogy nála vagy nálad romlott el....

    Úgyhogy cég-természetes személy relációban is iszonyat fontos, hogy megbizonyosodjunk a cég ügyfélközpontúságáról. Sokkal többet ér drágábban vásárolni egy megbízható, ügyfélközpontú cégtől, mint a "legolcsóbbra utazni".
    2 Természetes személy között pedig szintén. Ezért járok el úgy, ahogy az előző hsz.-ben írtam. Igyekszem szűrni-szűrni-szűrni. Tapasztalatom alapján a sok értékelés se minden. Találsz olyan kereskedőt sok értékeléssel, akinek van negatívja. Hidd el, hogy az tuti nem egy háklis vásárló, hanem az eladó hajlik arra a szemléletre, hogy a vásárlója csak egy nyitott pénztárca, aki addig jó míg fizet, de mikor probléma van, akkor terel és a vásárló a hülye. Volt már dolgom ilyen hardverapróssal. Konkrétan hülyének nézett, miközben ő még a vásárolt PC-re se tudott drivert telepíteni, mert egy szaros spyware driver letöltő alkalmazással fertőzte le a vásárolt PC windowsát.
    Egy másik high-level gyakorlatom, hogy akik tele vannak 2-3 szavas pozitív értékeléssel és alig van rendes szöveges, azoknak a pozitív attitűdjét is idézőjelbe teszem. Akik tényleg igényesek, kommunikatívak, ügyfélközpontúak, azoknál a vásárlók sem elégednek meg annyi értékelést írni, hogy "minden rendben", hiszen az átlaghoz képesti többlet pozitív élmény egyszerűen készteti őket a kiemelkedő értékelésre.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák